Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Trejdy

Povzbudzuj svoj tím a hecuj sa s ostatnými.

kajo píše:kisin: ja ta z toho ani neupodozrievam. Len mi prisiel ten trejd trochu cudny z joeovej strany :ja_neviem:

Celkovo som prisiel k zaveru, ze spokojni nebudu vsetci nikdy, ci ta komisia je, alebo nie je :jupi:

potrebujem dačo, čo bude viac chytať :jn: lebo tento týždeň chcem otočiť aspoň kvantitatívne štatistiky :buch:


tento trejd bol z mojej strany posledná zúfalá snaha niečo zmeniť v boji o PO, veď v čase dohadovania bolo 2:14 :slap:
Reakce na cepiho PM -> Pokud se mi trejd nezdá, tak to napíšu, pokud nepíšu nic, nemám s ním problém.
tak mensie vyhodnotenie mojich prestupov na poslednu chvilu:

in: B. Sutter, L. Schenn, B. Orpik, C. MacArthur, L. Eller

out: T. Kaberle, A. Burmistrov, M. Santorelli, M. Staal, B. Bishop

v najvacsej vymene kaberle, burmistrov, santorelli za sutter, schenn a orpik som sa snazil posilnit najma na tzv. sekundarnych stats: hity, bloky, FW a +/-. to sa mi naozaj kvalitne podarilo, stratil som ale trosku na bodoch, tak som sa nakoniec rozhodol urobit este aj 2 povodne neplanovane trejdy ktorymi som posilnil tzv. secondary scoring: m.staal za ellera a bishop za macarthura

bishop, podobne ako santorelli bol nedavny UFA pickup, v time sa teda dlho nezohriali, ale ani chybat velmi nebudu (dufajme). ako to vyzera v cislach?
vyhodnocoval som to podla priemerov jednotlivych statistik na odohrane zapasy, aby to vyhodnotenie neovplyvnoval pocet odohranych zapasov:
vo vsetkych tychto vymenach spolu som kombinovane ziskal 0,34 golu na zapas, 0,41 asist., 0,75 bodu, 0,67 +/- bodu, 0,07 SHP, 0,06 GWG, 1 SOG, 6,46 FW, 6,11 hitu a 2,52 bloku
stratil som 0,1 PPP

po preratani na cca 3 zapasy co kazdy z nich za tyzden odohra to vyzera ze v zostavajucej casti sezony by som mal za tyzden ziskavat o cca 1 gol viac, 1,2 asistencie viac, 2,2 bodov viac, 2 plusove body viac, 0,4 PPP menej, 0,2 SHP viac, 0,2 GWG viac, 3 SOG viac, 19 FW viac, 18 hitov viac a 7,5 blokov viac

kedze by som mal podla tychto cisel ziskat vo vsetkych okrem jednej kategorie, som s vysledkami tychto vymen viac ako spokojny (ze stracam goalie stats v podani bishopa neberiem do uvahy, neodchytal za mna ani zapas takze to neberiem ako stratu). najma s posilnenim v hitoch, blokoch a FW som velmi spokojny.
snad sa to prejavi aj vo vysledkoch a nielenze si udrzim PO flek ale skusim tam aj narobit nejaky damage :box:
kajo píše:kisin: ja ta z toho ani neupodozrievam. Len mi prisiel ten trejd trochu cudny z joeovej strany :ja_neviem:
Toto. Tiež sa mi zdá, že Joe dáva priveľa. A sme pritom, že týmto vlastne neúmyselne robíme z iného hráča tak trochu hlupáka :roll:

Ten systém schvaľovania trejdov sme si nevymysleli my, je to normálne v nastaveniach fanatasy ligy. Je nejaká doba počas ktorej môžu ostatní GM namietať proti prebiehajúcemu trejdu. Dá sa to nastaviť, že buď rozhoduje komisár alebo všetci hráči. Nie som diktátor, takže prvá možnosť odpadáva, druhá sa nám neosvedčila, preto je u tá komisia, ako efektívnejší spôsob rozhodovania. Ako som už písal, o rok skúsime vymyslieť niečo iné, aj keď v tejto chvíli si neviem predstaviť čo. Keď si pozriete tamojšie fórum, zistíte, aké veľké množstvo hráčov sa tam pýta na (ne)férovosť trejdov, takže to nie žiadna naša špecialita.

