Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu

Přehled tématu: DETROIT RED WINGS

od Novis44 » ned 27. lis 2022 20:31

Rethon píše:
ned 27. lis 2022 19:44
A jsem moc zvědav, jak bude vypadat prosinec, kde se konečně dostane i na silné soupeře. Z těch 20 zápasů bylo tak 5-7 proti těžkým soupeřům. Teď bude ten poměr opačný a může se z toho vyklubat nepříjemná série proher.
To je určitě fakt. Ale nepodceňoval bych ani ty otřepané fráze, že v NHL vyhrává každý s každým. Pokud bude ten tým hrát stále takto kompetitivně, tak můžeme dělat body dál. Taky jsme měli v listopadu road trip a v říjnu 2x B2B. Teď se ten program přiostří, ale myslím, že samotní hráči to mají v hlavách a věřím, že budou o to dravější. Konečně se v Detroitu o něco hraje.

Jinak nevím proč, ale v hodnocení jsem zapomněl na Lucase Raymonda, kterému bych dal B+. Měl pomalejší start, ale paradoxně na mě ani nepůsobí jako sophomore year player. Možná i ty očekávání nejsou tak obrovská jako u Seidera. Trenér Raymondovi trochu ubral z IT, hraje 2. PP na stejnou pozici jako Perron 1. PP, což pro něj může být supr škola. Jsou typově podobní. Jde vidět, že Perron má na té halfwall stále spoustu prostoru a když tam je Lucas tam je těžce zpresovaný, ale už se to lepší poslední zápasy a i Raymond si tam umí vytvořit manévrovací prostor.

od Rethon » ned 27. lis 2022 19:44

Novis44 píše:
ned 27. lis 2022 18:53
Po 20 zápasech je čas na menší sumarizaci
Já bych tak strašně rád něco rozporoval, ale to prostě nejde. Takže jen "serious injury = vážné zranění" a zbytek podepisuju.

A jsem moc zvědav, jak bude vypadat prosinec, kde se konečně dostane i na silné soupeře. Z těch 20 zápasů bylo tak 5-7 proti těžkým soupeřům. Teď bude ten poměr opačný a může se z toho vyklubat nepříjemná série proher. A pokud jo, tak na ni musíme správně zareagovat. Cílem je přesně to hraní ostrých zápasů i v březnu a pak ideálně skončit 22. pár bodů za play-off a vyhrát loterii :)

od Novis44 » ned 27. lis 2022 18:53

Po 20 zápasech je čas na menší sumarizaci. Do dnešního dne jsme měli 2. nejlehčí rozpis. Naše underlying numbers jsou podprůměrné. Ale zde už končí kritika. I přes velkou marodku ze začátku sezóny jsme se dokázali udržet na místech, které zaručují play-off. Nový coaching staff je velmi osvěžující pro tým a obrovský rozdíl jsme zaznamenali ve special teams, kde jsme se z role otloukánků z minulé sezóny dostali do top 10 jak v PP, tak PK. Hokej je koukatelný, jde tam vidět effort a v soupisce není černých pasažérů a to při absenci Vrány, Fabbriho především.
Hodnocení hráčů:
Ville Husso: A+
Velmi technicky laděný brankář, ledově klidný, výborné proporce. Prozatím předčil veškerá očekávání a velmi rychle si uzmul pozici No.1. Chytá jako léty osvědčená jednička a v každém zápase nám dává prostor na zisk bodů, není náchylný na softies.

Alex Nedejlkovic: D+
Sezóna ho nezastihla v bůhvíjaké formě. Z posledních 8 zápasů chytal jednou a tým hraje celkově lépe před Hussem. Svoji šanci ještě dostane, tak snad napraví dojem.

Moritz Seider: C
Sophomore season. Až v posledních zápasech se přibližuje levelu, na kterém byl rok minulý. Zde určitě netřeba mávat na poplach, je to prostě součást procesu. Hraje se nový systém a Ben Chiarot možná není ideální partner.

Ben Chiarot: B-
Hraje velmi solidně, tvrdě a jednoduchou hru. V té jeho smlouvě se mi úplně nelíbí ten term (4 roky), nicméně v tuto chvíli nenaplňuje černé scénáře expertů.

