Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

PRIPOMIENKY, NAVRHY, NAPADY, OTAZKY A STAZNOSTI

petrik píše: s tymami s ktorymi budete hrat toto kolo iba 1 zapas budete hrat 2 zapasy v dalsom zapasovom kole a naopak. s kazdym teamom odohrate po 3 zapasy, nemusis sa bat ze by si bol o nieco ukrateny ;)
a co ked pribudne 1 tim, bude to sediet :?: dajte nahodny zreb a hotovo

inak ja som za uzatvorenie sutaze na 20 timov, momentalne to vidim ako optimalne riesenie, 20 timov, 6 kol, 12 playoff, nehovorim, ze v buducnosti by sa to nemohlo zmenit, ved kedysi som povazoval za optimum aj 28 ci 24 timov, ale uplne najoptimalnejsie by bolo aj tak 16 :D

ale tych 20 a dost by len prospelo, je to len moj nazor (asi aj TFa), novi tiperi by mali cestu otvorenu, myslim, ze ak sa najde nejaky novy aktivny user co bude pravidelne (dobre tipovanie je len plus) tipovat a komunikovat v chate, temach o NHL a pod, trebars teraz by viac ako polovica GMs po nom siahla a nahradila nim neaktivneho tipera, o tom som presvedceny, posilni to draft, tu mozu tito tiperi zabojovat o zmluvu v dalsej sezone a mozno sa podari vytlacit takych tiperov, co tipuju, ale mam taky pocit, ze ani nechcu a je ich dost :-( GMs budu mat moznost si vyberat a nie len tak zliepat na poslednu chvilu timy pred sezonou, aspon za vyskusanie to stoji...

a su tu mnohe dalsie vyhody pre KTL poctom timov 20 :)
velmi pekne napisane Dado, plny suhlas :yes:
Dado píše:Ak by niekoho zaujimal moj sedliacky nazor, t.j. nazor cloveka, ktory sa od leta KTL nevenoval, teraz sa na to lepsie pozrel a zistil co sa stalo, tak tu je:

Novy styl bodovania v zapasovych kolach je proti rozumu. Nehovorim, ze to ma akusi petrikovu logiku a da sa to logicky obhajit, no so superenim, rivalitov a samotnou podstatou zapasovych kol to nema nic spolocne. Pozrime sa na to zblizka: Aky je logicky dovod, preco by tim, ktory vyhral zapas mal ziskat menej bodov ako tim, ktory vstrelil viac golov, no prehral? Petrik tu argumentuje o stasti. Nie je cela podstata tipovania, a obzvlast tipovania takej sutaze akou NHL je, iba o stasti?

Chcem najst pararelu priamo v NHL. Kolko timov ma skvelych invidualnych hracov, hra dobre, no ho*no platne, lebo momentalne je ich konferencia/divizia precpana kvalitnymi klubmi? Mozu sa snazit kolko chcu, mozu ziskat XX bodov, ale na play-off to nebude stacit. No keby boli v inej konferencii/divizii, tak im to stacit bude. Mal by sa aj tam zaviest taky system? Mali by sa dokonca anulovat nahodne stastne goly (vid vlastny gol Boylea v predlzeni play-off proti Coloradu), aby to nebolo vobec o stasti?

Spat k nasmu tipovaniu. Petrik nas prinutil tipovat podla jednej schemy. Uz viac nemozeme tipovat stylom, ze si poistime kazdu moznu kombinaciu a podobne. Uz musime tipovat viac rovnako, viac nasich tipov sa musi na seba podobat, aby sme ziskali co najviac bodov. No tym padom riskujeme, ze ziskame bud ho*no alebo vsetko. A toto nie je o stasti? Uplne straca zmysel taktizovat.

Mne sa zapasove kola pacili o milion percent viac, ako tabulkove. Malo to slusny naboj a rad som si precital vysledky velkych rivalov. No teraz ma ani vyhra vlastneho timu nepotesi... Podstatou zapasov je superenie DVOCH timov, nie X timov na dialku. Ked sa bude rozhodovat o play-off v poslednom zapase, co mam spravit, ked vyhrame, no XY prehra, ale ziska viac bodov? Zapasy su o DVOCH timoch, tak to uz pochopte.
konecne som si nasiel cas na toto odpisat, ale ked tak nad tym rozmyslam, zase budem asi len opakovat co uz som pisal :P takze neviem ci to ma vobec zmysel...