Či už rozhodnem za alebo proti, vždy niekto namieta a ono to potom prestáva byť zábava. Aj teraz ten trade Carter a spol. Komisia hlasovala 4:2 proti tomu trejdu. Keď ho zruším, ozvú sa manažéri kt. sa trejd týka a ktorý sa na ňom normálne dohodli. Keď ho nechám prejsť, zase urobím blbcov z členov komisie (ktorá bola vytvorená pred začiatkom ligy a ktorej pôsobenie je v pravidlách ligy), pretože načo sa potom namáhajú námietkami a ešte si ich verejne obhajujú, keď nakoniec ten trejd aj tak prejde. A teraz čo...
Lukas33 píše:
kajo píše:kisin: ja ta z toho ani neupodozrievam. Len mi prisiel ten trejd trochu cudny z joeovej strany :ja_neviem:
Toto. Tiež sa mi zdá, že Joe dáva priveľa. A sme pritom, že týmto vlastne neúmyselne robíme z iného hráča tak trochu hlupáka :roll:

Ten systém schvaľovania trejdov sme si nevymysleli my, je to normálne v nastaveniach fanatasy ligy. Je nejaká doba počas ktorej môžu ostatní GM namietať proti prebiehajúcemu trejdu. Dá sa to nastaviť, že buď rozhoduje komisár alebo všetci hráči. Nie som diktátor, takže prvá možnosť odpadáva, druhá sa nám neosvedčila, preto je u tá komisia, ako efektívnejší spôsob rozhodovania. Ako som už písal, o rok skúsime vymyslieť niečo iné, aj keď v tejto chvíli si neviem predstaviť čo. Keď si pozriete tamojšie fórum, zistíte, aké veľké množstvo hráčov sa tam pýta na (ne)férovosť trejdov, takže to nie žiadna naša špecialita.