Filip Hronek: A
V druhém páru letos bruslí borec, který patří mezi nejlepší obránce No.3 v rámci celé ligy. Začal více střílet, je sebevědomý. Příchod Olliho Määtty na něj působí jak svěcená voda. Defenzivní mezery jsou tak pokryté.

Olli Määttä: A+
Velmi mě překvapil. Zestabilizoval 2. pár a hraje naprosto bezchybný hokej. Avizované problémy s bruslením jsem neviděl, naopak mi přijde jako velmi kvalitní bruslař. Defenzivní instinkty na top levelu. Bohužel má smlouvu jen na rok, tady bych si přál, aby si vyměnil term s Chiarotem. Snad ho nějak rozumně prodloužíme.

Jake Walman: A
Náš velký problém byl 3. obranný pár, s příchodem Walmana po operaci jsou tyto strasti zapomenuté. Hodně solidní bek. Má size, dobré bruslení, umí podpořit útok, vyvézt puk, vystřelit. Velká spokojenost.

Jorden Oesterle: B
Je spíše 7.-8. obránce kvalitativně. Ale nyní zvládá roli v 3. páru, kde hraje na své offside velmi dobře. Už jsem ho odepisoval, ale pro letošní sezónu by nám mohl být ještě užitečný. Příjemně překvapil.

Gustav Lindström: C-
7.-8. obránce. Vše nasvědčuje tomu, že nezvládá každodenní roli v NHL. Určitě nezvládne vést obranný pár. Chtěl bych ho vidět s Walmanem v pár zápasech, ale jsem zde trochu skeptický do budoucna.

Robert Hägg: D
Podpis z nouze a pro potřebu depthu. Tvrdý hráč, ale postrádá rychlost a celkově orientaci ve vlastním pásmu.

Dylan Larkin: A+
Hraje jako 1. centr. Je na 1. PP a na 1. PK. Dobrý lídr. Potřebujeme ho podepsat. Nečekám, že by nám dal slevu, což je asi i důvod, proč ještě není podepsaný.

David Perron: A
Vždy byl můj oblíbenec, přesto hraje nad mé očekávání. Velmi pozvedl přesilovku a teď hraje v 1. lajně. Pán technik, Pán trpělivý. Fun to watch.

Dominik Kubalík: A+
Z jasné pozice ve 3. lajně hraje v lajně první a na první PP. Řekl si o to svými výkony. Jeho smlouva je steal a je to přesně ten hráč, kterého chceš mít v line up, pokud chceš mít něco jako depth.

Tyler Bertuzzi: C
Zranil se hned zpočátku sezónu a je trochu rusty. Věřím, že se zestabilizuje. Je UFA a já už tady roky píši, že si myslím, že bude trejdovaný. Myslím si to stále.

Andrew Copp: B-
Vynechal celý kemp kvůli rehabilitaci. Začal hodně rusty a teď přichází k sobě. Ještě si nechám prostor na závěry, ale momentálně nevypadá jako 2C a to nejen díky špatným FO. Na druhé straně nám velmi pomáhá v oslabení. Kdybych hodnotil jen čistě eye test, tak dostane horší hodnocení, ale on je ten typ hráče, který přináší méně viditelné benefity.

Oskar Sundqvist: B
Je zjevné, že ho coaching staff miluje. Hraje 1.PP a 1.PK. Já mám výhrady k jeho hře 5 na 5 a bruslení a mobilitě. Nicméně efektivita jakou přináší v předbrankovém prostoru je obrovská.

Michael Rasmussen: B
Letos dělá zase krok dopředu. Nikdy nebude top 6. Má tunnel vision, ale naučil se jak hrát chytřejší hokej a používat svoji size, také zlepšil významně bruslení.

Adam Erne: B
Contract year Adam. Jestli ho prodloužíme, tak snad jen o rok. Rozdíl mezitím, když hraje o smlouvu a kdy ne je jak den a noc. Nikdo moc nečekal, že by udělal sestavu, obzvláště po jeho loňské tragikomedické nebo komedickotragické sezóně. Sestavu udělal, byl upřednostněn před Zadinou a Suterem. Hraje velmi fyzicky, typický cycling guy, má nějaký ofenzivní strop, ale pokud hraje v checking line, tak je to hráč který se dává trenérovi jen velmi těžko mimo, přičemž jde vidět, že i on je Lalondův "typ".

