Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Diskusia

petrik píše:Ale janik trafil klinec po hlave s tou dlhou prestavkou medzi sezonami. Mohlo by sa skusit nieco vymysliet aj na NHL PO :hmm:

Napadlo ma nieco taketo:
KTL Playoff Challenge
Bolo by to absolutne nezavisle na standardnej KTL sezone (podobne ako pred sezonou Elite trophy) Tipovalo by to 16 timov – ak by bol zaujem mohli by to byt klasicke KTL timy v zlozeni ako pocas standardnej KTL sezony, ak nie tak by sa mohli zlozit timy uplne nove, pripadne aj trojclenne ak by bol maly zaujem...

16 timov by sa vyzrebovalo do dvojic a kazdej dvojici by bola pridelena jedna seria 1. kola PO NHL, ktoru by tipovali.
Napr. dvojica falcons – fire birds by tipovala seriu detroit – los angeles, dvojica blue angels – blue flyers by tipovala seriu boston – new jersey, atd atd
Kazdy clen timu by tipoval presny vysledok a bodovalo by sa napr. nasledovne: za uhadnutie vitaza zapasu po 60 min. 1bod. Za uhadnutie vitaza aj goloveho rozdielu 2 body. (za uhadnutie remizy teda tiez automaticky 2 body), za uhadnutie presneho skore napr. 5 bodov. Pocas celeho trvania serie by sa spocitavali body vsetkych tiperov timu a po skonceni NHL serie by sa urcil vitaz KTL serie podla vyssieho celkoveho poctu ziskanych bodov. Tento vitaz by potom automaticky postupil do 2. kola, jeho pavuk by kopiroval pavuka realnej NHL – t.j. ak by v 2. kole NHL PO hrali proti sebe napr. detroit a san jose, tak v KTL by proti sebe tipovali timy co v 1. kole postupili zo serii detroitu a san jose...

Neviem ci je to dostatocne zrozumitelne vysvetlene :D ani neviem ci by bol o nieco take zaujem... :ja_neviem: ale predlzilo by to tipovaciu KTL sezonu az do juna (aj ked tie posledne tyzdne by sa to uz tykalo cim dalej tym mensieho poctu tiperov a timov, co by mohlo uspech takehoto formatu znacne ohrozit... :( )
poznamka specialne pre jakuba - to "tikalo" na koci mojho povodneho postu si nevsimaj ;) (kua ze sa tu prispevky nedaju editovat :D )

este som o tom trochu dumal a napadol ma sposob ako by sa aj tento format mohol co najdlhsie tykat vacsieho poctu timov, aj ked neviem ci by sa to tym cele zbytocne neskomplikovalo:
1. kolo by bolo len akesi zahrievacie a do druheho kola by postupilo vsetkych 16 zucastnenych KTL timov. na 4 serie 2. kola NHL PO by sa z KTL timov vytvorili 4 skupiny po 4 timy (opat podla toho ktore timy tipovali serie postupujucich NHL timov). aspon nejaky vyznam prveho kola by bol v tom, ze vitazi KTL subojov 1. kola by si do tohto druheho preniesli 5 bonusovych bodov.
na zaciatku 2. kola by tak kazdu NHL seriu isla tipovat skupina 4 KTL timov, z ktorych 2 by mali od zaciatku pripisanych 5 bonusovych bodov za vitazstvo v 1. kole. z tychto 4-clennych skupin by do dalsieho kola (finale konferencii NHL) postupili z kazdej skupiny prve 2 timy, vitazi skupin by si opat preniesli 5 bonusovych bodov. cize by zase zostali na kazde NHL konferencne finale 4 KTL timy z ktorych 2 by mali vyhodu 5 bonusovych bonov
rovnaky kluc by bol pri postupe do zaverecneho finale, ktoreho by sa teda zucastnili 4 KTL timy.