pre niekoho je v zapasovych kolach podstatny system vyhodnocovania (t.j. ze nezalezi ako dobre team natipuje, staci ak je to lepsie ako jeden konkretny super v dany den), pre niekoho (napr. pre mna) je zase na zapasovych kolach atraktivna atmosfera a extra motivacia - nielen natipovat co najlepsie, ale aj lepsie ako konkretny super s ktorym hram zapas.
priritou ale podla mna musi zostat to aby som v prvom rade ja (moj team) natipoval co najlepsie, porovnavanie s konkretnym superom v "akoze zapase" je sice vyborna motivacna vec, ale na urcenie uspesnosti jednotlivych teamov v tipovacej sutazi by sa podla mna mali brat do uvahy v prvom rade objektivne kriteria, ktorym je v tomto pripade pocet natipovanych bodov

hladanie paralel s NHL jednoducho neberiem, pretoze to sa porovnavat neda.
v KTL vieme objektivne urcit ktory team natipoval lepsie a ktory horsie, bez ohladu na to ci hrali "zapas" proti sebe alebo proti niekomu druhemu. v NHL sa to neda. v zapasoch NHL superi navzajom svoje vykony ovplyvnuju, obrazne povedane kazdy team streli tolko golov kolko mu super dovoli. vzdy je to subjektivne a specificke pre konkretny zapas. ked streli colorado 6 golov st.louis, neznamena to ze by strelilo 6 golov aj detroitu alebo inemu teamu keby s nim v ten den bolo hralo. v KTL ked jeden team natipuje na 20 bodov a druhy na 15 tak objektivne vies kto z nich natipoval lepsie bez ohladu na to ci hrali "zapas" proti sebe alebo proti inym superom a ci v tychto svojich "zapasoch" "vyhrali" alebo "prehrali".

Aky je logicky dovod, preco by tim, ktory vyhral zapas mal ziskat menej bodov ako tim, ktory vstrelil viac golov, no prehral?
pre mna je to ten najzakladnejsi dovod - lebo toto je pre mna sutaz v tipovani a ked raz team natipoval na 20 bodov, tak napriek tomu ze svoj "zapas" prehral podal podla mna objektivne lepsi vykon ako team co svoj "zapas" mozno vyhral, ale natipoval len napr. na 15 bodov.
ak je toto tipovacia sutaz, tak dobre tipovanie by podla mna malo byt zakladnym kriteriom hodnotenia uspechu. akonahle toto objektivne meratelne kriterium vypustis, tak sutaz podla mna straca svoju podstatu.
Dado píše: Chcem najst pararelu priamo v NHL. Kolko timov ma skvelych invidualnych hracov, hra dobre, no ho*no platne, lebo momentalne je ich konferencia/divizia precpana kvalitnymi klubmi? Mozu sa snazit kolko chcu, mozu ziskat XX bodov, ale na play-off to nebude stacit. No keby boli v inej konferencii/divizii, tak im to stacit bude. Mal by sa aj tam zaviest taky system? Mali by sa dokonca anulovat nahodne stastne goly (vid vlastny gol Boylea v predlzeni play-off proti Coloradu), aby to nebolo vobec o stasti?
prepac ale v tomto som ziadnu paralelu s KTL a s vyhodnocovanim zapasovych kol nenasiel... (ale asi si len sedim na kabli :D)
Dado píše: Spat k nasmu tipovaniu. Petrik nas prinutil tipovat podla jednej schemy. Uz viac nemozeme tipovat stylom, ze si poistime kazdu moznu kombinaciu a podobne. Uz musime tipovat viac rovnako, viac nasich tipov sa musi na seba podobat, aby sme ziskali co najviac bodov. No tym padom riskujeme, ze ziskame bud ho*no alebo vsetko. A toto nie je o stasti? Uplne straca zmysel taktizovat.
kedy si mohol tipovat stylom ze si poistis kazdu kombinaciu? ak si to nevies spocitat sam, pomozem ti:
pri 4 tiperoch mozes "poistit" 4 rozne kombinacie vysledkov zapasov NHL
- ked sa hra v NHL 1 zapas, su 3 rozne mozne vysledky, takze v tomto pripade ich mozes 4 tipermi vsetky pokryt. v takychto dnoch sa vsak zapasy KTL nehraju
- ked sa v NHL hraju 2 zapasy, roznych kombinacii vysledkov je uz 9, takze tu uz so 4 tipermi nepokryjes ani polovicu moznych kombinacii. a k tomu sa ani v takychto dnoch vacsinou zapasy KTL nehraju
- ked sa v NHL hraju 3 zapasy, roznych kombinacii moznych vysledkov je uz 27, pri 4 zapasoch NHL je kombinacii 81, pri 5 zapasoch 243 atd atd - ako si ich pri starom systeme vyhodnocovania mohol vsetky poistit so 4 tipermi to mi je naozaj zahadou