Joe Veleno: B+
Slow learner. Dělá postupné krůčky vpřed. Má velmi omezený čas na ledě a dle toho i vypadají jeho stats. Jinak hraje fyzicky, energeticky. Velmi se mi líbí. Vypadá, že NHL hrát bude.

Pius Suter: B-
Velmi inteligentní hráč. V ničem nevyniká, ale dokáže zastoupit všude. Hraje dle očekávání.

Jonathan Berggren: B+
7 zápasů a 5 bodů. Je waiver excempt, takže asi odd man out, ale jak by toto případně trenér vysvětloval nevím. Technický hráč, setup player. Vypadá velmi nadějně. Je malinký a hraje trochu na perimetru, ale vypadá, že do ligy patří.

Filip Zadina: D
Když to nejde, tak to nejde. Podepsali jsme ho na 3 roky, takže očekávám další dávku trpělivosti a nebo trade. V jeho hře je patrný pomalý akční rádius a nesebevědomý projev. Vyvrcholilo to docela seriózním zraněním. Rád bych se mýlil, ale moc to nevidím...

Elmer Söderblom: C-
Přestože mám tohoto dlouhána velmi rád, tak bych to viděl po zbytek sezóny na farmě. Musí se naučit hru na malém hřišti zejména v obranném pásmu, dále zesílit a zlepšit bruslení. Poté může být zbraň hromadného ničení. Nyní se bude vracet po zranění a není jasné, jaké s ním má vedení úmysly.

Matt Luff: C
Suploval z farmy, když jsme měli značnou marodku, mezitím přišel o zuby a poté ho Slafkovský poslal na nucený odpočinek. Dobrý AHLer.

Austin Czarnik: B-
Velmi kvalitní AHLer. Rychlonohý pravák, ovšem bez size.

Givani Smith: D
Ok, z něj hráč NHL nebude.

Jakub Vrána: N/A
Ať už bojuje s čímkoli, tak snad úspěšně. Jeho případný návrat by nás zase posunul o kus výš. Hráč, který si dává góly jen tak, mimo veškeré dění a kontext zápasu by se nám nesmírně hodil.

Robby Fabbri: N/A
Měl by být k dispozici do měsíce. Snad už mu budou kolena držet. Middle 9 player.

Mark Pysyk: N/A
V letní přípravě si přetrhl achilovku a nyní už trénoval na ledě a zranění si obnovil, takže možný konec sezóny určitě ve hře.

Magnus Hellberg: N/A
Nedávný waiver pick-up, není jasný plán. Chce ho Yzi vyzkoušet v NHL nebo chce vylepšit neutěšenou brankářskou situaci v AHL?

Závěrem bych dodal, že očekávám určitý pád tabulkou a "vrácení se na zem". Nyní jsme na point pace 107, což si nemyslím, že by bylo udržitelné. Naprosto zásadní je pro mě, abychom ještě v březnu hráli ostré zápasy o NĚCO. Už jsme vykročili z fáze rebuildu, kde je prostor pro výmluvy na sílu divize, zranění, atd. Šance na play-off - 30%. Stále se držím mého předsezónního odhadu.

O prospektech někdy příště.

od JKL » pát 01. črc 2022 14:37

Tak Lalonde tak nějak podle očekávání, tak welcome..

od Rethon » pon 02. kvě 2022 13:35

petrik píše:
pon 02. kvě 2022 13:15
v tejto situacii silno pochybujem ze by v hociakom time NHL ponukli miesto ruskemu trenerovi...
vzhledem k tomu, co se (ne)děje např. kolem Ovečkina, který aktivně pomáhal Putinově politice, bych to nevylučoval. Nicméně musel by to být někdo úzce spojený s Red Wings a i tak si myslím, že favorité budou odjinud.

od petrik » pon 02. kvě 2022 13:15

v tejto situacii silno pochybujem ze by v hociakom time NHL ponukli miesto ruskemu trenerovi...

od JKL » pon 02. kvě 2022 11:53

No už bylo na čase Blashe pustit k vodě, snad definitivní tečka za tím vším už. Na Larionova apod. moc nevěřím.

