Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu

Přehled tématu: MONTREAL CANADIENS

od Parda » včera, 15:36

Je to tak jak píšeš, v poslední době jsme předvedli mix super výkonů, pak horší, ale bohužel i absolutní no show zápasy jako třeba v St. Louis. Což je ale asi zase běžné u týmu jako jsme my, tedy na hraně PO. Z čehož logicky plyne, že nejsme PO tým a contender už vůbec ne. Nemáme na to přesilovku, centry a asi ani obranu, byť ta se už docela ustálila a zejména první dva páry snesou už srovnání se zbytkem týmů na PO pozicích.
Nemám rád tankování a když už jsme tu sezonu rozjeli dobře, tak by asi byla škoda to PO neudělat, ale zase na druhé straně všichni víme, že by to nemělo dlouho trvání, tak by to alespoň byly zkušenosti pro mladé a i někteří starší hráči by si určitě zase po dlouhé době zahráli PO.

Pro mě jsou zatím klady rozhodně výkony Tatara, moc jsem ho u Dead Wings nemusel, ale tím svým zápalem pro hru mě dostal. Kotkaniemi ukazuje, že na NHL rozhodně má a má v sobě to co se nedá naučit, hokejové IQ, šikovné ruce a cit pro hru. Je ještě brzo, ale podle mě má před sebou velkou kariéru. Domi po rychlém startu zpomalil, ale konečně se zase trefil, nicméně i v době sucha makal a tvořil hru. V neposlední řadě je třeba pochválit Petryho, zase při absenci Webera hrál těžké minuty a všechny herní situace a při tom velice solidně bodoval, v čemž pokračuje doteď. Jeho občasné dost okaté chyby už k němu patří, ale umí je vždy odčinit něčím jiným a dívat se na jeho bruslení je vždy požitek.

Zklamáním je učičtě Drouin, má to těžké, když to je u nás jeden srdcař vedle druhého, on pak svou častou laxností hodně vyčnívá. Mírné zklamání je Hudon, který se neudržel v sestavě díky své neschopnosti hrát dozadu.

Pochválit musím navzdory svému podpisu i Bergevina. Dokázal se postavit čelem svým chybám když poslal Alznera na farmu, to samé u Schlemka, i když on je trochu jiný případ. Dává se prostor mladým, vyšel mu Domi trade, Pacioretty trade, dobře se nadraftoval jak bylo vidět na proběhnuvším U20 WC, tak jen tak dál a nepolevit.

od habs » pát 11. led 2019 17:13

Tak to vypadá, že tu budu dávat po čtvrtinách jen hodnocení, žádný jiný příspěvek tu zřejmě nebude... :) .
No, tentokrát to hodnocení bude mnohem méně optimistické... Jak se dalo předpokládat, ty výkony, které jsem tu opěvoval v první čtvrtině sezóny, se udržet nepodařilo a naše hra pomalu sklouzává k tomu, na co opravdu mužstvo reálně má. Rychlost, lehkost a kombinační hokej, který se mi tak zamlouval, už je tak trochu minulostí a spadli jsme většinou k obrazu hry, kterým jsme se prezentovali třeba loni - tzn. značná upracovanost, přechod do pásma často jen nastřelováním puků, kombinaci aby člověk kolikrát pohledal, naprostá tragédie je naše přesilovka, pokud se tomu tak dá vůbec říkat... Z toho pak plyne i velmi slabá produktivita, na jejíž sestupné tendenci se do velké míry podepsala forma dua Domi-Drouin - jak jsem jejich souhru předtím chválil, tak nyní jsme třeba v situaci, kdy Domi nedal góla 15 zápasů v řadě a Drouin, to je svým "zápalem" do hry absolutně největší zklamání druhé čtvrtiny... :-( . V poslední době se nedaří ani bojovníkovi Gallagherovi, který byl vždy tak trochu jistotou, nevýrazný je i Byron a Lehkonen. Mladý Kotkaniemi se s tím vším svezl a přijde mi teď strašně nervózní a zbytečně kazí jasné přihrávky apod. - ano, je mlaďounký a ani jsem nečekal, že ty výkony zkraje soutěže bude držet celou sezónu. Takže z útočníků můžu pochválit stále Tatara, který si tak nějak drží stabilnější formu, občas se blýskne Danault a líbí se mi nasazení čtvrté lajny. V obraně mám radost, že se vykrystalizovalo složení, které je celkem sympatické a kde se momentálně velmi dobře jeví mladý Mete vedle Webera - to je přesně to, co by měl Weber dělat, tedy vychovat vedle sebe mladého kluka. Sedí starší a pro nás neperspektivní Alzner se Schlemkem, ještě časem posadit i Benna, i když nutno přiznat, že poslední dobou se rapidně zlepšil a hraje dobře! U gólmanů se Carey zvedl a v několika zápasech ukázal svou starou dobrou tvář - velmi dobrá zpráva, jen aby drželo zdraví.
Takže to nyní vypadá, že budeme pomaloučku klesat tabulkou, sem tam přihodíme nějakou výhru, ale těch porážek bude zřejmě více a budeme asi sledovat přední příčky draftu - nebo se opět něco zlomí a vrátíme se k tomu sympatickému pojetí ze začátku sezóny :wink: . To ale bude nejspíš jen utopie a zbožné přání... :? .