Či už rozhodnem za alebo proti, vždy niekto namieta a ono to potom prestáva byť zábava. Aj teraz ten trade Carter a spol. Komisia hlasovala 4:2 proti tomu trejdu. Keď ho zruším, ozvú sa manažéri kt. sa trejd týka a ktorý sa na ňom normálne dohodli. Keď ho nechám prejsť, zase urobím blbcov z členov komisie (ktorá bola vytvorená pred začiatkom ligy a ktorej pôsobenie je v pravidlách ligy), pretože načo sa potom namáhajú námietkami a ešte si ich verejne obhajujú, keď nakoniec ten trejd aj tak prejde. A teraz čo...
ja by som to pustil (co asi nikoho neprekvapi :D) akokolvek sa mi moze zdat ze joe preplaca resp. ponuka neadekvatne vysoke protihodnoty – je to jeho tim a ma na to pravo.
Joe je v priamom boji o PO a trejdy urcite robi take, ktore mu podla neho k ucasti v PO co najviac pomozu. Ci to tak naozaj bude alebo nie, ci bol jeho usudok/odhad spravny alebo chybny, to ukazu najblizsie 2 tyzdne. Ale neviem preco by mu malo byt uprene pravo zariskovat ako uzna za vhodne.
Ok, vieme ze 4 komisari by na jeho mieste rovnaky trejd neurobili, lebo by ho povazovali za nevyhodny. Kazdy ma pravo na nazor a kedze toto ani zdaleka nie je exaktna veda, tie nazory nielenze mozu,ale zakonite musia byt u roznych ludi rozne. A samozrejme hodota rovnakych hracov je pre roznych manazerov a rozne timy rozna podla jednotlivych strategii/potrieb. joe alebo ktorykolvek iny manazer ma pravo mat na hodnotu konkretnych hracov svoj subjektivny nazor a vymienat ich podla toho – bez ohladu na to ako sa jeho nazor lisi od subjektivnych nazorov ostatnych manazerov/komisarov .
Nech si je kazdy strojcom vlastneho stastia.
Bachman,E.Staal,Bolland - Ward,Seguin,Leddy neprojde a tohle ano? Co k tomu dodat...
ak nepresiel ten z Wardom tak nemoze prejst ani tento z Hardingom .. tym by sa zmysel komisie vytratil .. ked komisia hlasovala proti tak nemoze odrazu rozhodnut pre..lebo teraz tu vsetci budu ziadat aby sa vratili trejdy ktore neboli uznane...podme sa dohodnut co chcete v dalsej sezone najlepsie hlasovanie...chceme komisiu ako doteraz? chceme bez komisie? chceme to spravit ako kedysi? alebo trebars mozme urobit taky system ze komisia nebude ale ak niekto zaprostestuje tak sa bude vzdycky vytvarat tu na fore hlasovanie ci ano alebo nie...nic lepsie uz nevymyslime...teda mna nic ine nenapada
no ja som nieco lepsie vymyslel (aspon teda podla mna by to mohlo byt lepsie :) ) co podla mna ludi na takychto trejdoch najviac naserie je fakt, ze si pomyslia "ja by som bol za hraca XY ochotny dat viac ako v tomto trejde, vymienaju ho pod cenu". riesenie by mohlo byt napr. taketo

prestupy by sa dohadovali tu na HF cez pm-ky. akonahle sa nejaky trejd dohodne, tak zucastneni manazeri daju hracov na ktorych vymene sa dohodli na "trading block" - cim viac menej oznamia ze planuju tychto hracov vymenit.
vsetci ostatni to uvidia, a budu mat napr. 48 hodin na to aby na hracov ktori sa takto zjavia v trading block poslali ich manazerom vlastne ponuky na vymenu.
ak ziadna lepsia ponuka od ineho manazera nepride, moze sa uskutocnit povodne dohodnuty trejd - a nikto nebude moct povedat ze hrac XY bol vymeneny pod cenu, lebo bol verejne deklarovany zaujem ho vymenit a ziadna lepsia ponuka neprisla, vymenil sa teda za najlepsiu dosiahnutelnu protihodnotu