od tomasinho » ned 01. kvě 2022 08:16

Rethon píše:
sob 30. dub 2022 20:21
Poslední zápas sezony odehrán a Blashil končí - Stevie neztrácí čas. Jsem zvědavý, koho přivede. Někdo z těch, co se točí v NHL, někoho z Russian5 nebo třeba Gronberga?
Gronborga bych se nebál zkusit ani já. Jenže my jdeme ještě rok s tragédem Eakinsem. Asi chceme jít pro Bedarda/Michkova.

od Rethon » sob 30. dub 2022 20:21

Poslední zápas sezony odehrán a Blashil končí - Stevie neztrácí čas. Jsem zvědavý, koho přivede. Někdo z těch, co se točí v NHL, někoho z Russian5 nebo třeba Gronberga?

od Ninety91one » pát 15. dub 2022 03:38

Ned vytrel Carolinu luxusne :)

od Rethon » stř 09. bře 2022 14:35

Ono to asi s Vránovým návratem nešlo udělat jinak. Jediný "pendler" je Veleno a ten byl použitý taky, a kohokoliv jiného bychom mohli třeba ztratit. Že to bylo na narozeniny, je asi blbá náhoda, ale koresponduje to s tím výsledkovým marasmem posledních pár zápasů.

od JKL » úte 08. bře 2022 17:41

DeKe dostal k narozeninám waiver? No myslím jedna z věcí, která se bude muset dořešit.

od Novis44 » sob 29. led 2022 23:11

Jsme za polovinou sezóny, kterou lze hodnotit pozitivně. Jako tým se držíme okolo hranice bod na zápas, což je za mě mírně nad očekávání. Jako 2 nejvýraznější negativní věci vidím exekuce přesilovky a hra na hostujícím hřišti. A jako 2 nejvíce pozitivní věci vidím vysoký ice time a role nováčků v týmu a konečně takové hlubší vykreslení o jednotlivých hráčích, ve smyslu, co v nich vlastně je a jakou roli by do budoucna mohli plnit. Tento bod je pro mě zásadní, protože poslední Hollandovi roky téměř nebylo poznat, kam ten tým vlastně jde a s nástupem Yzermana pochopitelně dlouho trvalo přečíst potenciál hráčů v týmu, který nehrál konkurenční hokej. Proces další evaluace samozřejmě dále pokračuje, ale letošní sezóna je takový první záchytný bod. Dále bych klasicky ohodnotil jednotlivé hráče.

Alex Nedejlkovic - B
K mému překvapení si řekl o zápasovou porci jedničky a nejenom na základě horších výkonů Greisse. Hra holí je neuvěřitelná (nejlepší v lize?). V poslední době měl trochu horší období, tak snad se zase chytne zpět na předchozí vlnu. Od brankářské elity NHL ho dělí především fakt, že dostává moooc softů.

Thomas Greiss - D
Letos to není ono a pravděpodobně je to poslední rok u nás.

Calvin Pickard - B+

Spíše pro pobavení. Odchytal toho velmi málo, ale s velkým úspěchem. Nemyslím si, že je NHL backup. Spíše AHL starter.

Danny DeKeyser - D+

Trochu stabilizoval svoji hru, ale nemá v podstatě žádný atribut, který by ho činil obráncem NHL. Je všude o krok později. Máme bez něj bilanci 6-1-2...

Jorden Oesterle - C

Za mě upgrade přes Dekeho, ale obecně vzato depth player. Čas od času udělá do očí bijící chybu, což je u obránce jeho typu docela smrtelné kombo.

Gustav Lindstrom - B

Tento hráč může být součást long-term. Asi nejpodceňovanější člen Wings. Stay-at-home typ. Výborná první nahrávka, vyvážená hra v neutrální zóně, nepropadá, dobrý support svému partnerovi. Jen snad trochu více fauluje, než by bylo záhodno.

