Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Ake chcete PlayOff 2021?

Najviac sa mi pozdava napad cislo...

Anketa končí za ned 01. srp 2021 20:49

1 PlayOff draft
27%
4
2 Predkolo PlayOff
7%
1
3 Ani draft, ani predkolo (postup 4 timov)
7%
1
4 PlayOff o pohar utechy
33%
5
5 Predkolo PlayOff + KTL Cup
13%
2
6 Do playoff postupi viac ako 4 timy
13%
2

Ahoj,

v komisii sa nam nepodarilo dohodnut na systeme PlayOff pre tuto sezonu a nedoriesili sme ani to, ci bude PlayOff draft. Rozpis sezony pocita s PlayOff v tomto formate:
  • postupuju prve 4 timy z kazdej konferencie
  • 3 kola: stvrfinale, semifinale a finale. Vsetky na 4 vitazne zapasy
Prihlasilo sa vsak az 16 timov, takze dost tiperov zostane mimo PlayOff. Ista cast komisia je za PlayOff draft, ista zas za predkolo PlayOff.
Cielom by malo byt, aby si v tejto skratenej sezone zatipovalo co najviac tiperov co najdlhsie.

Napady, ktore padli v komisii (ak som na nieco zabudol, tak ma doplnte):

1. ) PlayOff draft po skonceni zakladnej casti
Plusy: atraktivita, zapojenie 8 tiperov, ktorym by skoncila sezona, do PlayOff
Minusy: nie kazdemu sa to paci a bude tym mat znechutene playoff. Nejaky tim sa trebars dokonca rozhodne nedraftovat.

2. ) Predkolo PlayOff
Plusy: do vyradovacich bojov sa zapoji viac timov. Boj o Playoff by mohol byt zaujimavy do posledneho kola.
Minusy: Kym bude hrat par timov predkolo, tak ostatni budu cakat a cumet do blba

3. ) Ani draft, ani predkolo a postupia len 4 timy z kazdej konferencie
Plusy: nikto nebude nahnevany. Do playoff postupia len ti najlepsi.
Minusy: timy na poslednych prieckach bez sance na PO odpiskaju posledne kolo zakladnej casti. PlayOff si zahra menej tiperov.

4. ) PlayOff o pohar utechy - nepostupujuce timy si zahraju vyradovacku o konecne umiestnenie
Plusy: i nepostupujuce timy budu mat post-season.
Minusy: ucast by pravdepodobne nebola stopercentna, pre niekoho to neni motivujuce

5. ) Predkolo PlayOff + KTL Cup
Kym by par timov hralo predkolo, tak by sa odohral aj KTL Cup (po vzore FA cupu)
Plusy: okrem ligy by sme mali aj poharovu sutaz. Nepostupujuce timy by mali sancu vyhrat aspon toto.
Minusy: Timy hrajuce predkolo by hrali predkolo i cup zaroven, co by bol trochu gulas.

6. ) Do playoff postupi viac ako 4 timy
Plusy: PlayOff si zahra viac timov
Minusy: 1. kolo by nehrali vsetci, nejake timy by museli cakat na 2. kolo

Co by sa vam pacilo najviac? Alebo mate niekto nejaky lepsi napad?
Tabuľkové play off, kde do najlepšej osmičky postúpia top 4 tímy z každej konferencie
Joe S. píše:
stř 13. led 2021 20:03
Tabuľkové play off, kde do najlepšej osmičky postúpia top 4 tímy z každej konferencie
to vypada, ze sa v DD bojite, ze vo vyradovacke nemate sancu :-D

Ake tam vidis plusy?
Výhra najlepší tím (ten, čo získa najviac bodov).

Lebo tie zápasové kolá boli vždy o náhode a (ne)šťastí toho-ktorého tímu
Já souhlasím s tím, že tabulkový formát je jednoznačně férovější. Na druhou stranu to play off k hokeji patří a má své kouzlo, asi bych zrovna tohle neměnil…
Keďže sme sa prehupli do druhej časti základnej časti, tak som tak trochu uvažoval aj nad touto témou.

Vopred upozorňujem, že v KTLke som len druhú sezónu (navyše aj tú minulú som viacmenej odflákol a nakoniec sa ani nedokončila) čiže nemám nejaké extra skúsenosti čo sa týka play-off.

Osobne som skôr zástancom play-off 8 tímov. Predkolá v takto tesnom programe NHL mi neprídu úplne vhod. A predsa (tak ako v reálnej NHL) by to mala byť nejaká výzva dostať sa do tej hornej polovice zabezpečujúcej play-off. Ale zas zároveň chápem nevýhodám, ako sú strata motivácie v poslednom kole resp. netipovanie play-off.

To play-off o pohár útechy sa nám zrejme trochu skomplikovalo, keďže nepostupujúcich tímov by bolo 9. Aj s tou spomínanou účasťou, ktovie ako by to vyzeralo, ale zrejme by to asi nebolo ono.