od habs » sob 24. lis 2018 19:44

Tak máme za sebou první čtvrtinu soutěže a můžeme si tu říct pár poznatků. Asi žádný ze skalních fans Canadiens nečekal, že sezónu začneme takovým způsobem, jakým se to stalo! Tým prochází tzv. "restartem", jak to bylo managementem prezentováno, odešli prověření střelci Galchenyuk s Paciorettym, po několia zápasech překvapivě ukončil své působení u Habs Pleky a do současné doby chybí nejzkušenější obránce a kapitán Weber... Nic dobrého pro tým, který omladil a neměl ve svých řadách žádnou hvězdu (Price jí, zatím, stále není). Přesto všechno vstoupilo tohle mužstvo do sezóny s obrovským elánem, rychlostí, snahou o kombinační hokej a z toho plynoucími solidními výsledky :thumbsup: . A našla se, alespoň do současné doby, i malá hvězdička - Max Domi evidentně u nás pookřál a v drtivé většině zápasů byla radost jeho hru sledovat! Velmi často (i když ne zdaleka pořád) mu sekundoval jeho parťák z útoku Drouin, kterému také prospělo, že se zbavil pozice centra a přesunul se na své oblíbenější křídlo. K nim se ale přidali i další, od kterých jsem to třeba já čekal mnohem méně - mluvím hlavně o Tatarovi, který společně s Danaultem a samozřejmě s neutuchajícím bojovníkem Gallym vytvořil útok, na který je spolehnutí co se produktivity týče. Třetí "finský" útok, až do zranění Armii, zase výborně zapracoval do sestavy mladíčka Kotkaniemiho, jehož projev je asi tím největším překvapením - ve většině zápasů si počínal jako hráč, který v NHL už má odehráno několik sezón :thumbsup: . Velká škoda zranění Armii, který se mi po pomalejším rozjezdu moc a moc líbil, protože dokázal získat a pak i udržet neskutečné množství puků. Ne vše je ale zalité sluncem - dost nám zatím skřípe obrana, i když to se asi čekalo. Sice se tam velmi nadějně jeví Juulsen, Reilly a Mete, ale prvně jmenovaný se nyní zranil a zbylí dva šli poslední dobou malinko dolů. Uvidíme, co přinese návrat Webera příští týden, ale rozhodně vzadu máme hodně co zlepšovat. No a gólmani, to je kapitola sama pro sebe - jak už jsem se zmínil, jednička Price zatím jen velmi pomalu získává zpět půdu pod nohama, i když v posledních zápasech už jsem ho trochu poznával... :) . Niemi je velmi solidní dvojkou a dokonce v jednu chvíli měl lepší bilanci než Price, ale myslím si, že na víc než na tuto pozici dlouhodobě nemá - jak ale říkám, pro mě velice dobrý backup.
Ať už budeme výsledkově pokračovat jakkoli, pokud se nadále budeme prezentovat hrou hlavně ze začátku sezóny, budu moc spokojený.
Sorry za tu tapetu... :) .

od guillaume » stř 03. říj 2018 17:58

Tak nakonec nase zostava nevyzera az tak spatne:

Drouin-Kotkniemi- Armia
Gallagher-Danault- Tatar
Byron - Domi- Shaw
Peca- Plekanec- Scherbak