Marc Staal - B-

Pro mě velmi těžké hodnocení. Nejraději bych mu dal horší. Faktem je, že ke komu ho pošlem, tak toho defenzivně pokryje. Je abnormálně pomalý, ale extrémně dobře čte hru. Statistiku +/- vnímám jako pouze zajímavou, pokud ukazuje extrémy. Staal má +8, druhý D Lindstrom +1 a není tajemství, že sbírá hodně defenzivních startů. Teď těžko odhadovat, co nabídne FA trh a jak daleko budou naši prospekti příští rok. Já bych to na resign neviděl, ale když přijde, tak se divit nebudu, stejně jako tomu bylo letos.

Nick Leddy - B-

Defenzíva v jeho případě není vzorová. Na druhou stranu ovlivnil hru především Hronka pozitivním stylem. Jeho transition je famózní. Čekal jsem však, že bude lepší QB. Dostaneme za něj 2. kolo na TD?

Filip Hronek - B

Po horším startu do sezóny se rozehrál velmi slušně. Asi vždy ho bude srážet size ve svém vlastním pásmu a občas hloupé chyby, ale vidím zde pokrok především v rozehrávce a klidu na puku a nyní když hraje se Staalem, tak má i prostor k útočným výpadům. Celkově se snaží hrát letos aktivněji, být na puku. Jestli má u Wings budoucnost nevím, ale jde správným směrem, přestože by se mnou mnozí fandové Wings nesouhlasili.

Moritz Seider - A+

Tento hráč nás povede ke Stanley Cupu.

Joe Veleno - B-

Veleno se na každé úrovni dlouho učil. Já v něm vidím jednoznačně hráče NHL. Potřebuje čas. Budoucí 3. centr/křídlo by mohla být realita. Ty hard skills jdou vidět, není extra flashy, ale bruslení na vysoké úrovni. O jeho stats se prozatím nezajímám prioritně.

Givani Smith - C

Role player. Není tam rychlost a IQ. Je tam hrubá síla a size. Představuje opak moderního hráče. Vidím zde možnost dlouhodobě jako hráč in and out. Občas ho tam poslat trochu rozžhavit/urovnat vášně. Jsem zvědavý, co jeho brácha Gemell.

Adam Erne - D

Uff, 1. sezóna tragická. 2. velmi dobrá. 3. špatná. Náš secondary scoring je velký problém a Erne je jedna z těchto příčin. Minulý rok jsem volal, abychom ho z té 4. lajny poslali do 3. a dnes volám po opaku.

Filip Zadina - E

Toto hodnocení neznamená, že nad ním lámu hůl. Je mu 22. Nicméně letos je u něj znát výrazný regres a bohužel u něj nevidím ani tools jako např. u Velena. Minulou sezónu zakončoval jako hráč, který porozuměl tomu jak bránit a byl velmi schopný při entry zone v PP i mimo. Letos to s určitou mírou smůly ze začátku vše vymizelo. Hodně to bude i v hlavě, ale pro mě zůstává jako nejméně čitelný hráč Wings do budoucna.

Michael Rasmussen - C

Draftová devítka vypadá jako solidní centr 4. lajny do budoucna. To není úplně skvělá vizitka, ale za mě pravděpodobný scénář. Opravdu zjevně nízká ofenzivní kreativita a neschopnost plně využívat svoji size jsou velké brzdící faktory. Nicméně je zde vidět pokrok a jasné adresování hrát ho jako defenzivního útočníka.

Sam Gagner - C+

Takový Staal v útoku. Využitelný na oslabení. Pro tým prospěšnější než ukazují hard stats a eyetest, ale byl bych rád, abychom ho už pomale vytlačili ze sestavy. Nicméně svoji roli hraje decentně.

Pius Suter - B

Katastrofální začátek sezóny střídá období konzistentních výkonů. Velmi chytrý, náš nejlepší PKer, možný budoucí 3. centr/křídlo. Za mě po úvodním zklamání příjemné překvapení.

Robby Fabbri - B-

Pokud by hrál každý zápas na své možnosti, tak je jinde. V ničem nevyniká, ale konstantně dělá věci správně. Stylově dost podobný na Sutera. Oba takový švýcarský nože, jen Suter lepší v obranné činnosti a Fabbri v útoku.

Vladislav Namestnikov - B+

Contract year a kdo nám vyskočil. Hrál perfektně v 3. útoku, zvládá svoji roli v oslabení. Ofenzivně taktéž velmi přínosný. Současná pozice v 1. lajně už je na něj moc, ale alespoň rychlostně to zvládá.

