Dlho sľubovaný návod.

Zaregistrujete sa tu Treba mať konto na yahoo. Následne sa prihlásite do ligy. (Ktorú treba najskôr vytvoriť, takže zatiaľ sa nemáte kam prihlásiť)

Hra funguje zhruba takto, najskôr nadraftujete hráčov, potom si nastavujete zostavu na jednotlivé dni a hráči vám zbierajú body na základe štatistík, kt. zbierajú v reálnych zápasoch NHL.
Hráme H2H ligu, takže poradie v ligovej tabuľke sa určuje podľa výsledkov vzájomných zápasov. Zápas trvá 1 týždeň. Ešte vysvetlím ako vlastne funguje ten zápas. Vaši hráči vám získavajú body do jednotlivých štatistík (napr. góly, asistencie, hity... u brankárov výhry, GAA, SO... Ktoré štatistiky sa berú do úvahy závisí od nastavenia ligy). Každá štatistika má rovnakú váhu. Dajme tomu, že vaši hráči za ten týždeň dali 10 gólov a súperovi 8. Vyhrávate štatistiku gólov a získavate jeden bod (v podstate ako by ste dali gól) takže vyhrávate v zápase 1:0. Takto je to s každou štatistikou. Vyhráte napríklad v 10 štatistikách a v 7 prehráte, zápas sa teda skončil 10:7. Do tabuľky získate za výhru v každej štatistike 2 body (myslím), teda 10x2 :arrow: 20 bodov. Váš súper 7x2 :arrow: 14 bodov. Dajme tomu, že ďalšie dve štatistiky skončili nerozhodne, obaja dostanete navyše 2x1 bod.

Keďže máme viac hráčov, ako môže do zápasu nastúpiť, respektíve žiadny hráč nehrá každý deň, je potrebné na každý deň (dá sa to aj na viac dní dopredu) nastaviť zostavu, kt. nastúpi. Na súpiske je miesto pre 25 hráčov (jednotlivé pozície - C, C, C, LW, LW, LW, RW, RW, RW, F, F, D, D, D, D, D, D, Util, Util, G, G, BN, BN, BN, BN, IR, IR; IR - sem umiestníte zraneného hráča a môžete za neho vybrať náhradu z Free agents. Hráč musí byť umiestnený na IR aj v skutočnosti, aby ste ho tam mohli dať vy. Na Util pozíciu môžete dať ľubovoľného hráča okrem brankára. BN - striedačka alebo skôr tribúna, štatistiky hráča na BN sa vám nepočítajú. Preto je treba to sledovať, aby vám na BN nezostal hráč kt. v ten deň hrá a v zostave niekto, kto nehrá.

Teraz k draftu. Pod Draft central Pre-draft rankings si nastavíte váš rebríček hráčov. Potom pri drafte ho budete vidieť a bude sa automaticky upravovať, podľa toho kto bude ešte voľný. Ideálne by bolo, keby ste si pripravili čo najdlhší zoznam. Na výber máte 90 sekúnd. Väčšinou stačí tak 10-20 sec. Keď už nebude k dispozícii ani jeden z hráčov z vášho zoznamu, objaví sa vám tam pôvodný Yahoo zoznam. Prípadne si nemusíte žiadny rebríček robiť a ísť podľa toho originálneho od Yahoo.
Nanečisto si draft môžete skúsiť tu .

Počas sezóny sa dajú robiť trejdy, môžete hráčov prepustiť, zobrať do tímu niekoho z free agents. Funguje aj waiver list - keď niekoho vyhodíte, putuje na 2 dni na waiver list. Odtiaľ ho môže ktokoľvek zobrať . Ak majú o toho istého hráča záujem 2 manažéri, dostane ho ten, kto má vyššiu prioritu. Tú určuje zoznam, kt. je presne opačný ako bolo poradie na drafte, teda ten čo draftoval posledný je v tomto zoname 1. a naopak. Keď niekoho z waivers zoberiete, posúvate sa na koniec zoznamu. Ak hráča z waiver listu nikto nezoberie, stáva sa UFA.

Ďalej sú tam rôzne záložky so štatistikami hráčov, tímov a podobne, to myslím netreba vysvetľovať, nájdete si to po prihlásení. Celkovo je to dosť intuitívne.