Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Budúcnosť HokejFóra vs. Discord

Připomínky a postřehy užívatelů a oznámení od vedení fóra.

Skúsim využiť to, že tu momentálne pri Kráľovi draftu trávite dosť času.

TLDR: arek uvažuje o presune fóra na Discord, vidí tam väčší potenciál, zatiaľ čo tu je mŕtvejšie a mŕtvejšie. Napíš svoj názor na to.


Naše fórum bohužiaľ naďalej pokračuje v úpadku a predpokladám, že nie som jediný, komu by naša komunita chýbala. Každým rokom tu však máme menej a menej aktívnych používateľov a takýmto tempom hrozí, že tu nakoniec zostanem sám :panika:

Už sme túto tému riešili i tu na HF viackrát, aj sme sa snažili o zmeny, ale nie vždy zabrali, a niektoré mali dokonca opačný efekt (viď posledný redizajn, po ktorom nám odišlo niekoľko užívateľov).

Ja osobne som dospel k názoru, že tu už to lepšie neurobíme a i technologicky je doba týchto diskusných fór typu phpBB (to je to naše) preč. Veď je to vidno i u nás - už roky je živší chat než fórum.

Udržiavať to tu technicky a prípadne každých pár rokov sa priblížiť aspoň trochu modernej dobe nejakým redizajnom je časovo náročné a nikdy to naše HF nebude na mobiloch ale ani na desktope tak užívateľsky prívetivé, ako sú iné chatovacie aplikácie. Omnoho jednoduchšie pre mňa, ale v konečnom dôsledku podľa mňa i pre vás, by bolo využiť nejakú inú platformu, o ktorej technologický posun sa stará niekto iný, ide s dobou a je prívetivá pre užívateľov. My by sme len využili jej priestor.

A preto už dlhšiu dobu uvažujem, či by sme neskúsili presunúť našu komunitu na Discord.

Kto nepozná: https://discord.com/
Česká wiki: https://cs.wikipedia.org/wiki/Discord_(software)

Jedná sa o platformu pre komunity, ako sme my. Veľmi vzdialene by som to prirovnal k našemu chatu a jeho miestnostiam (len aby ste mali cca predstavu). Dá sa k nej pristupovať cez webové rozhranie, desktop aplikáciu alebo mobilnú aplikáciu. Takže po technologickej stránke :cool: , o to by sme sa nemuseli starať a zostalo by viac času na pečování komunity.

Na veci ako je teraz Kráľ draftu alebo fantasy ligy je to tiež skvelé. Je tam i možnosť zvukových kanálov, takže by sme si mohli i volať, prezentovať atď. Ľahko by sa tam organizovali žrebovania KD, KTL atď.

Dnes tam dosť dobre funguje česká NFL komunita: https://discord.gg/UgDuk8BF Tam si môžete pozrieť, ako by to cca u nás mohlo vyzerať.

Ja som rovno založil i HF server, kľudne sa pripojte a vyskúšajte si to. Zatiaľ je len privátny, takže bez pozvánky sa tam nikto nedostane: https://discord.gg/tg7dK5Jk

Super je na discorde to, že sa raz zaregistrujete a môžete sa pripájať k ľubovoľným komunitám s rovnakým kontom, nemusíte byť zaregistrovaný XY krát.

Ak by sme sa tam nakoniec rozhodli presunúť, tak nečakám nijaké extra zázraky, pretože toho času máme všetci už pomenej, ale vidím tam väčšiu šancu na udržanie, prípadne rozšírenie našej komunity, než dnes na tomto fóre.

Na záver skúsim zhrnúť výhody a nevýhody Discordu:

Výhody:
* spája fanúšikov
* užívateľská prístupnosť
* zvukové a video kanály
* súkromné chaty
* notifikácie
* v základnej verzii, ktorá by nám možno i stačila, je zadarmo
* zdieľanie súborov
* lepšia prístupnosť na mobile v porovnaní s HF (a verím, že dnes už väčšina z vás trávi viac času na mobile než NTB/PC)
* sú tam všelijaké možnosti vylepšení, keby sme sa nudili

Nevýhody:
* chviľu trvá, kým sa s tým človek naučí robiť
* menšia moc admina :panika: (napr odhaľovanie duplicitných kont je tam trochu problematickejšie, ale malo by to ísť)
* asi tam nejdu vo free verzii pridať vlastné smajlíky alebo ikonky kanálov, napr logá NHL tímov

Viac mi teraz nenapadlo, kľudne ma doplňte.