Lucas Raymond - A-

Trochu zpomalil z toho zběsilého bodového tempa. Je zde extrémně vysoké IQ, výborné krytí puku a střela. Snad neodpadne vůbec a pokud ano, tak co nejpozději.

Dylan Larkin - A

Vstal z popele. Musím říct, že poslední roky jsem se o něj trochu bál, ale letos i působí jako kapitán a především to jeho bruslení je fantastické.

Tyler Bertuzzi - A

Neskutečně zábavný antihokej styl. Opravdu zábavná figurka, která ovšem funguje kamkoliv ji dáte. Stále boduje, okrádá soupeře o puky, dostává se jim pod kůži, každého přechytračí. Tady by mě velmi zajímalo jaké s ním má Yzi plány. Odhadem by jeho hra mohla v play-off jít ještě o level nahoru.

od Ninety91one » stř 01. pro 2021 13:52

ten Nedeljkovic je suverene to nejlepsi, co nas mohlo potkat. Takova jistota a prehled, dostava se do neuveritelne formy. S nim muzeme porazit kohokoliv .)

od Novis44 » ned 21. lis 2021 18:33

Je fajn, že je to zde zmíněno. Já jsem dokonce začal sledovat i vybrané zápasy Frolundy a občas Rogle, kde dělají neskutečné věci s Wallinderem, který má vyšší potenciál než Albert Johansson a už nyní jsou docela neck to neck, což bych před sezónou nikdy netipoval. Edvinssona už beru jako real deal a byl bych trochu překvapený, kdyby za rok neudělal sestavu Wings. Draftu se věnuji hodně a byl jsem trochu zklamaný, že jsme vynechali Eklunda, ale na druhou stranu, kdo by o nich měl vědět víc než Hakan ... To mě docela uklidnilo a dnes už chápu.
Ve Frolundě se nám zároveň rýsuje steal jménem Soderblom (20 let, 202 cm, 108 kg). Minulý rok se prosadil do áčka, ovšem chyběla mu tam koncovka a síla spodku těla v osobních soubojích, letos vypadá v těchto aspektech naprosto komfortně. Dále tam máme o rok mladšího Niederbacha, který má zatím normálnější vývoj, který naznačuje, že by mohl být 2.-3. centr na úrovni NHL, ale bude to chtít čas. Dower Nilsson hraje taktéž zatím nad očekávání a pomale si buduje pozici v áčku.

Naše pravá strana je v tuto chvíli v pořádku a je zde nejmenší problém: Seider, Hronek, Lindstrom. Hronek i Lindstrom mají šanci svoji pozici uhájit i do budoucna, pokud se budou nadála zlepšovat.

Levá strana je naopak úplně volná. V tuto chvíli jsou všichni placeholders, kteří mají zajistit dočasnou stabilitu. Edvinsson je téměř jasný kandidát a za ním stojí celá armáda prospektů. Pouze Wallinder hraje v Rogle pravou stranu jako levák a vypadá, že mu to vyhovuje.

Ale samozřejmě, pokud se Hronek nebude dále zlepšovat, nebude více konzistentní a někdo z prospektů ho odsune o místo dolů, tak pravděpodobně půjde. Lindstrom může být v klidu bek číslo 7, ale Hronek má nějakou hodnotu na trhu a může být součástí nějakého trejdu.

Jak jsem psal před sezónou tak je třeba, aby nám už začali šlapat i NA drafty a zatím Mastrosimone, Hanas, Mazur, Buium hrají velmi dobře a všichni tito zmínění směřují cestou ucházení se o NHL.

Co se prospektů týče, tak jsem trochu skeptický ohledně Tuomista a McIsaaca.

od Rethon » ned 21. lis 2021 16:45

Díky, tohle se vždycky krásně čte. Zvlášť když po draftu nepanovalo po picku Edvinssona mezi fandy takové nadšení.