Petry- Juulsen
Benn-Alzner
Mete- Quellet

Price

Nicmene ale sezonu vidim opat tak na top 3 draft - Pujdeme si po Kakka
Lajna Ylonen -Kotkaniemi-Kakko by bola supr :cinka: :cinka:

od montreal » pon 01. říj 2018 21:19

petrik píše:
pon 01. říj 2018 12:18
kde bude domi? :hmm:
Omlouvám se, na Domi jsem uplně zapoměl.Ale nehrál z trestu a v přípravě se tak s kolektivem nesehrál.Mimochodem napadnout soupeře,který se prát nechce je na úrovni houpacího koně a u mně si to pořádně rozlil.Rváče nepotřebujeme, spíš někoho kdo bude střílet góly.
Mám dojem,že Kotkainemi je u mužstva pouze na zkoušku a pravděpodobně po( tušim devíti zápasech,kdy mohou)pošlou ho do Finska.Pak by hrál centra vedle Drouina Domi.Odvázaný z toho nejsem,ale tak nějak to bude.

od petrik » pon 01. říj 2018 12:18

kde bude domi? :hmm:

od montreal » pon 01. říj 2018 11:37

Tak Chaput a Agostino na waived.Škoda.Oba hráli docela solidně, tak snad je nikdo neztáhne a budou jako rezerva.
Po daleko povedenější přípravě než loni se rýsuje sestava.Rozhodovat se budou mezi beky Bennem a Despresem.Podle toho jak zkoušeli často Benna, dají mu přednost před Despresem..Bohužel,spolu s Alznerem tvoří chybující pomalý pár a nezbývá nám než počkat až jim dojde smlouva.U Alznera je to bohužel na dlouho.
Despres je bez smlouvy na zkoušku,myslim,že nebudou ho angažovat.

Útok
Drouin- Kotkaniemi - Lehkonen/Armia/
Tatar -Danault -Galagher
Byron- Plekanec- Scherbak
Peca -De la Rose -Armia

Obrana
Reilly-Petry
Benn-Alzner
Mete-Juulsen
Ouellet

golmani
Price
Niemi

od guillaume » pát 28. zář 2018 11:05

Julien Kotkaniemiho do prveho timu chce !!!!!!

od guillaume » stř 19. zář 2018 18:35

V AHL je ho škoda, tam nemá jak rast.
Kdo teda bude za nás hrať???))))

od Joe S. » stř 19. zář 2018 11:32

Nepoznáš mara? Ak zaznamená niekto bod (v tomto prípade dokonca gól) v drese habs, tak je podľa jeho názoru okamžite ready hrať aj NHL a ide okamžite o hviezdu ligy.

On nechápe tomu, že koľkokrát sa tí hráči potrebujú ešte vyhrať, či už v juniorke, alebo nižšej seniorskej súťaži, aby ich talent nezakapal a neboli to len hráči na hrane 4. útoku a tribúny, ak nejde fakt o nejaký generačný talent, alebo hráča, čo dominoval aj v seniorských ligách v Európe, pričom Kotkaniemu by rok vo fínskej lige (prípadne v AHL) prospel

od habs » úte 18. zář 2018 23:46

guillaume píše:Hele kluci kotkaniemi se nakonec do toho 1. timu nakonec dostane , IMO je tam nalepsic entr v nasem timu uz ted ))).. Centr 2. utoku asi uz do sezony.
Kdepak, bylo jasně v tom prvním přípravném zápase vidět, že je to ještě kluk, který potřebuje fyzicky nabrat a potřebuje ještě čas mezi mladými.

od mirak2 » úte 18. zář 2018 19:07

guillaume píše:Tatara aj ked som slovak do timu nechci, je to bust, aj ked chapu ze MB ten trejd delal hlavne kuli Suzukimu. Jinak Tatar letos se IMO nevyhne AHL/KHL.
2. kolovy vyber, ktory dava priemerne 20 golov za sezonu = bust. mmkay. do AHL? mmkay. on nie je Scott Gomez ani Cory Conacher. preplateny je, to ano, ale nie je to ziaden bust.

od guillaume » úte 18. zář 2018 14:11

Hele kluci kotkaniemi se nakonec do toho 1. timu nakonec dostane , IMO je tam nalepsic entr v nasem timu uz ted ))).. Centr 2. utoku asi uz do sezony.

od montreal » sob 15. zář 2018 18:03

:) trenér Julien a jeho asistenti v treningovém středisku Bell Sports Complex v Brossardu rozdělill hráče do týmu A a do týmu B se kterými trenují.Především tito hráči utvoří dva týmy Canadiens NHL a Laval AHL.
Někteří jsou tu na zkoušku,mladí bojují o zkušenosti a někteří bojují za svou první ,nebo poslední šanci.Co jsem četl ,tak dobré zprávy jsou na Domi,Suzuki a také na beka Brooka.Jinak nikdo nechce nic prozradit.Měl by s námi na zkoušku trenovat také veterán Joel Ward.Některá spojení jsou zajímavá.Uvidíme.

