KTL 16/17 - otazky, pripomienky, diskusia atd

a v tabulkach sezony su postupujuci a nepostupujuci farebne odliseni :arrow: http://ktl.hokejforum.com/subdom/ktl/in ... -sezona-58" onclick="window.open(this.href);return false;

a pridal som mensiu vychytavku. V tabulkach jednotlivcov sa uz nemusite pracne hladat, ale ste zvyrazneni zltou farbou.
díky chlapY.
Timu Blue Flyers sme dodatocne odpocitali body (konkretne jeden) za vykona jakub.b12 zo dna 5/14, kedy s nim Pali ukoncil zmluvu.
Povodne sme body odpocitavat nechceli, ale napokon sme sa rozhodli ist cestou pravidiel a fair-play a preto jakubov vykon zo soboty odpocitavame.
Zmluva tak bola na tento jeden den neplatna, teraz je uz zasa platna a GM Pali nie je povinny ju znova ponukat a podpisovat.
arek píše:
a pridal som mensiu vychytavku. V tabulkach jednotlivcov sa uz nemusite pracne hladat, ale ste zvyrazneni zltou farbou.
Nevim jestli to je jen u mě, ale sebe samotnýho vidim černě a prakticky svoje jméno nevidim vubec na tom černošedém pozadí.
rambo001 píše:
arek píše:
a pridal som mensiu vychytavku. V tabulkach jednotlivcov sa uz nemusite pracne hladat, ale ste zvyrazneni zltou farbou.
Nevim jestli to je jen u mě, ale sebe samotnýho vidim černě a prakticky svoje jméno nevidim vubec na tom černošedém pozadí.
uz by to malo byt v poriadku.
popravde na začiatku som bol zvýraznený žltým :good: ale teraz vidím iba čiernu šmuhu (aspoň ale nevidím, ako klesám tabuľkou) :lol2: :thumbsup:
Joe S. píše:popravde na začiatku som bol zvýraznený žltým :good: ale teraz vidím iba čiernu šmuhu (aspoň ale nevidím, ako klesám tabuľkou) :lol2: :thumbsup:
mobil, desktop? skusal si obligatne ctrl+f5?
arek píše:
Joe S. píše:popravde na začiatku som bol zvýraznený žltým :good: ale teraz vidím iba čiernu šmuhu (aspoň ale nevidím, ako klesám tabuľkou) :lol2: :thumbsup:
mobil, desktop? skusal si obligatne ctrl+f5?
nenasla by sa aj pre mna takato cierna smuha? :lol2: :angel:
je asi cas sa pobrat na predcasne liecenie :-D (na to skutocne az v septembri :nurses: :pivo2:
arek píše:
Joe S. píše:popravde na začiatku som bol zvýraznený žltým :good: ale teraz vidím iba čiernu šmuhu (aspoň ale nevidím, ako klesám tabuľkou) :lol2: :thumbsup:
mobil, desktop? skusal si obligatne ctrl+f5?
na noťase, ale už to zrazu ide :matika: ctrl+f5 mi nenapadlo ani v päte použiť :doh:
potreboval by som mensiu pomoc s pripravou vyhodnocovacich suborov na 8. kolo. Nie je to zlozita praca a ani nie na velmi dlho.

tu je excel subor, do ktoreho je potrebne spravne vyplnit rozpis zapasov. V stlpci A su domaci, v stlpci B hostia. V stlpci E sa nachadza rozpis zapasov od petrika, podla ktoreho je potrebne prve dva stlpce vyplnit. Prve dva dni by mali byt uz vyplnene spravne. Medzi kazdym dnom su 3 riadky medzera. Staci to urobit po 9. den, od 10. dna sa to vsetko zasa opakuje.

:arrow: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing" onclick="window.open(this.href);return false;

Snad sa nejaka dobra dusa najde. Ked to bude hotove, dajte vediet.

Dakujem :klobuk:
tak to bola rychlovka, andy to uz urobil. Dakujem :good:
To trvalo asi 5 minut..
To naozaj nikoho netankuje, ze teraz je sobota obed a naposledy je vyhodnotenie z utorka? My z EOSS mame uz len teoretickú sancu na playoff, ale šanca stale je. Rad by som sledoval výsledky zapasov. Myslím si, ze nie som sám, kedže je toto posledné kolo. Ked teraz zbierate peniaze na chod fóra, tak predpokladám, ze je to pre vyhodnocovatelov?
v priebehu dna by to snad malo byt aj ako clanok na stranke, ale dam to aj sem:


Máme pred sebou posledné 3 dni posledného kola základnej časti. Pri pohľade na priebežné tabuľky je jasné, že v oboch konferenciách zatiaľ ani zďaleka nie je o ničom rozhodnuté a boj o postup do playoff nebol takto tesne pred koncom snáď ešte nikdy tak vyrovnaný a otvorený ako tento rok. Predtým ako sa pozrieme na aktuálnu situáciu a šancu na postup jednotlivých tímov z oboch konferencií, pripomeňme si pravidlá ktoré po skončení základnej časti rozhodnú o postupujúcich do playoff:
Do playoff postúpi 6 najlepších tímov z oboch konferencií, pričom prvé 2 tímy priamo do prvého kola PO a tímy na miestach 3.-6. si zahrajú predkolo na tri víťazné zápasy systémom 3. vs. 6. resp. 4. vs. 5.
Tie-breakery v prípade rovnosti bodov na konci základnej časti sú nasledovné:
1. Lepší (t.j. nižší) priemer umiestnení počas základnej časti (tzn. priemer umiestnení zo všetkých kôl ZČ, či bolo dané umiestnenie delené alebo nie sa nezohladňuje)
2. Väčší počet lepších umiestnení (napr. bilancia umiestnení 4-4-7-7 sa považuje za lepšiu ako 4-5-6-7)
3. Bilancia vzájomných zápasov v zápasových kolách (najskôr body za výhry / remízy / prehry, ak ani to nerozhodne potom skóre)

A teraz ako to aktuálne vyzerá v Derrylovej konferencii:
Extrémne vyrovnane. Na čele sa síce mierne odtrhli Firebirds s 30 a Lions s 27 bodmi, za nimi je však až 6 tímov v rozpätí 22-19 bodov, čiže ich poradie sa môže výrazne meniť prakticky po každom z 3 zostávajúcich dní. A ani aktuálne poslední Blue Flyers, ktorí sú o ďalšie 3 body pozadu (16 b) nie sú bez šance vylepšiť svoje postavenie. V systéme akým sa hrá toto posledné kolo ZČ (zápasový medzikonferenčný) totiž môže nastať aj situácia že jeden tím získa v zostávajúcich 3 dňoch plný počet 9 bodov a ostatné tímy nič. Blue Flyers tak stále majú šancu skončiť v tomto kole aj na 3. mieste a naopak Firebirds a Lions nemajú ešte umiestnenia na čele tabuľky vôbec isté.
Ako to vyzerá z hľadiska boja o playoff? Istotu postupu majú zatiaľ Ice Cats, Knights, Master Gremlins a Lions. Ice Cats boli po 7 kolách prví s komfortným 8 bodovým náskokom, ktorý si zrejme bez problémov udržia. O druhé miesto a priamy postup do prvého kola PO zvádzajú na diaľku súboj Knights a Master Gremlins. Po 7 kolách ich delil iba polbodík, kto z nich skončí v poslednom kole vyššie ten sa vyhne predkolu. Bližšie sú k tomu zatiaľ Gremlins s 21 bodmi, Knights majú o 2 menej. Bez šance na konečné druhé miesto v tabuľke základnej časti však stále nie sú ani Lions, najmä ak by sa im v posledných 3 dňoch podarilo predbehnúť Firebirds a vyhrať 8. kolo.
O posledné 2 postupové miesta zvedú tuhý boj 4 tímy. Najmenšie šance majú momentálne Blue Flyers, ktorí by vo zvyšných 3 dňoch potrebovali čo najvýraznejšie vylepšiť priebežné posledné miesto na ktorom sa momentálne nachádzajú. Firebirds vstupovali do posledného kola s výraznou 8,5 bodovou stratou na posledné postupové miesto, priebežné prvé miesto ich však bez debaty vracia do reálnej hry o postup. Musia ho však bezpodmienečne udržať a zároveň dúfať, že Wild Horses získajú menej ako 5 bodov. Tiperka a spol. sa budú samozrejme snažiť ich mohutný útok odraziť, k čomu potrebujú skončiť prinajhoršom na 5. mieste. Najbližšie k postupu majú The Pirates, ktorým na definitívu stačí skončiť v top7 a za určitých okolností môžu postúpiť aj ak v tomto kole skončia poslední.
Bez šance postúpiť do playoff je už tím Edinburgh of the Seven Seas, ktorý vo svojej premiérovej sezóne dieru do KTL sveta neurobil a v posledných 3 dňoch už budú hrať iba o česť a čo najdôstojnejšiu rozlúčku so sezónou.