Hronek hrál do loňskýho roku 1D a PP1 proto, že byl v týmu nejlepší, ale to bylo hlavně tím materiálem kolem něj. Pokud vím, tak měl mít strop někde v 2. páru a na 2.PP, což klidně může být. Ale zároveň to nebyl SY, kdo ho draftoval, takže bych se ani nedivil, že kdyby na něj přišla nějaká zajímavá nabídka na výměnu, tak by byla bez mrknutí oka přijata.

od Rantanen » ned 21. lis 2021 14:30

https://twitter.com/hwcJay/status/14621 ... 96/photo/1

Hakan Andersson robi neuveritelnu robotu a po pravde ma dost s...e ako dokaze vybrat vo Svedsku hraca na draft. Seider ma lepsie cisla co sa tyka defenzivy ako Edvinsson, ale to je spsobene tym, ze Abbott od Seidera primarne ziadal zlepsenie defenzivnej hry. Rönnberg Edvinssona tolko nezatazuje obranou, nechava mu väcsi volnost a on sa neboji tvorit na lade. Tieto cisla v tom porovnaniu su skreslene aj vekom, Edvinsson je o rok mladsi. Za prvych 17 zapasov mal Seider 12b, Edvinsson 10. No, dobry vyber od DRW smerom do obrany, to aby sa Hronek zacal bat o svoje miesto. ak tito dvaja naplni predpoklady.

Este pridam acko pri vyhre vcera proti Växjö:

https://twitter.com/i/status/1462087930722271236

od Ninety91one » stř 10. lis 2021 23:19

fuuu, to mame tym..mek david byl takhle malinkej. Posledni dva zapasy naprosta bravura :)

od JKL » ned 07. lis 2021 11:52

A ty bys vztáhl ruku na toho nebohého medvěda? :eek2:

od Ninety91one » pát 05. lis 2021 12:27

uff, tak dneska to bylo brutalni. Takhle spatny hokej z nasi strany jsem teda dlouho nevidel...tam nebylo vubec nic a uplne vse bylo spatne. Neco tak priserneho uz snad nikdy neuvidim..poprava medvidka pu je proti tomuhle legrace..brr

od Rethon » ned 31. říj 2021 22:36

to je výhoda těch krátkých kontraktů - i kdyby byl Suter přešlap, tak to nebude bolet a případně se může zkusit vyměnit za podobný přešlap z jiného týmu, protože "change of scenery" ... nicméně pořád je brzo, ještě si to může sednout