Team A

Tatar - Danault - Gallagher
Deslauriers - Kotkaniemi - Lehkonen
Shinkaruk - Plekanec - Hudon
Chaput - de la Rose - Froese
Teasdale - Belzile - Bitten

Mete - Juulsen
Alzner - Schlemko
Despres - Sklenicka
Valiev - Lamarche
Melancon

Lindgren
McNiven
Marcoux

Team B

Drouin - Domi - Armia
Byron - Suzuki - Scherbak
Agostino - Peca - Grenier
Addison - McCarron - Alain
Audette - Vejdemo - Waked

Benn - Petry
Reilly - Lernout
Ouellet - Brook
Moravcik - Fleury
Plant

Price
Niemi

od montreal » čtv 13. zář 2018 23:08

:%): Tatar na stránkách Canadiens říká,že může vstřelit 30 gólů za sezónu ,abychom jeho příchodu nelitovali.Je to jeho cíl.Hm...No to jsem tedy sám zvědavý.Kdyby mu to vyšlo, bylo by to skvělé.Moc tomu nevěřim,ale budiž....

"I want to prove I can be on the top lines, and be productive, and show that I can score maybe 30 goals. I think I can prove to the people in Montreal that they can be happy I was traded here," explained Tatar. "I really want to help my teammates and the team reach its goals."

https://www.nhl.com/canadiens/news/toma ... -300053924" onclick="window.open(this.href);return false;

od JKL » čtv 13. zář 2018 20:12

Teda chápu, že existuje určitý hate na Tatara, ale zas AHL? Zas hoši trochu soudnosti..

od Kower » čtv 13. zář 2018 18:42

guillaume píše: Jinak Tatar letos se IMO nevyhne AHL/KHL.
No neviem ako to Tatar zoberie psychicky, ale jeho uvodne vyjadrenie k vymene neznie velmi nadsene. Ja ho ludsky chapem- ide z timu finalistu v prijemnom prostredi bez nejakeho stresu a tlaku okolia do timu v prestavbe, pod totalnym drobnohladom a tlakom medii a fanusikov, do mesta s horsou klimou a ako zaverecny "bonus" k tomu mu vyssie dane znizia cisty prijem o priblizne 15% cize cista strata cca 800 tisic za rok resp. cca 2,4 miliona ak by u vas ostal do az konca zmluvy v 2021.

od guillaume » úte 11. zář 2018 22:13

Zase tak spatne by som to nevidel.. Jo Bergevin neni nejlepsi GM, ale stale nemame nejhorsi tim NHL )))
Price je dobry golman, proc by sme ho vymienali, on nemuze za to jakou ubohou obranu mame, navic byl ted casto zraneni. Webber byl fail to nerikam, ale zase ani Subban neni nejlepsi partak do party.
Ja jako prospector se tesim hlavne ze snad uvidim vice mladych hracu ci uz ne v1. timu , tak alespon v Lavalu, terajsia situacia jiste pospisi jejich postup vyse. Spi s me udivuje proc sme podepsali trebars takeho plekance, ten nam uz knicemu neni, a osobne si myslim ze by mel hrat uz nekde v Kladne, taky lehkonen by uz mel byt davno na farme/ kde mimochodem ani nikdy nebyl/ a uz vubec nechapu angažovani pata a mata - moravcik, sklenicka, kt. jsou dobry tak max na ECHL. Tatara aj ked som slovak do timu nechci, je to bust, aj ked chapu ze MB ten trejd delal hlavne kuli Suzukimu. Jinak Tatar letos se IMO nevyhne AHL/KHL. Celkove to zhrnu ze mame dobej tak 1 utok, obrana priserna. Ja se tesim jen na nase made hochy v chl, evrope a potesilo by me keby nektery dostal sanci i v NHl bit na par zapasu.
Muzeme byt ale radi , ze uz nemame nikoho koho by sme vymenili.
Urcite budeme v popredi na drafte, co by pri prestavbe nebylo zle.