vyhoda takehoto systemu je podla mna v tom, ze 4 kola NHL PO by tipovalo postupne 16-16-8-4 KTL timov (vsetci zucastneni by boli zaangazovani celu polovicu trvania sutaze, caa 1 cely kalendarny mesiac) oproti standardnemu 16-8-4-2 kde by sa uz tie posledne 2 kola (cela polovica sutaze) tykali len velmi uzkej skupinky zucastnenych
snazil som sa tie prispevky vacsinou precitat.. ale som sa vacsinou stratil.. tak sa nebudem moc k tomu vyjadrovat, ale v skratke..
:arrow: neviem ako ostatni co odisli, ale taky Alex mal par zmien v zivote,s KTL/HF to nijak nesuvisi, vsetkych vas pozdravuje a veri ze nas este pride coskoro pozriet
:arrow: 8 mesacna prestavka v ktl mne osobne padne vhod, lebo posledne 2-3 sezony nemam po konci naladu zacat tipovat dalsi rok, ale za tie mesiace sa pomaly na to pripravim a zmenim nazor.. ak by som mal tipovat este o mesiac viac, uz ma porazi :)
tak ak chcete v lete nieco vymyslat, nech to uz hlavne nesuvisi priamo s ktl a nech sa to nerata do sezonnych tabuliek alebo co, pretoze ja(a myslim ze aj par dalsich) sa toho z unavy uz nezucastnia. Ved mame napr tipovanie MS v hokeji kto chce, potom elite trophy pred sezonou..
:arrow: ani tuto sezonu ma nepresvedcili hybridne kola ako nahrada zapasovych.. ak ich chceme, tak jedine v kombinacii hybridne+zapasove.. pretoze hybridne su skor tabulkove ako zapasove.. (uz sa opakujem po sty krat..)
svolco :thumbsup:
:arrow: pozdravuj Alexa, nech sa tu cim skôr ukaze, aspon nech nas pride pozdravit :)
:arrow: suhlasim aj s pauzou, je mozno dlha, ale caste tipovanie, cloveka presyti....uplne postaci ako pridavok MS a kto chce ma Elite Trphy....ja osobne som proti dalsiemu tipovaniu a ta pauza mi vôbec neprekaza, naopak, clovek pride po tej dlhsej pauze viac nabudeny a ze sa môze stat, ze po tak dlhej pauze na KTL useri zabudnu, vybodnu..?.. somarina, koho to chyti(lo) sem zavita trebars aj po 12 mesacnej pauze....
:arrow: v ostatnych veciach som sa nejako stratil, zopakujem po styk krat- zvolit ten najjednoduchsi system, resp. system, v ktorom sa najdu aj ""obycajni"" tipujuci, teda ti, ktori tieto podrobne diskusie, detaily, navrhy nesleduju, aby sa v tomto mozno pre nich zlozitom systeme uplne nestratili a nasledne nevytratili....a samozrejme, cely ten system konecne ustalit....netriedit to dennodenne ako ovocie a zeleninu na trhu....
petrik píše:- system... wildov navrh na navrat k 4 diviziam a deleniu este aj vramci kol ze polovica kola sa hra takto a druha polovica inak, by si mali precitat vsetci ktorym sa zda system hybridnych kol prilis zlozity :D vazne wildo, toto by bol podla mna velky krok spat smerom k neprehladnosti a chaosu ktoremu by mnohi (najma taki co to az tak detailne nesleduju) nechapali.
co je na tom zlozite, je to uplne jednoduche, system ako v zamorskych sutaziach :sok:

si v divizii A a vo vsetkych 6 kolach hras s timami z rovnakej divizie
+
v 1. kole s timami z divizie B v tabulke
v 2. kole s timami z divizie C v zapasoch
v 3. kole s timami z divizie D v tabulke
v 4. kole s timami z divizie B v zapasoch
v 5. kole s timami z divizie C v tabulke
v 6. kole s timami z divizie D v zapasoch

s kazdym timom budes bojovat v tabulke aj v zapasoch (s diviznymi rivalmi 3 zapasy, s ostatnymi 1)

a cele kolo by sa hralo rovnako :slap:
vyzera to zlozito ale svojim sposobom to nieje nic tazke a ma to aj svoju logiku akurat by si to kazdi musel precitat - problem vidim v tom delit to na 4 divizie, to je podla mna prilis pri tych poctoch timov co tu su momentalne

inak kazdi ma na to svoj nazor, niekto chce prestavku, druhy nie (nie tak dlhu), jeden chce hybrid, iny zase nie, niekto chce jeden typ kola, dalsi nie, je to zlozite a dohodnut sa bude treba na kompromisoch. druha vec je ci sa niekto podujme organizovat veci naviac, pripadne ochotny ustupit v niecom a tak. sam som zvedavy ako budu vyzerat dalsie sezony KTL a celeho HF.


inak ako to vyzera s tym PO draftom? pytali ste sa tych GM na to? lebo je o tom nejak ticho..
janik píše:taka praca to zas nebola vsetky tie data su ulozene staci to spocitat :D ze arek? inak neviem ci to bol dobry napad takto niektore timy si fakt mozu pripradat ako u debilov ked by v sucte bodov boli 2 a realne ani nepresli do PO .... preco som vzdy bol viac za tabulkove pripadne hybridne kola :scare:
no bolo to tak na polhodinku :-P

ci dobry napad..tiez ma to napadlo, ale mozno to aspon napomoze tomu, aby sa k systemu dalsej sezony vyjadrilo co najviac tiperov a prave spiders by po tomto mohli mat o to velky zaujem. Ja osobne by som bol rad, ak by bol v dalsej sezone tabulkovy system castejsie ako tomu bolo v tejto. A vidime, ze rozdiely v bodoch boli minimalne (FB by prislo o PO len o 13 bodov, co je jeden lepsi sobotny vykon :sok: ), takze mozno by ani celosezonny tabulkovy system nebol nudny a nezaujimavy :jn:

inak k predoslemu, co sa tu riesilo. Uz sa mi to trochu miesa ale skusim sa vyjadrit.

