Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

#4 ST. LOUIS Blues vs. LOS ANGELES Kings #5

Súboje o Stanleyho pohár.

Postupujuci :?:

STL
60%
25
LAK
40%
17

Atlantik píše:Kings jsou podle mne nejvetsi kun na odstaveni Chicaga. Na to aby to bylo mozny je nutno prekonat tuhle prekazku. Tak necekane lehky jako loni to nebude, nicmene Blues to jiste budou mit v hlavach. Pokud se nahodou dostanou v serii do horsi pozice, uz s tim bude tezke neco delat.
Kings in 6.
2 and still counting (Chicago in 5), Ottawu jsem cekal in 6 :ciga: Blues ale byli v serii lepsi, z toho co jsem videl to byla nejurputnejsi serie. Ani nevim co bych oznacil za klic, ale nakonec asi rozhodl difference maker Quick, ktery byl precejen o neco dominantnejsi nez Elliott.
Atlantik píše:Ani nevim co bych oznacil za klic, ale nakonec asi rozhodl difference maker Quick, ktery byl precejen o neco dominantnejsi nez Elliott.
Ja vim, ze jsem s tim trapnej, ale ted vazne... Podivejte se na ty sestrihy. Quick mel za vecer JEDEN obtiznejsi zakrok. Nepustil zadnej soft (jakkoliv nemam tenhle termin rad). Tak je to v poradku. Ale nedelal bych z nej rozhodne nejakyho difference makera.
Kings mu pochopitelne chtej udrzet sebevedomi a Blues si IMHO tim chtej udelat trochu alibi, nez priznat, ze jim po 2. zapase dosel dech...
LA nemám rád, ale klobouk dolů, jak otočili tuto sérii. Bylo tam pár okamžiků, kdy to měli těžké, ale otočili stav 0:2 čtyřmi výhrami v řadě, mají můj respekt. Nicméně doufám, že v příštím kole už definitivně skončí!
Tak vyjadrím sa aj ja.

Parádna séria. :klobuk: pred oboma aktérmi. Pod náš neúspech sa podpísalo viacero dôvodov. Tým úplne prvým je podľa mňa ofenzíva. Toto boli zápasy v ktorých bol dostatok gólových šancí na jednej či druhej strane ale o to aby tie šance prišli museli obe mužstvá tvrdo bojovať. A keď sa na to pozriem takto tak ich nebolo až tak veľa. Rozdieľ bol v tom, že Kings ich dokázali premeniť a potrestať naše chyby a podľa zápasov, ktoré som videl tak som si koľkokrát povedal, že by sme nedali gól ani do rána resp. doobeda. Takmer pod každým príspevkom v našom topicu pri tých výhrach 1:0 a 2:1 som písal, že na toto môžme doplatiť. Hráči sa dokážu dostať do šancí, nehrajú vyslovene betón ale my tie góly proste nedávame. Ak sa to stane raz, dva krát, okej ale v každom zápase? To už nie je smola ale neschopnosť. To musí mať hráč tak trochu aj v sebe a u nás sa taký žiaľ nenašiel. Ďalší dôvod je samozrejme Quick. Nemôžem si pomôcť ale podľa mňa je najlepší brankár na svete. s*ať na to, že po jeho kiksoch Blues viedli 2:0 na zápasy, s*ať na to, že v ZČ mu sem tam niečo nevyšlo. Ide o kľúčové momenty kedy pracuje najmä psychika. A to on vie. Vie kedy má zabrať a tieto zápasy ho vyhecujú k maximálnym výkonom. Pre mňa jednoznačne najväčší PÁN celej série :good: . Ďalej je to skúsenosť. Kings sú uradujúci šampióni a vedia čo treba spraviť pre úspech. Mužstvo takmer totožné s tým, ktoré to minulý rok vyhralo. Nezložili ich chyby v ich vlastných radoch, nezložilo ich manko 0:2 na zápasy. Blues síce hrali o kus odvážnejšie než minulý rok ale proste to nestačilo. LA má kompaktné a vyvážene mužstvo, ktoré je veľmi silné. A ukázali nám rozdiel. Hrali rozumnejšie by som povedal.

Hodnotí sa to ťažko. Pre obe mužstva je alebo by bol rovnako tak nezaslúžený postup ako aj vypadnutie. Bolo to veľmi vyrovnané. Bál som sa písať po prvých 2. zápasoch, že by bolo obrovskou chybou premárniť to ale bohužiaľ stalo sa. To ma najviac mrzí. Až na tú streleckú nemohúcnosť ale Blues nemám čo vytknúť. Bojovali o každý centimeter ľadu, praskali mantinely, snažili sa, bušili ale narazili na jedno veľmi silné mužstvo. Do budúcna s tým niečo ale treba spraviť. Dlho nám trvalo kým sme zložili mužstvo schopné uhrať playoff, teraz máme mužstvo, ktoré ho uhrá v pohode ale v ňom stojí na mŕtvom bode. Trošku mi tam chýbalo viac rozvahy, pokoja a sebavedomia. Jednoznačne ale treba do začiatku novej sezóny vyriešiť útok. Možno nastal čas na výraznejšie zmeny. McDonald je podľa mňa istý ale osobne ma veľmi sklamali výkony Berglunda, Stewarta a najmä Perrona. Ak je toto maximum, čo oni dokážu v playoff tak potom by bolo dobré podniknúť nejaký trejd. Perron a Berglund ma sklamali úplne. Boli až príliš nevýrazní. A nehodnotím to len na základe tohto playoff. Niečo s tým treba robiť.