od habs » úte 11. zář 2018 16:34

montreal píše::-( Nikde jsem nepsal,že jsi byl Míro z výměny Gomeze za Mc Donagha nadšený,Psal jsem,že to byla slávy když Gainey přivedl Cammaleriho-Gomeze a Giontu.Rozplívali jsme se,že jsme blízko SC a nic z toho nakonec nebylo to včetně mě..Výkony Gomeze ani nekomentuju,zvláště ten rok. kdy se nemohl trefit..O protihodnotě za něj jsem nic nepsal.To je největší Gaineyho omyl.
Napsat,že dominanci před bránou nepotřebujeme nesouhlasim.Není to ženský hokej a bek útočníka před brankou odtáhnot golmanovi z vízoru musí.Útočník soupeře si musí rozmyslet jestli půjde do prostoru,kde to bolí.Obranný schopnosti pro obránce jsou priorita a ty plní Weber líp než Subban.Navíc zbytečně neriskuje.
Pokud jde o tu rozehrávku s tim souhlasim.Snad je Petry je v tom u nás dobrý, jinýho beka pořádnýho rozehrávače dosud nemáme.
Weber rozehrát umí ,byť Subban v tom byl lepší to se nepřu.Na druhou stranu,když se o to v posledních letech někdo pokoušel, tak jsme ho vždy kritizovali.Viz se ti nezdál Markov,že je pomalej,později málo přesný Beaullie.Z výměnou Sergačeva jsem také nesouhlasil,ale co mám dělat.Už to jednou Bergevin loni to udělal a je zbytečný nad tim pořád vzlykat.
Podle mě to tak tragický, jak se ventiluje, není.Sezonu nějak přežijeme a budeme sledovat jestli se blízká na lepší časy.Ani v Montrealu si nemohou dlouhodobě dovolit být v suterénu,už kvůli sponzorům,televizi a náročným fanouškům.
A právě třeba já jsem se nad tím nikdy nerozplýval, proto o tom píšu :wink:. Co se týče Markova, tak ano, poslední cca 2 roky už nestíhal, ale schopnost rozehrávky a cit pro ní vždycky měl a v mladším věku to byl elitní bek s výbornou střelou! Beaulieu měl předpoklady, ale nikdy je pořádně nenaplnil. Já nevzlykám na d výměnou Sergacheva, dostali jsme kvalitní protináhradu, ale jen jsem ho uvedl jako příklad toho konstruktivního beka, kterého jsme měli - stejně jako Subbana. Dovedeš si jen představit, v jaké situaci bychom se nyní mohli nacházet, kdybychom je stále měli v kádru...?
Je zajímavé, že v Montrealu si, podle tebe, nemohou dovolit pořádný rebuild, ale v komerčně ještě úspěšnějším Torontu tomu tak bylo několik sezón a šlo to - teď to názorně vidíme na jejich kádru... Neříkám, že se mi tato cesta jako fanouškovi extra líbí, ale v současné NHL to, bohužel, asi jinak nejde.

od montreal » úte 11. zář 2018 16:21

:-( Nikde jsem nepsal,že jsi byl Míro z výměny Gomeze za Mc Donagha nadšený,Psal jsem,že to byla slávy když Gainey přivedl Cammaleriho-Gomeze a Giontu.Rozplívali jsme se,že jsme blízko SC a nic z toho nakonec nebylo to včetně mě..Výkony Gomeze ani nekomentuju,zvláště ten rok. kdy se nemohl trefit..O protihodnotě za něj jsem nic nepsal.To je největší Gaineyho omyl.
Napsat,že dominanci před bránou nepotřebujeme nesouhlasim.Není to ženský hokej a bek útočníka před brankou odtáhnot golmanovi z vízoru musí.Útočník soupeře si musí rozmyslet jestli půjde do prostoru,kde to bolí.Obranný schopnosti pro obránce jsou priorita a ty plní Weber líp než Subban.Navíc zbytečně neriskuje.
Pokud jde o tu rozehrávku s tim souhlasim.Snad je Petry je v tom u nás dobrý, jinýho beka pořádnýho rozehrávače dosud nemáme.
Weber rozehrát umí ,byť Subban v tom byl lepší to se nepřu.Na druhou stranu,když se o to v posledních letech někdo pokoušel, tak jsme ho vždy kritizovali.Viz se ti nezdál Markov,že je pomalej,později málo přesný Beaullie.Z výměnou Sergačeva jsem také nesouhlasil,ale co mám dělat.Už to jednou Bergevin loni to udělal a je zbytečný nad tim pořád vzlykat.
Podle mě to tak tragický, jak se ventiluje, není.Sezonu nějak přežijeme a budeme sledovat jestli se blízká na lepší časy.Ani v Montrealu si nemohou dlouhodobě dovolit být v suterénu,už kvůli sponzorům,televizi a náročným fanouškům.

