Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Pocet kol a vyhodnocovanie zapasovych kol

V minulej sezone bol pocet kol 8. Chceli by ste tento pocet kol aj v nasledujucej sezone, alebo mate na to iny nazor?

Vyhodnocovanie zapasovych kol bolo vlani pomerne diskutabilne. Aky system vyhodnocovania by ste chceli vidiet v rocniku 2011/2012?

Paci sa, diskutujte :)
Vyhodnocovací systém byl naprosto v pořádku, nevidím na něm jedinou vadu, co se týče počtu kol, taky si myslím že 8 je optimální počet. Takže podle mě není důvod něco měnit :-)
obidve tieto veci (8 kol a sposob vyhodnocovania zapasovych kol) su prakticky povodne z mojej hlavy, no a prax moj nazor na ne nezmenila, skor naopak, stale myslim ze je to pre KTL optimalne riesenie, takze ja som za zachovanie statusu quo
(jedine ten pocet kol - podla konecneho poctu prihlasenych teamov do noveho rocnika by sa pripadne mohol este dodatocne upravit, aby sa dal co najlepsie spravit rozpis jednotlivych kol)
co sa tyka zapasovych kol - myslim ze by bolo najlahsie zrusit to, ak ma byt sutaz stale otvorena vstupu novych timov kedykolvek v priebehu sutaze, aby pri vstupe pocas takehoto kola mali sancu na nejake body sa to muselo kombinovat - realne ale myslim ze ak chceme zapasove kolo tak klasiky urcit body za vyhru, za remizu, vyhru v pp, ziadne dalsie body k tomu neratat inak to je taky macko-pes zmiesany a uz to i tak nema dane kuzlo.
ak ale chceme otvorenu sutaz tak jedine riesenie je klasicka tabulka, kde sa rataju body dvoch tiperov timu.

inak myslim ze by nebolo zle na zaklade individualnych statistik davat nejake bonusove body timu - s najlpsim tiperom v danom kole, pripadne nejake taketo veci, par bodov aby sa nam prepojila individualna a timova cast
janik k tym bonusovym bodom: podla mna by tie bonusy dostavali timy z cela tabulky (ked su v time kvalitni jednotlivci z cela tabulky, vacsinou je aj tim na cele tabulky), takze by to mohlo prehlbovat rozdiely medzi silnymi a slabymi timami...tym by sa znizovala vyrovnanost sutaze.

no a pridam pikosku zo zakulisia: predbezne to vyzera tak, ze pocet kol sa znizi na 6 a uvidime aj tradicny zapasovy system, aj ten minulosezonny.
no ale prave zalezi od toho ake rozne veci by sme odmenovali bodmi :) moznosti je viac, nemusi to byt len naj tiper celej sutaze ale aj za tyzden, za den , najslabsi tiper atd. a to sa uz meni ovela vyraznejsie a na druhu stranu casto bolo medzi top tipermi tiper ktory ani zdaleka nebol v top time.

ale je to len nejaky navrh na ozivenie
klasicky tabulkovy system je samozrejme najobjektivnejsi sposob vyhodnotenia a teda by podla mna mal byt "nosny", t.j. malo by sa tymto stylom vyhodnocovat pokial mozno co najviac kol aby to bolo objektivne co najviac "fair"

zapasovy system vyhodnocovany po starom je na druhej strane na moj vkus veeelmi neobjektivny a namiesto kvality tipovania primarne o uspechu rozhoduje "stastie na spravneho supera" - aj ked to niektori prave kvoli tomu povazuju za atraktivne. na tuto temu sa uz viedlo vela debat pred rokom, nebudem sa opakovat.

vlanajsi system vyhodnocovania zapasovych kol je IMO optimalnym mixom objektivity tabulkoveho kola a "atraktivity" nahodneho faktoru v zapasovych kolach. mozno by stalo za zvazenie este pripadne zvysenie podielu vplyvu "nahody" formou zvysenia bodov udelovanych za vitazstvo v zapase (t.j. pripocitanych k celkovemu poctu bodov ziskanych tipovanim). navrhol by som udelovat za vitazstvo napr. 5b a za vyhru / prehru po predlzeni 3 resp. 2 body.

nuz a teraz k tym kolam - ako som uz pisal, taziskovym by mal podla mna byt najobjektivnejsi, teda tabulkovy system vyhodnocovania. tymto stylom by som vyhodnocoval minimalne polovicu kol ZC. zapasove kola (zvlast tie vyhodnocovane "po starom") by som nechal v mensom pocte aby mali na konecny vysledok po ZC co najmensi vplyv.

ak teda pojdete cestou 6 kol tak by som to rozdelil na 3 tabulkove, 2 tabulkovo-zapasove a 1 cisto zapasove. pri 8 kolach by som to delil 4-2-2

k tym bonusovym bodom - :hmm:
nie som sice z tohto napadu "uneseny" - nie som apriori proti, nemyslim ze by to bol "zly" napad ale ani nie som presvedceny ze by to bolo nejak extra prospesne a prinieslo zelany efekt.
pre ozivenie sutaze - preco nie?
ale asi by som to zatial pre istotu zavadzal len v co mozno najmensej miere - t.j. najlepsi tiper kola v kazdej konferencii by ziskal pre svoj team 1 bonusovy bod do celkovej tabulky ZC
takze 6 kol a system 2-2-2 ? :hmm:
as you wish :)
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2018 WASHINGTON CAPITALS