Kings a jeho fans gratulujem k postupu a držím palce v ďalších zápasoch. Verím, že pôjdu opäť ďaleko :) .

Súpe
Co se tyce Blues, mate to perfektne a temer kompletne vyskladany. Co ale hodne chybi, to je SKUTECNY 1st center. Pak by se teprve dely veci.. Vic k tomu neni co dodat, to v takovychhle 50/50 zapasech rozhoduje.
Podľa mňa okrem fakt dobrého 1st line centra vám chýba skutočne hviezdny hráč, útočník či obranca a naozajstný líder a samozrejme strelec. Máte niekoľko dobrých hráčov samozrejme, ale nikto z nich nie je naozajstná hviezda. Pomaly už každý tím v lige má nejakú hviezdu , no vám to chýba. Toť môj názor. Ale ofenzívny potenciál máte, to ano.
Danny Briere :ahoj:
Rono píše:Danny Briere :ahoj:
Prvý center? Vodca? Strelec na pohľadanie? No sir :noway:
Joe S. píše:Prvý center? Vodca? Strelec na pohľadanie? No sir :noway:
:ninja: :psst: Ale furt si myslím, že dvě ze tří těchto kritérii je schopný splnit, minimálně teda v play-off, kde to Blues nejvíc potřebujou. :jn:
AndyF píše:
Atlantik píše:Ani nevim co bych oznacil za klic, ale nakonec asi rozhodl difference maker Quick, ktery byl precejen o neco dominantnejsi nez Elliott.
Ja vim, ze jsem s tim trapnej, ale ted vazne... Podivejte se na ty sestrihy. Quick mel za vecer JEDEN obtiznejsi zakrok. Nepustil zadnej soft (jakkoliv nemam tenhle termin rad). Tak je to v poradku. Ale nedelal bych z nej rozhodne nejakyho difference makera.
Kings mu pochopitelne chtej udrzet sebevedomi a Blues si IMHO tim chtej udelat trochu alibi, nez priznat, ze jim po 2. zapase dosel dech...
si úplne mimo zdá sa, Quick bol najlepším hráčom na ľade v posledných troch zápasoch, tak neviem o čom točíš :neviem:
Je to tak, že najmä jeho zásluhou a skvelým výkonom to LA otočili. Blues mali šancí dosť, no vo finálnej fáze sme zlyhávali, alebo to zázračne pochytal Quick. :klobuk:
Posledný zápas rozhodol hráč, ktorého v prvých zápasoch ani nebolo vidieť, neskutočnou strelou od modrej. Taký gól dá hráč možno jeden za sezónu.
Cez to všetko to bola fakt skvelá séria, plná zaujímavých momentov, pekných akcií, dostatočne tvrdá - ale férová. Bolo sa na čo pozerať, ozajstné PO zápasy, ktoré držali fanúšikov až do záveru v napätí - radosť pozerať. Z môjho pohľadu až na ten celkový výsledok to bolo super.
Súperovi treba zagratulovať v postupu a život ide ďalej. :wink2:
Pasha píše:Podľa mňa okrem fakt dobrého 1st line centra vám chýba skutočne hviezdny hráč, útočník či obranca a naozajstný líder a samozrejme strelec. Máte niekoľko dobrých hráčov samozrejme, ale nikto z nich nie je naozajstná hviezda. Pomaly už každý tím v lige má nejakú hviezdu , no vám to chýba. Toť môj názor. Ale ofenzívny potenciál máte, to ano.
samozrejme súhlas :yes:
náš kapitán je fajn, ale nie je ten ozajstný vodca a hviezda tímu... takým by mohol byť časom možno Pietrangelo. Momentálne nám jeden super center do prvej lajny nesmierne chýba. Streleckú mušku zo ZČ stratil aj Stewart, Oshie sa snažil, ale to bolo málo, podobne tak aj McDonald. Strelecky sa trápi Berglund a herne Perron - z toho som bol na prášky, hral veľmi zle.
Veľmi som zvedavý ako sa cez leto utrasie, ale mám pocit, že nás zasa čaká niekoľko zmien v zostave. Kostra tímu, ale zostane pokope samozrejme. Viac potom po sezóne v našom topiku.
jedinej postupující na západě kterej mi nevyšel.. na druhou stranu už první věta ukazuje.. že jsme se k St.Louis obracel spíš z hlediska víry...
Wanic píše:St. Louis 4:3 Los Angeles

Možná je to jenom moje zbožné přání, ale věřím St. Louis. Jejich obrana je bezchybná (já bych se možná nebál říct i nej na západě) a na LA to po velké bitvě bude stačit. Loňský hrdinové Kings budou letos pohlídaní a i když budou všechny zápasy velice těsné a urputné, Kings to na postup stačit nebude. Od Kings nicméně očekávam identický herní projev jako minulé play off, nicméně rozdíl bude v efektivitě. Blues pomáhej i trocha toho hokejového štěstíčka.
nebyl rozdíl v efektivitě... Kings si i nadále jedou to svoje... pátou sérii play off za sebou :klobuk:
Walt píše: si úplne mimo zdá sa, Quick bol najlepším hráčom na ľade v posledných troch zápasoch, tak neviem o čom točíš :neviem:
Fajn, tak jsem ani něco přehlíd, nebo to do sestřihů nedali. Naučím se s tím žít.
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
1998 NAGANO