od habs » úte 11. zář 2018 15:40

Tak úplně nejdříve - já třeba nikdy nejásal nad tím, že za Gomeze nám odešel k Rangers McDonagh! Pacioretty je u nás od mládí, odnikud k nám nepřišel a je celkem logické, že jako mlaďas začínal v nižších lajnách. Vypracoval se na jednoho z nejstabilnějších střelců v lize - loňský rok neberu, byl zraněný a hlavně hra Habs byla celkově mizerná. A o 10 milionech se tu snad nebavíme ani ze srandy, ten přepočet nemůžeš takhle brát a hlavně to tak úplně nebude. U Galchenyuka přesně potvrzuješ to, co jsem psal - když měl k sobě patřičného hráče a byl zdravý, klapalo to perfektně. Pak se zranil a po návratu už to bylo poloviční... A obránci - opakuju, my nepotřebujeme nějakého čističe před brankou, toho seženeš vždy mnohem snáze než konstruktivního beka s kvalitní rozehrávkou! My potřebujeme právě ofenzivního beka, jakým u nás byl třeba Markov, právě Subban nebo v něj teď roste Sergachev, bohužel v jiném dresu...

od AndyF » úte 11. zář 2018 15:18

montreal píše:Shea Weber je bek lepší a před svou brankou dominantnější
Dominance před bránou už dneska nemá takovou cenu.
Pravidla se zpřísnila. A pokud někomu imponuje, že se hráč válí po ledě, cloní vlastnímu brankáři, každou chvíli sedí za držení, tak to už je pasé.
A to neříkám, že je to případ Webera, chraň bůh.
Dneska je potřeba udržet krok s útočníkem, rychle k puku, rychle rozehrát, a být trochu kreativní.