od Novis44 » ned 31. říj 2021 22:04

Velmi pozitivní je, že dokážeme být v zápasech do poslední minuty. To, jak se hráči rvou o každý milimetr na ledě je dáno i tím, jak to Yzerman složil. Jednoduše řečeno nikdo nemá nic jisté, všichni mají krátké smlouvy a v týmu se už nebude dále tolerovat taková ta doufací fáze, jednoduše buď hraje na plný kotel nebo sedí.
Máme teprve začátek sezóny, ale líbí se mi, že ten tým táhnou mladí, že dostávají příležitost, ale zároveň jde vidět, že Yzerman se musí být jistý, že na to dotyčný má, nechce zabřednout do takového toho kolečka, že aha on na to neměl, tak půjde dolů, atd.
Raymond je pro mě narovinu trochu překvapení, trochu jsem brzdil ty odhady expertů, kteří ho občas měli i jako lepšího prospekta než Seidera. Zatím se v té 1. brázdě vytvořila parádní chemie a Larkin začal hrát úplně jiný level hokeje, samozřejmě i díky Bertovi, který rozumí jeho hře a v tom svém old school hokeji je velmi efektivní.
Dnes se ukázal Veleno a co říct. WOW. Přes léto tvrdě dřel, přípravu měl skvělou, na šanci tedy nečekal až tak dlouho a doufám, že už dolů nepůjde, protože je prostě NHL ready.
K Seiderovi se mi skoro až těžko vyjadřuje. Je to již dlouho můj nejoblíběnější hráč v systému a pokud bych tvrdil, že je již nyní náš nejlepší hráč, tak možná nebudu daleko od pravdy. Pouze si myslím, že by měl často v PP zkoušet střelu z pointu, vždy volí variantu pasu na halfwall, ale když to občas dostane na střelu z první, tak by to mohl pustit.
Z toho negativnějšího soudku. Nefunguje nám 2.lajna a je třeba to vyřešit samozřejmě před příchodem Vrány. Fabbri šlape, hraje svůj nejlepší hokej. Suter bude možná Yzermanův přešlap. Svůj herní projev může už jen zlepšit. U Zadiny nevím, určitě zatím nehraji na úrovni top 6, je stále mladý, ale postupně dostal již tolik šancí a hrál i boku Larkina a nešlo to. Mám zde trochu obavy, snad se nenaplní. Nějakým způsobem bych do té 2. lajny zakomponoval Velena.
3.lajna je fajn. Z Rasmussena děláme shutdown centra, musím říct, že dělá pokroky, chápe svoji roli, ta ofenzivní stránka je tam opravdu malá. Namestnikov letos úplně ožil, má kontrakt year a hraje velmi dobře. Erne zatím navazuje na loňskou sezónu, nemám výhrady, snad není zraněný long term.
4. lajna vedená Stephensem zahraje téměř každou noc velmi přijatelně. Pokud je tam s ním Gagner, tak občas zahrozí i v ofenzivě, Rowney nepřináší téměř nic a G.Smith je takový matchup guy, ale mám pocit, že se s ním rozloučíme, že nebude v long term plánech.
V té obraně je taky zajímavý. Posazení Hronka chápu. Investovali jsme do něj hodně a pravděpodobně s ním máme plány do budoucna, takže i když nehrál nejhůře z těch beků, tak si prostě sedl, potrénoval a s čistou hlavou bez nějakých afér se poté znovu připojil k týmu. Leddy je upgrade na té levé straně, Staal hraje furt velmi defenzivně kvalitní hokej, Lindstrom se zranil, ale do zranění mě mile překvapil výkonem, Seider je Seider, Stecher hraje ve velké rychlosti, ovšem ten decision making je dost slabý. Oesterle dnes hrál první zápas a velmi solidně, myslím, že jednoznačně patří do lineupu. Za mě by měl být jednoznačně odd man out DeKeyser, ale má áčko na hrudi a zatím to není do očí bijící, ale on je taková jediná větší kaňka, která mi tam vadí. Po sezóně samozřejmě prodloužen nebude. Jestli to má částečné odůvodnění, že bychom ho chtěli prodat na TDL, nemyslím si.
Nedejlkovic se potřebuje víc sehrát s naší obranou, ta hra holí je neskutečná, myslím, že se i chytl a postupně se hledá v novém týmu, snad bude jeho výkon gradovat. Greiss je jako vždy stabilní, nemám zde výtky.
Prospekti vypadají fajn. Líbí se mi Bergren v AHL, zatím žádné bodové žně, ale zvyká si na menší kluziště a jde vidět, že začíná hrát svoji hru v obrovské rychlosti, velmi kreativní. Z Edvinssona chytám takové Seider vibes. V jeho 18ti už švédští experti spekulovali, zda může jet na olympiádu. Podle mě ne, ale slova jsou to velmi zajímavá. Včera na něj byl ůtok na hlavu, tak snad to nebude otřes.

od Rethon » ned 31. říj 2021 16:19

Zatím moc pěkná sezona. WIngs mají 2 nejzářivější nováčky, krom dobrých výsledků zaujal celý tým i ochotou rvát se do poslední chvíle a nevzdávat se. Jen škoda těch obou prohraných zápasů v Kanadě (a tedy bez Berta).

od Guddy.44 » sob 30. říj 2021 15:20

Ninety91one píše:
sob 30. říj 2021 03:27
neuveritelna parada dnesni zapas, to byla lahudka. kdo se nedival, udelal rozhodne chybu.tomuhle tymu teda rozhodne verim skoda, ze nebodoval Raymond, ten byl dneska jednoznacne nejlepsi hrac.

ted teda jeste prodlouzeni, ale je jedno, jak uz to dopadne
Přesně tak. Oba týmy skvělé výkony. Brankáři mnohokrát podrželi, parádní podívaná na ofenzivní hokej. Musím říci, že Raymond na mě udělal velký dojem. Viděl jsem jej hrát poprvé a říkal si, co dělá v první lajně, ale záhy jsem pochopil. Už se těším na další zápas s Vámi. Tenhle Detroit má potenciál a hraje pohledný hokej. :thumbsup:

od arek » sob 30. říj 2021 13:33

1998 NAGANO