V súvislosti s tým, že niektorí hráči v nepostupujúcich tímoch by počas play-off poodpadávali a viacero tímov by tipovalo v trojici (možno že aj v dvojici) mi napadlo ešte možno také netypické riešenie: (týka sa nepostupujúcich tímov, top 8 by hrala klasické playoff)

Neviem aká veľká býva absencia nepostupujúcich hráčov počas play-off. Ale tipujem, že pomerne veľká - bez určeného cieľa sa ťažko tipuje (sám som predchádzajúcu sezónu stratil motiváciu na konci ZČ). Čiže možno už ani nemá zmysel tipovať v polo-rozpadnutých tímoch. A tak som rozmýšľal, že by sa mohla spraviť čisto individuálna tipovačka pre týchto netipujúcich hráčov. Kto by chcel naďalej tipovať, mohol by sa zapojiť.. kto by chcel mať koniec sezóny resp. nemá motiváciu tak by netipoval.
Systém by bol jednoduchý:
- počas štvrťfinále play-off by nepostupujúci rozohrali "prvé kolo" - 7 dní - individuálne tipovanie do rebríčka jednotlivcov
- niekoľko x tipérov resp. polovica (podľa účasti) by sa kvalifikovalo do druhého kola
- druhé kolo (počas semifinále playoff) ten istý princíp
- do tretieho kola (počas finále) by sa kvalifikovalo povedzme cca 6-8 hráčov.
Z tretieho kola by tak už zišiel jednotlivec, ktorý by sa stal víťazom tejto individuálnej 4fun tipovačky ("o cenu útechy").
Myslím si, že možno by to bolo fajn ukončenie sezóny pre týchto nepostupujúcich. Trochu zmena a oddych od tradičného klubového tipovania. Žiadne tímové taktiky, len individuálne pretekanie o čo najlepší výsledok.

Pre zvýšenie motivácie v tejto tipovačke by sa dala urobiť ešte jedna nadstavba - povedzme, že by sa to volalo KTL Superpohár resp. KTL Challenge (Výzva).
Najlepšia štvorka by zostavila tím, s ktorým by vyzvala aktuálnych víťazov KTL.
Súboj týchto dvoch tímov by sa odohral už v KTL posezóne - počas prvého kola play-off NHL.
Pravidlá by boli nasledovné:
- 5 hracích "dní" - n-tý deň by pozostával z n-tých zápasov všetkých 8 sérii.
V piatom dní by zrejme bolo už nejakých 6-7 zápasov (ak by sa niektoré série skončili 4:0)
- Bonusové body - každý z účastníkov tohto súboja by natipovalo (tu na fóre) postupujúce tímy do druhého kola play-off. (prípadne aj výsledok série)
Sčítaním klasických bodov zo zápasov a bonusových bodov by sa stanovilo konečné skóre a samozrejme aj víťaz. Zároveň by to bola definitívna bodka sa sezónou.

V prípade, ak by sa vám to pozdávalo resp. by sa tento nápad schválil, som ochotný doladiť všetky maličkosti okolo toho a prípadne aj chopiť sa organizácie.
Vyzera to na papieri dobre,pekne spracovane,len neviem,ci by si to ludia chceli zahrat,za mna za ty roky je toto timova tipovacka a vzostupy i pady spaja clovek s tym.Tu vidno v diskusnych temach KTL,ci tu kde sme chceli vediet zaujem ludi o zmeny,ze vysledok je skoro zratany na prstoch jednej ruky. :neviem: To uz vidis na odozve k tomuto aj ty.
Velmi zaujimava idea. Urcite by stala za vyskusanie.
matolin279 píše:
ned 07. bře 2021 18:07
To play-off o pohár útechy sa nám zrejme trochu skomplikovalo, keďže nepostupujúcich tímov by bolo
to je jednoducho riesitelne. Proste uplne posledny tim nepostupi ani do poharu utechy. :neviem:

Mne sa ten tvoj napad docela pozdava, matolin. Ale nechal by som to asi az na najblizsiu sezonu. My sme hlasovanie o playoff uzavreli uz pred mesiacom a pol, zvitazil pohar utechy a teraz sa to uz menit nechystame (jedine, ze by v komisia bola vacsina za to, aby sme otazku playoff znovu otvorili).

Ten pohar utechy si zasluzi sancu, kedze vyhral hlasovanie v komisii a aj tu medzi tipermi (aj ked pocet zucastnenych bol nic moc). Aby sme zvysili motivaciu tipovat ho, tak umiestnenie z tejto sezony mozeme naviazat na zrebovanie konferencii v dalsej sezone (opat by sme sa vratili k zrebovania z kosov, kde by bolo timy nasadene podla umiestnenia z poslednej sezony).
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2007 ANAHEIM DUCKS