od montreal » úte 11. zář 2018 15:13

:-( Na diskuzích spolu debatujem několik let,tak váš názor Míro s Pardou na Subbana znám.Je to věc pohledu,můj názor je že Shea Weber je bek lepší a před svou brankou dominantnější,Jeo rána je taky parádní.Oproti Subbanovi neoplývá takovou bruslařskou zručností,ale neriskuje. Blbí je,že je starší s tím se nedá nic dělat.Máme nato jinej pohled ,to se stává.
Ano,Price nás ve svý nejlepší formě je schopen sám dostat do PO,tady se shodujeme.Tak jako,že vypadnout v prvním kole nemá pro nás význam.Proto píšu,že naději máme v prospektech,byť ne záruku.Ale čas nám může pomoc k vytvoření konkurence schopného mužstva.
Znám tě Míro jako opatrného a ne dopředu poraženeckého velkého srdcaře.Psát dopředu že to bude ještě horší než mizernej loňský ročník je předčasné.Papírová věc je jedna věc a reálný výkon druhá.
Nebo se nepamatuješ,jak jsme několikrát ustřelili.To bylo slávy když Gainey přivedl do mužstva Cammaleri-Gomeze-Giontu.Rozplívali jsme, že jsme blízko SC ,teď už to vyjde.A realita, kde nic tu nic.Jo jedno PO měl Cammaleri střelecky hodně slušný,ale jinak výsledky mužstva zklamání.
Pacioretty kdysi taky přišel do mužstva hrál třetí lainu a tahali za něj pilu jiní.No tak teď bez Paciorettyho to bude muset vzít zase někdo jiný.Ostatně 17 jeho loňských gólů nebylo zase tak závratných abychom je nemohli nahradit.Krom toho,že dost jich dal za rozhodnutého stavu.
Osobně jsem nestál o jeho výměnu,ale stalo se.
S ním to šlo z kopce od doby, kdy byl za své kapitánství kritizován veřejně Lafleurem.Maxe jsem měl rád a vážil jsem si ho jen mě překvapilo,že několikrát během roku žádal o výměnuNaposledyprý při golfu..Později zase psali,že Montreal opustit nechce,že tu má rodinu,přičemž prodával luxusní dům.Tak čemu se má věřit.Od tud z Prahy to nerozlousknu.
A jestli je pavda jak na NHL.cz píšou,že těch sedm milionu na sezonu co dostal od Vegas v Montrealu dělá 9,87 milionu před zdaněním,tak se nedivim,že se Bergevinovi do toho vůbec nechtělo.
Price přehnal,ale budiž,ten je nepostradatelný.Weber si cap hit přinesl z Nashville, ostatně Subban,který tu hrál nebere v Nashvillu také málo.A další 10 millionový hráč?Za takový obří prach stojí akorát tak v nejlepších letech hrající Gretzky ,Lemieux, nebo dnes extratřída McDavid. Ten samozřejmě bere víc.
Faktem zůstává.že předešlé roky těch 30 a víc gólů Max dal a kdyby se dostal do střelecké formy nás to může příští rok sakramensky mrzet.
A Galchenyuk?Byl tu šest let.Z toho měl luxusní první polovinu sezony spolu s Radulovem ,než to začlo skřípat.Ano to byla jediná sezona,kdy naznačil.že může být pro nás hodně prospěšný .Více méně ho ale hodnotíme podle vstřelených gólů,ale už ne podle práce na centu.Na bully i tehdy byl slabý a dozadu toho taky moc nenajezdil.Přesto dostal od Berhevina překlenovací smlouvu.
Loni bez Radulova už byl pouhý stín a centra nehrál..Nezlob se Míro,já opravdu nevěřim,že někdy stabilně na centru bude hrát.V Arizoně to s ním musí zkusit,tak jak my a pak se uvidí, to je logické.U nás to pořádně nevyšlo.
A za poslední.Situace u mužstva je taková jaká je.Musíme začít od znovu a dofat,že Kotkainemi ,Suzuki,Phoeling aj dorostou v prvotřídí hráče a zajistí nám konkurenceschopnost.

od JKL » úte 11. zář 2018 14:17

Parda píše:zmrvenina rebuildu nazvaná reset, která nemá nikde obdoby.
lemme think.. :-P

od habs » úte 11. zář 2018 12:56

To montreal:
Nevím, na co reagovat dříve, ale asi to vezmu hodně stručně. Kauza Weber-Subban už se tu probírala hodněkrát, nic nového tu neřeknu, když ti napíšu, že Weber je sice kvalitní bek, ale pro nás by Subban byl mnohem lepší volbou, už jen pro jeho větší kreativitu a rozehrávku (a to jsem patřil k jeho kritikům při působení u nás) - takového beka my prostě nemáme a dost tím trpíme! Odchod Maxe a hlavně jeho způsob je u takového srdcaře až skandální - navíc, když pak podepíše takovou smlouvu ve Vegas :hroza: ! Myslíš, že v nynějším kádru najdeš někoho, kdo jeho a Galchenyukovy góly nahradí...? Ne, nenajdeš! U Alexe a jeho ságy s pozicí centra - je pravda, že na tomto postu mu to u nás víceméně moc nesedělo, ale když měl třeba na křídle Radulova, hráli spolu fantasticky! Takže to není jen úplně o něm, ale hlavně o zvolení správného herního pojetí, v kterém ten hráč může uplatnit své schopnosti - a uvidíš, že ve Phoenixu se na centru uplatní, věř mi.
A o tom, že letos budeme ještě horší než loni, asi není pochyb, v tom se zásadně rozcházíme - některé důvody už jsem vzpomenul a patří k nim hlavně produktivita a obrana, kde budeme bez Webera minimálně půlku sezóny... A k Priceovi - i když neměl zdaleka ideální sezónu, pořád patří jasně mezi top gólmany ligy, o tom jsem přesvědčený. Jak psal Parda, on sám (s nadsázkou) je schopen dostat i takovéhle mužstvo do PO, ale jaký by to mělo význam? Žádný, nic by tam neudělalo. Takže tohle všechno opravdu směřuje ke scénaři s vysokou draftovou pozicí...
2008 DETROIT RED WINGS