Sumár Derrylovej konferencie:
Boj o 2. miesto:
Knights vs. Master Gremlins vs. Lions, Lions potrebujú 8. kolo bezpodmienečne vyhrať (a ani to im stačiť nemusí), inak sa rozhodne medzi Knights a Gremlins - kto z nich skončí v 8. kole vyššie vyhne sa predkolu playoff. Odhadované šance – Gremlins 50%, Knights 40%, Lions 10%
Boj o playoff:
The Pirates - postúpia ak skončia prinajhoršom na 7.mieste, alebo ak Firebirds neskončia na samostatnom prvom mieste, alebo ak Wild Horses nezískajú aspoň o 3b viac ako The Pirates. Odhadovaná šanca na postup - 95%
Wild Horses – postúpia ak skončia prinajhoršom na 5. mieste, alebo ak Firebirds nezískajú o 9b viac a zároveň Blue Flyers nezískajú o 5b viac ako Wild Horses. Odhadovaná šanca na postup - 75%
Blue Flyers – postúpia ak získajú minimálne o 5b viac ako Wild Horses a súčasne o max. 4b menej ako Firebirds. Odhadovaná šanca na postup - 5%
Firebirds – postúpia ak vyhrajú posledné kolo a zároveň The Pirates skončia horšie ako na 7. mieste alebo Wild Horses horšie ako na 5. mieste. V závislosti od umiestnenia Wild Horses by Firebirds mohlo teoreticky na postup stačiť aj delené prvé či dokonca samostatné druhé miesto v poslednom kole. Odhadovaná šanca na postup – 25%

Openfireova konferencia:
Najlepšiu pozíciu pred záverom kola si vyoracovali Steelers s 30 bodmi a najtesnejším náskokom pred Dangerous Dragons (29b) a Hockey Kent (28b). Zamiešať karty na popredných priečkach sa ešte môžu pokúsiť aj Blue Angels (26b), Falcons (24b) a Evil Insiders (22b). posledné kolo zatiaľ podľa predstáv nevychádza tímom Rebellion Tiger (18b), Hrošíci (15b) a Mighty Bulls (11b).
Boj o playoff je tu nemenej zaujímavý ako v Derrylovej konferencii. Prvé miesto síce majú už dávnejšie zaistené suveréni doterajšieho priebehu súťaže Hockey Kent, za nimi je však v rozmedzí 1,5 bodu hneď štvorica tímov, ktorá si robí zálusk na druhé miesto a postup priamo do prvého kola playoff. Dangerous Dragons, Blue Angels, Evil Insiders a Falcons sú plece pri pleci aj v priebežnej tabuľke ôsmeho kola, črtá sa nám teda medzi nimi napínavý súboj až do posledného zápasu posledného dňa. Všetky tieto tímy už zároveň majú istý postup minimálne do predkola playoff. Pre zvyšné štyri tímy teda zostáva boj o posledné postupové miesto. Po 7 kolách ho držali Hrošíci (34b) tesne pred Rebellion Tigers (33b) a Mighty Bulls (32,5b). Šance Steelers s 26b sa zdali byť už iba v teoretickej rovine, oceliari sa ale rozhodne nevzdávajú bez boja a priebežné prvé miesto v ôsmom kole v kombinácii so slabšími výkonmi ich priamych konkurentov ich plnohodnotne vracia do hry. Potrebujú ho však bezpodmienečne udržať. Tu je teoreticky možná veľmi zaujímavá situácia kedy by trojica Hrošíci, Rebellion Tiger a Steelers mohla mať po skončení základnej časti rovnaký počet 36 bodov. Stalo by sa tak ak by Steelers skončili na 2. mieste, Rebellion Tiger na 7. a Hrošíci na 8. mieste. V takom prípade by sa uplatnil prvý tie-breaker (lepší priemer umiestnení) a postúpili by Hrošíci.

Sumár Openfireovej konferencie:
Boj o 2. miesto:
Ktokoľvek zo štvorice Dangerous Dragons, Blue Angels, Evil Insiders a Falcons skončí v poslednom kole najvyššie obsadí v tabuľke základnej časti druhé miesto v konferencii a postúpi priamo do prvého kola playoff. Odhadované šance – Dangerous Dragons 50%, Blue Angels 30%, Falcons 15%, Evil Insiders 5%
Boj o playoff:
Hrošíci - postúpia ak Steelers nevyhrajú posledné kolo a zároveň získajú o max. 8b viac a Rebellion Tiger max. o 1b viac ako Hrošíci. Odhadovaná šanca na postup – 35%
Rebelion Tiger – postúpia ak získajú o 1,5b viac ako Hrošíci a zároveň o max. 6,5b menej ako Steelers. Odhadovaná šanca na postup – 25%
Mighty Bulls – postúpia ak Steelers neskončia na prvých dvoch miestach a zároveň Hrošíci skončia poslední a Rebellion Tiger predposlední. Odhadovaná šanca na postup – 5%
Steelers – znenazdajky majú postup vo vlastných rukách, postúpia ak samostatne vyhrajú posledné kolo. Bez šance nie sú ani pri delenom prvom mieste a čisto teoreticky im môže stačiť aj samostatné druhé miesto. Odhadovaná šanca na postup – 35%
Update po 16. dni:

V suboji o 2. miesto v Derrylovej konf. si polepsili Master Gremlins, ktorym na jeho definitivne potvrdenie staci ziskat este 2 body resp. akekolvek zavahanie Knights. Aktualne sance vidim Gremlins 90%, Knights – 9%, Lions – 1%
V suboji o postup do PO si to nahli The Pirates, naopak polepsili si Wild Horses. Prve miesto a nadej na postup stale drzia FireBirds, naopak o sancu postupit uz prisli Blue Flyers. Aktualne sance na postup:
The Pirates – 80%, Wild Horses – 80%, Firebirds – 40%, Blue Flyers – 0%

Zo suboja o 2. miesto v Openfireovej konferencii uz vypadli Falcons a Evil Insiders. Dragons uz o priamy postup do 1. kola PO mozu pripravit iba Blue Angels. Aktualne sance Dragons – 80%, Angels – 20%
O sancu postupit do PO definitivne prisli Mighty Bulls, naopak polepsili si obhajcovia titulu Rebelion Tiger. Aktualne sance: Hrosici – 45%, Rebellion Tiger – 35%, Steelers – 20%, Mighty Bulls – 0%
musím povedať, že petrik good job :klobuk:
Update pred poslednym dnom:

Derrylova konferencia:
Z hry o druhe miesto vypadli Knights, nie vsak Lions! Na zosadenie Master Gremlins by ale potrebovali maly zazrak. Odhadovane sance: Gremlins – 95%, Lions – 5%, Knights – 0%
Vyjasnilo sa aj v boji o postup do PO, aj ked definitvne rozhodnute zatial nie je. Sance Firebirds uz ale klesli len do teoretickej roviny – sancu maju iba v pripade ak The Pirates skoncia na delenom poslednom mieste (ziskaju max. 1,5 bodu). Wild Horses uz postupili. Odhadovane sance: Wild Horses – 100%, The Pirates – 95%, Firebirds – 5%

Openfireova konferencia:
Blue Angels zdramatizovali boj o druhe miesto, Dragons to ale maju stale vo vlastnych rukach. Odhadovane sance: Dragons – 55%, Angels – 45%
V boji o playoff zostalo vsetko otvorene, a je to zaroven asi najnapinavejsi suboj v celej KTL. Steelers na postup staci aj delene prve miesto (ak na nom skoncia max. 3 timy) takze pripadna vyhra v zapase posledneho dna im zabezpecuje postup no matter what. A ak Hrosici neskoncia samostatne osmi tak Steelers na postup staci dokonca aj samostatne druhe miesto. Hrosici nutne potrebuju skoncit samostatne osmi a dufat ze Steelers nebudu ani deleni prvi. Rebellion Tiger to uz rovnako ako Hrosici vo vlastnych rukach nemaju, zo 7. miesta v tomto kole sa uz nepohnu. Na postup potrebuju aby Hrosici neskoncili samostatne osmi a sucasne Steelers boli prinajlepsom deleni druhi (alebo aby na delenom prvom mieste skoncili 4 timy). Odhadovane sance: Steelers – 70%, Hrosici – 20%, Rebellion Tiger – 10%
pre zaujimavost: http://ktl.hokejforum.com/subdom/ktl/in ... akladnu-as" onclick="window.open(this.href);return false;
chlapy, ďalšie kolo play-off sa hrá už na 4 víťazné zápasy, alebo ako to vlastne je? na stránke som to nenašiel
Joe S. píše:chlapy, ďalšie kolo play-off sa hrá už na 4 víťazné zápasy, alebo ako to vlastne je? na stránke som to nenašiel
Ano :)

http://ktl.hokejforum.com/subdom/ktl/in ... pis-sezony" onclick="window.open(this.href);return false;
dík, rozpis sezóny mi nenapadlo pozreť, som to hľadal iba v pravidlách :ninja:
zapas poslednej noci NJD-WPG bol odlozeny a preto nebol zaratany do vyhodnotenia, ak by niekto nevedel.
no a kedze uz pozname vsetkych postupujucich, tak dnes maju timy volny den a tipuje sa iba individualne.

Dvojice pre dalsie kolo su:

ICE CATS - THE PIRATES
MASTER GREMLINS - LIONS

HOCKEY KENT - EVIL INSIDERS
DANGEROUS DRAGONS - BLUE ANGELS
dnes zacina dalsie kolo PO, tak nezabudnite natipovat.
Zápas NJD-PHI je vyhodnocen obráceně.
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2017 PITTSBURGH PENGUINS