Čo si o tom myslíte?
Máte s discordom nejaké skúsenosti?
Máte nejaký lepší nápad?
Za mě to klidně zkusit. :neviem:
Ha, zrovna o víkendu jsem někde narazil na otázku budoucnosti klasických fór... :)

Za mě to určitě stojí za zvážení... Otázkou je, jak moc ochotní by byli aktivní členové tuto změnu akceptovat. Arek by asi nerad očesal nynější jádro HF ještě víc.

Mohlo by to vypadat plus minus podobně jako tu, až na nějaké výjimky. Všechny nejaktivnější témata by se daly "přenést". I pro KTL by to mohlo být o něco přehlednější. Snazší komunikace v rámci skupin (třeba u fantasy lig), spam a podobné věci se dají automaticky vyřešit botem, časem bych třeba zvážil i Nitro.

Dle mého by to fungovat mohlo, předpokládám, že zatím forum i discord současně, než by třeba jednou přišel definitivní přesun.
To že sa fórum s menším počtom užívatelov pretransformovalo primárne na chat je vcelku prirodzené a nevnímam to zle. Ono tu ani nikdy nebola nejaká velká aktivita vo fóre. Len velmi málo tímov tu malo nejak aktívny topic. Na živé fórum ako je napr hfboards potrebuješ velmi vela užívatelov. Discord je v odstate chat čo som to tak pochopil. Čisto z mojho pohladu mi to asi nevadí, ale tiež nie úplne vidím prínos okrem "udajne" lepsieho uzivatelskeho prostredia. Som obrovský fanúšik športu a o športe budem diskutovat aj ked mi bude 60, rovnako ako moj otec. Dôležité je aby prechodom na discord sa nestratili aktívni užívatelia. Predsa len sú to roky čo to takto používame a hokejforum má nejakú značku o ktorú v podstate príde. Tiež neviem ako moc sú na discorde cz-sk nhl chatroomy, aby si to navzájom nekonkurovalo a nepožrali sa navzájom. Asi si ten diskord skúsim na nfl čoho som velký fanúšik a spravím si názor.
hapy píše:
čtv 28. črc 2022 01:22
Ha, zrovna o víkendu jsem někde narazil na otázku budoucnosti klasických fór...
a bol tam vyvodený nejaký záver?
hapy píše:
čtv 28. črc 2022 01:22
předpokládám, že zatím forum i discord současně,
jj, presne tak.
Já jsem jednoznačně pro, funguju víceméně především na Discordu, pokud jde o komunikaci a podobně. Kdybys potřeboval, klidně se rád budu nějakým způsobem podílet na tvorbě serveru. :)

Jinak pokud jde o ta omezení, ve free verzi máš 50 smajlíků (nepohyblivých) a 5 stickerů, takže když tam šoupneš loga týmů ještě ti zbyde místo na nějakou kreativitu.
Já to vidím jako trendovou záležitost. Podle mě obojí bude fungovat podobně (v našem podání), takže rozhodovat se asi musíme mezi současnou verzí nebo moderním programem, co umí víc věcí, ale musí se instalovat a ideálně neustále běžet.
Já se naopak trochu bojím toho přestupného období, kde by HF bylo jak tady, tak na discordu - podle mě by forum mělo pak už sloužit jen jako ukazatel směrem k discordu. Kdyby někdo psal tady a někdo tam, to by byl konec.
neviem, či je ešte funkčný ten predošlý odkaz, tak som vygeneroval nový s neobmedzenou platnosťou:

https://discord.gg/fgWjDdg2rE

Pár nás tam už chodí pravidelne a pomaličky tam vzniká i nejaká diskusia. Vytvoril som tam už i kanály pre každý klub NHL. Snáď to tam rozbehneme :cinka:
Novinky z discordu:

Preriedil som počet kanálov, zatiaľ nemalo zmysel mať zvlášť kanál ku každému tímu.
Ja, petrik a Mitch tam píšeme už pomerne pravidelne, občas sa pridá i niekto ďalší.
Štatistiky z discordu za posledné 3 týždne.

Obrázek
WJC nám oživili discord po vianočnom útlme :thumbsup: Toto sú štatistiky posledných 21 dní.
Počas zápasov sme tam mali často bohatšiu diskusiu než tu na chate.
Obrázek
Obrázek
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2007 ANAHEIM DUCKS