Myslim si chalani, ze uz to zbytocne prehanate, ako by ste len za kazdu cenu chceli toho co najviac zmenit. Podla mna jedine co treba urobit je znizit pocet systemov na 2 alebo 1 a predlzit o kusok sezonu. Ano niekomu dlha prestavka vyhovuje, ale predsalen je blbe koncit uz vo februari. Ale zas inak sa nedalo v tejto sezone, lebo tipovat PO KTL pocas pokrocileho PO NHL, ked sa hraju dva zapasy za noc je blbost. Jedine riesenie by asi bolo rozdelit jeden hraci den KTL do 2-3 dni NHL. Ale to asi nie je prilis realne. Potom mozno navrat k systemu na 4 vitazstva, co by o kusok ZC mohlo predlzit. Po sezone mozme kludne tipovat aj MS alebo PO NHL, ale je treba si uvedomit ze aj vyhodnocovatelia by radsej mali asi prestavku :D
presne tak kludne by som bral tabulkovy typ pre celu sezonu a PO zapasovym systemom ked uz tak a PO by som kludne dal len na 8 timov a hned mame usetrnych kopec dni na zakladnu cast. moznoti je vela ale myslim ze vsetci sa zhodujeme ze tato sezona nebola co sa systemu tyka ta najvydarenejsia no uvidime nabuduce :)
ale vy tu ratate body celkovo a nie body za umiestnenia v pripade tabulkovych kol, tak z tohoto moc vychadzat nemozte
skvolko a keby sa pocitali celkove body? aj to tu uz bolo ale je pravda ze tam to bol problem pre neskor prihlasene timy takze jasne ze to nieje cesta :)
sak bolo by to spravodlivejsie samozrejme.. ale ako vravis nebola by sanca pre nove timy..
.. a aj ked ten zapasovy je menej spravodlivy, stale budem zan :ja_neviem: je atraktivny proste.. aj ked nam ocividne tuto sezonu uskodil
tie nove timy by mohli dostavat tie wild cards :-P

ale hej, asi by nam chybali zapasy, keby hrame celu sezonu tabulkovo...
no vidite, nezasluzili by si Spiders divoku kartu :cookies:
pre mna ten zapasovy je atraktivny len pre PO, realne sa ziadne hecovanie nekonalo viac menej a ani nic ine to nebolo len to ze som akurat pozrel kolko bodov ziskal super co zuzilo potrebny okruh zaujmu o KTL ako taku, okrem toho nic zaujimave ani ferove z toho neplynie, velakrat bodoval niekto s druhym najslabsim vysledkom ked vyhral s najslabsim a zas prehrali timy co mali 2-3 vykon dna ale mali smolu... to nieje podla mna to prave orechove


a bol by som za to aby tie tipy vidiet nebolo ako to chvilu bolo a bolo to ovela lepsie a vacsine sa to zda sa pacilo a len sa to vratilo lebo jeden sa stazoval a vymyslal hluposti ... a keby tipy superov boli skryte tak sa vytraca aj to zaujimave - taktizovanie voci superovi co je podla mna spravne a v PO sa to nepouziva lebo tipy supera nevidime ide len o kvalitu samotneho timu pripadne schopnosti si to zmanazovat tak aby si pokryli viac moznosti ale nezavysle od supera :!:
Individuálka se řeší i přes playoff? Teď jsem si všimnul, že máme nabídku na první kolo a někteří z našeho týmu už dokonce natipovali. Má to nějaký smysl nebo mám začít tipovat až v druhém kole?
kludne tipuj ak chces, individualka sa bude pocitat.
neviem kde to napisat tak sa chcem podakovat GMs za to ze ma zvolili do komisie, cenim si to a dakujem za podporu :klobuk:
no co komisia na cele s janikom, spite? :nono:
Komise se přidala na stranu hráčů a podporuje jejich návrh nové smlouvy. Šéf KTL arek o tom ale nechce ani slyšet. Dokonce odmítá jednání, nedostavuje se na domluvené schůzky a místo toho si někde trajdá s cepim po golfových hřištích. :thumbsdown:
Vypadá to, že stávka v KTL je na spadnutí. :-(
Dado preco na cele s janikom? preto ze som jeden z tvojich oponentov neznamena ze vediem komisiu okrem toho je leto a kazdy ma svoje veci, pomalicky sa veci davaju dokopy zial aj situacia v NHL to tempo mozno nechtiac zlahcuje

velka vyhoda je ta ze vela veci sa poriesilo uz pocas minulej sezony kedy sa viedli debaty o systeme a tak dalej cim sme pozhrnali informacie s ktorymi mozme pracovat :thumbsup:
Coby jeden z nejlepsich tiperu se o pristi sezonu nebojim. V pripade vyluky jiz mam zajistene misto v TLB (Tipovaci Liga Binga)..
Obrázek
220 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2008 DETROIT RED WINGS