priklad:
joe s redym sa dohodnu na vymene duchene-marleau
obaja hodia tych hracov na trading block
napr. ja to uvidim a poviem si "hej, joe chce vymenit marleaua a staci mu zanho duchene? ja by som mu vedel dat lepsiu ponuku..." - a tak mu ju poslem. ak joe usudi ze moja ponuka je lepsia, moze prijat namiesto redyho ponuky radsej tu moju.
ak do 48 hodin nikto na hracov co budu na trading block neposle lepsiu ponuku, nech si ich vymenia...
A co když tvojí nabídku nechce a bude chtít to od Redyho a ostatní si stejně budou myslet, že je to o*eb?
dejf píše:A co když tvojí nabídku nechce a bude chtít to od Redyho a ostatní si stejně budou myslet, že je to o*eb?
bude musiet zdovodnit preco uprednostnil jednu ponuku pred druhou, z akych dovodov.
ak to uspokojivo vysvetli, ziaden problem...
co znamena "uspokojivo vysvetli" ? :D bude na to komisia ktora schvali ci to "uspokojivo vysvetlil"? :D
ja len taka otazka nezranil sa nahodou harding?
Antonor píše:co znamena "uspokojivo vysvetli" ? :D bude na to komisia ktora schvali ci to "uspokojivo vysvetlil"? :D
smejes sa, ale jj - v tomto si viem predstavit ulohu komisie. Ja napriklad vznesiem namietku ze moja ponuka za marleaua bola podla mna lepsia, joe povie svoje protiargumenty preco sa mu zdala lepsia redyho ponuka, ak to uspokojivo vysvetli - OK (napr. ze mu zalezi na nejakej konkretnej statistike v ktorej bola redyho ponuka lepsia a pod.). ak to uspokojivo nevysvetli tak mu komisia trejd s redym zrusi (silne podozrenie z pokusu o podvod)
komisia vznikla z jedneho jednoducheho dovodu - aby zabranila spekulaciam. V prvom rocniku platilo pravidlo, ze namietku moze podat ktoryklolvek z manazerov. Ak bola 1/2, alebo 2/3 proti (uz neviem presne), vymena sa zrusila. Fungovalo to. V druhom rocniku to ale bolo horsie. Snad polovica manazerov bola neaktivna, resp. chodila tam raz za tyzden-dva. Takze nebol problem pre spekulantov pretlacit trejd typu: Oveckin za hraca AHL (a pod.). Tym dochadzalo k poskodzovaniu ostatnych hracov a v podstate sa tomu nedalo zabranit. Preto pre tento rocnik vznikla komisia. Minimalne za seba mozem napisat, ze sa snazim trejdy posudzovat pozitivne a co najobjektivnejsie a obcas nad nejakym stravim aj 5-10 minut, nez sa rozhodnem - hlavne ked uvazujem o proteste. Musim povedat, ze som haklivejsi na vymeny, ktore niesu celkom vyrovnane a posiluju play-off tim na ukor nepostupujuceho. To vzdy tak trochu zavana spekulaciou, aku sme tu mali minuly rok.

Myslim, ze ak bude zlozenie ligy podobne, ako je tomu v tomto rocniku, komisia straca opodstatnenie a moze sa nabehnut na stary system, kedy sa k vymene mozu vyjadrit a rozhodnut o nej vsetci manazeri.
Hmm, takže trejd dle očekávání neprošel. Sezonu tedy dohraji, ačkoliv mé šance na nějaký úspěch jsou momentálně téměř nulové, když jsem trejd č.2 dělal jen v závislosti na právě neuznaném trejdu. Třeba něco vymyslím :jn:
Z mojich skusenosti,komisia musi byt...ten system z e 2/3 budu budu volit,alebo nie je somarina,hram to par rokov a vzdy boli hadky,managery na to seru a prejde este vacsie ho*no,ako u nas v minulosti,nenechajte sa o*ebat :!: :D
Ta komisia je asi najlepsi sposob,ako zabranit trejdom,ktore mozu ovplyvnit druhych,tu nejdo o tych 2 co trejduju,lebo nepriamo ovplyvnia aj dalsie vysledky...

Ja sa cudujem Petrikovi a pre tych,ktorym sa nepaci komisia,nech si skusia svoju ligu,lebo ja bez komisie uz hrat nebudem :D,mozno ma rad anarchiu :D,lenze pokial budete trejdovat takymto sposobom,doporucujem si otvorit svoju ligu,vyskusat to,a potom sa vratit Dakujem ;-)

Ja by som doporucoval na buduce,ked sa zvoli komisia,ktoru zvolia vsetci managery :!:,aby jeden o druhom vedel,ze kto a ako volil a preco,podla mna komisia musi vediet o kazdom clenovi ,ako volil a na zaklade toho sa vynesie ortiel,takze ,ked to bude 6 clenov,nech sa to preberie spolocne...PM-s,alebo na stranke facebook este pred vynesenim rozsudku ;-).
Demokraticky zvolena komisia,6 clenov,tajne...pokial sa trejd bude tykat clena komisie,nemoze rozhodovat..
Aby nikto nevedel,kto je clenom komisie a ako volil :!: 6 clenna komisia staci..
291 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2017 PITTSBURGH PENGUINS