to ze straca zmysel taktizovanie, s tym suhlasim. najma ak za taktizovanie povazujes prisposobovanie vlastnych tipov tipom supera s ktorym prave hras "zapas" KTL. ale ak chces tipersku sutaz vyhodnocovat podla toho kto svoje tipy najlepsie prisposobi tipom svojho supera (bez ohladu na to aky uspesny je v samotnom tipovani) tak ta sutaz zase prichadza o podstatu - ktorou pre mna je najst najlepsie tipujuci team. nie najlepsie taktizujuci team
Dado píše: Mne sa zapasove kola pacili o milion percent viac, ako tabulkove. Malo to slusny naboj a rad som si precital vysledky velkych rivalov. No teraz ma ani vyhra vlastneho timu nepotesi... Podstatou zapasov je superenie DVOCH timov, nie X timov na dialku. Ked sa bude rozhodovat o play-off v poslednom zapase, co mam spravit, ked vyhrame, no XY prehra, ale ziska viac bodov? Zapasy su o DVOCH timoch, tak to uz pochopte.
uznat ze bol v tipovani (podstate tejto sutaze) lepsi a teda ze postupil zasluzene ;)
najspravodlivejsie bude, jedna tabulka, ratat body od vsetkych 4 tiperov od prveho az po posledny hraci den zakladnej casti NHL

neviem preco nemoze vyhrat jedno kolo tym, ktory ma najviac bodov nahranych zo zapasov, ked KTL moze vyhrat tim, ktoreho tiperi nebudu mat najviac bodov

a ked sa tak stale obzeras po bodoch druhych, ved si urci, s kym chces kedy hrat petrik, neporovnavaj body, ked uz vies kto ako dopadol, to vopred nevie nikto, kto ako dopadne, mas vopred urceneho supera a poraz ho, co ta je po druhych, existuju aj ine sporty, kde stoja 2 z mnohych proti sebe a neovplyvnuju jeden druheho a nevyhovaraju sa na to, ze keby hraju s tym a tym vtedy a vtedy
WildCelt píše:najspravodlivejsie bude, jedna tabulka, ratat body od vsetkych 4 tiperov od prveho az po posledny hraci den zakladnej casti NHL

neviem preco nemoze vyhrat jedno kolo tym, ktory ma najviac bodov nahranych zo zapasov, ked KTL moze vyhrat tim, ktoreho tiperi nebudu mat najviac bodov

a ked sa tak stale obzeras po bodoch druhych, ved si urci, s kym chces kedy hrat petrik, neporovnavaj body, ked uz vies kto ako dopadol, to vopred nevie nikto, kto ako dopadne, mas vopred urceneho supera a poraz ho, co ta je po druhych, existuju aj ine sporty, kde stoja 2 z mnohych proti sebe a neovplyvnuju jeden druheho a nevyhovaraju sa na to, ze keby hraju s tym a tym vtedy a vtedy
to sa uz akoze pri tomto vyhodnocovani neda? :eek2:
petrik píše:to sa uz akoze pri tomto vyhodnocovani neda? :eek2:
Dá, ale je aj možné, že ťa porazí súper, ktorého súčet bodov všetkých 4 tipérov je nižší ako tvoj. Čo je potom toto za spravodlivosť?

Petrik,t y stále nechápeš pointu alebo ju nechceš vedieť. Tento nový štýl vyhodnocovania vlastne ani nový nie je nový štýl. Je to tabuľkové kolo, už si to konečne priznaj. Tých pár šušňov, ktoré dostaneme za víťazstvo v zápase je nič. Väčšiu rolu hrá počet bodov, ktoré si získali a nie súboj s druhým. A to už potom nie je zápasové kolo. Lebo v zápase nie je predsa normálne, aby ťa ovplyvňovali druhí takým spôsobom, že ty sa aj napriek výhre prepadneš v tabuľke za tím, ktorý v tom dni prehral. To v ktorom športe si niečo takéto videl? Prečo nás tu klameš a nazývaš toto zápasovým kolom?
ale myslim ze chapem... :D
ty sa velmi rad hras so slovickami a chytas druhych za slovicka, takze ak velmi chces, kludne si mozes tzv. zapasove kola volat "tabulkove kola spestrene vzajomnymi zapasmi teamov KTL"
ja s tym nemam najmensi problem, ale osobne ich budem aj nadalej volat zapasove, je to kratsie a pohodlnejsie :P ;)

inak mas uplnu pravdu, sucasne vyhodnocovanie "zapasovych" kol je velmi podobne vyhodnocovaniu tabulkovych kol. ale moznost ziskat za vysledky zapasov cca +20% bodov navyse (ak vyhras vsetky "zapasy") ju podla mna od tabulkovych kol dostatocne odlisuje
samozrejme ze od povodneho systemu vyhodnocovania je to velky rozdiel, ved to bol aj zamer.
do riti to co je za system kedy to chcete opravit ? ja nemam 0 bodov :x :x :x
sopko píše:do riti to co je za system kedy to chcete opravit ? ja nemam 0 bodov :x :x :x
Si robis srandu ze?

.......BOSTON....... ..01:00.. ....LOS ANGELES..... 1 - 2
......BUFFALO....... ..01:00.. .....TAMPA BAY...... 0 - 2
......MONTREAL...... ..01:00.. ......TORONTO....... 2 - 1
....NY ISLANDERS.... ..01:00.. ......FLORIDA....... 1 - 2
.....WASHINGTON..... ..01:00.. ....PHILADELPHIA.... 1 - 0
......CAROLINA...... ..01:00.. .....NASHVILLE...... 1 - 0
.....ST. LOUIS...... ..02:00.. .....NEW JERSEY..... 0 - 1
.....MINNESOTA...... ..02:00.. .....NY RANGERS..... 1 - 2
.......DALLAS....... ..02:00.. ......COLORADO...... 2 - 0
.....VANCOUVER...... ..04:00.. ......CHICAGO....... 1 - 2
......SAN JOSE...... ..04:30.. ......COLUMBUS...... tento zapas si netipol, mas tam iba 10! - 2
Tak pardon Boston bola taktiez remiza ale to na vyhodnoteni nic nemeni :wink:
Piatok 26.11. sa tipuje v kolach 3 aj 4? :ja_neviem:
Skorpion píše:Piatok 26.11. sa tipuje v kolach 3 aj 4? :ja_neviem:
chybicka se zase vloudila, sorry (sme nespolahlivy lajdaci a mali by nas hned vymenit :D)
dnes je posledny den 3. kola, 4. kolo zacina zajtra 27.11.
tipovacie temy 4. kola budu v dohladnej dobe opravene
v pohode, ja som natipoval obe kola pre istotu :D
Kdyby se to stalo jednou, ale... :roll:
TT1905 píše:Kdyby se to stalo jednou, ale... :roll:
uz vydrzte :D tento rocnik to tu uz nejako spolocne dokopeme :cinka: no a od buducej sezony sa bude môct chopit KTL iniciativy niekto iny :wink:
Nebude, protože na tomhle fóru budou vždycky vítězit starý známosti a bratříčkování, stejně jako v politice Obrázek :)
TT1905 píše:Nebude, protože na tomhle fóru budou vždycky vítězit starý známosti a bratříčkování, stejně jako v politice Obrázek :)
trefne :D hlavne v tej politike :serus: :D ale nepochopil si celkom, v pripade niektorych komis. clenov pôjde o casovy dôvod, u dalsich o dôchodkovy dôvod :D preco sa v nasledujuce sezone nebudu uchadzat o miesto v komisii ale dovtedy casu dosti, takze vydrzat :D :D
Ako sa bude vyhodnocovat v tomto 4. kole? Presne tak isto ako v 2. alebo tu bude nejaky iny system?
A kolko timov vlastne postupuje do PO?
Diky za odpovede.
nakoniec sa vyhodnocuje 4. kolo tak ako tomu bolo v kole cislo 2
a co sa tyka druhej otazky, vcas sa vsetci vsetko dozviete :)
Včas se dozvíte... Tohle by mělo bejt jasný a zveřejněný před začátkem soutěže. Ne že to je příběh na pokračování s překvapením v příštím díle.
Ivan píše:A kolko timov vlastne postupuje do PO?
Podle toho kolikátý skončí týmy členů komise. :lol3:
dejf píše:
Ivan píše:A kolko timov vlastne postupuje do PO?
Podle toho kolikátý skončí týmy členů komise. :lol3:
:lol: :lol: :lol: Tak tys to zabil :winner1: :lol: :lol: :lol:
TT1905 píše:Včas se dozvíte... Tohle by mělo bejt jasný a zveřejněný před začátkem soutěže. Ne že to je příběh na pokračování s překvapením v příštím díle.

TT, pred zaciatkom sutaze sa nevedelo, kolko bude timov vobec v sutazi a predstav si, ze by bolo stanovenych napr. 8 timov z kazdej konferencie a prihlasilo by sa len 16 timov, co by potom mali vsetci postupit do PO? to je kus nefer, ale myslim si, ze v najblizsich 2 dnoch sa otazka poctu postupujucich do PO vyriesi
Dado píše:cau totalne mi blbne hfko. Nemozem ani natipovat. Mozes za mna prosim ta? 121011 diky
Dadova pm-ka pre mňa. Hádam to nie je žiaden problém.
ThrashersFan píše:
Dado píše:cau totalne mi blbne hfko. Nemozem ani natipovat. Mozes za mna prosim ta? 121011 diky
Dadova pm-ka pre mňa. Hádam to nie je žiaden problém.
pohoda jahoda :-P
(len nech sa to nestane prilis castym pravidlom :D)
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2011 BOSTON BRUINS