Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

ST. LOUIS BLUES

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Sevas :)

JJ na stltoday zvyknem zavítať, sú tam dosť dobré a aktuálne články, najmä v poslednej dobe.

Čo sa týka Kariyu, je to ťažké, hráč je to skvelý a vylučujem reči o tom, že tím má morálku a tá by klesla, keby ho zaradili a bla bla bla ... Taký hráč by nám mohol len a len pomôcť, veď vedieť, že mám v tíme takého spoluhráča mi už len tú nádej zvyšuje. Ja by som bol za to, aby hral, teda za prepokladu, že bude úplne fit a pripravený to napáliť rovno do Play Off. Nebol by prvý ani posledný kto takýmto spôsobom v PO tímu pomohol.

Ale to že nebude hrať v VAN celkom vítam, uvidíme, ako sa našej zostave zadarí v tom dvojzápase a ak bude pripravený hrať, tak možno ho doma Murray do zostavy zaradí. Som si istý, že sa rozhodne správne, úplne mu dôverujem a ak Paula nepostaví, budeme vedieť, že to má určite svoje opodstatnené dôvody.
Ale taká lajna že Boyes-McDonald-Kariya :roll:
presne tak, podstatné je, ako sa cíti hráč a či to nebude riziko pre tím. Podľa mňa má Paul kvality, ako takmer nikto v tomto tíme, jeho skvelé a presné prihrávky boli ozdobou Blues a ťažili z nich viacerí hráči. Súhra s Boyesom bola svojho času fajn. Uvidíme, ako to nakoniec dopadne, ale aj psychicky by podľa mňa tímu pomohla jeho účasť v zápasoch, samozrejme v plnej sile a na 100% v poriadku.
Dobré video ktoré trochu sumarizuje našu sezónu :cool:

pozeral som si naše vzájomné zápasy s VAN v tejto sezóne a je to vzácne vyrovnané. Posledné zápasy sme mali obaja veľmi dobré, tak sa dá očakávať veľmi vyrovnaná bitka so všetkým, čo k tomu patrí a samozrejme súboj dvoch skvelých gólmanov. Luongo je v tomto ohľade troška vyššie hodnotený, ale môj pocit z posledných zápasov Blues je taký, že Chris sa mu v tomto smere a v tejto forme výkonom v pohode vyrovná. Ak zamaká na 100 % celý tím môžme sa dočkať veľmi príjemného prekvapenia, ale nerád by som predbiehal. Podstatné v tejto chvíli bude priniesť od kosatiek aspoň jedno víťazstvo... :smile03: :yes: Ja som v tomto smere veľký optimista a myslím, že je to celkom reálne. Doma by sme potom mohli bodovať naplno a tak by sme to mali skvelé rozohrané. To je ale len moja trošku optimistická predstava, ako to bude naozaj sa ukáže v zápasoch :frajer2:
http://slovaknhl.sk/playoff.php?id=5

P.S. To o Canucks a Blues som písal ja :lol: :lol: :lol: .
Moje predstavy Ivan sa absolútne zhodujú s tými Tvojimi. Vížazstvo na ľade Canucks by veľmi potešilo ale čo je hlavné, nesmieme si nechať ujsť výhodu domáceho prostredia, to by bolo zlé.

Môj pohľad na potenciálnu zostavu.

Boyes - McDonald - Backes
Tkachuk - McClement - Winchester
Berglund - Oshie - Perron :cool:
Steen - Crombeen - Hinote (nechápem prečo ho dávajú hrať s Tkachukom, nepasuje mi tam, ale budiž. )

Jackman - Polák :cool:
Colaiacovo - McKee
Woywitka - Weaver

Chris Mason :cool:
Bluesman píše:Moje predstavy Ivan sa absolútne zhodujú s tými Tvojimi. Vížazstvo na ľade Canucks by veľmi potešilo ale čo je hlavné, nesmieme si nechať ujsť výhodu domáceho prostredia, to by bolo zlé.

Môj pohľad na potenciálnu zostavu.

Boyes - McDonald - Backes
Tkachuk - McClement - Winchester
Berglund - Oshie - Perron :cool:
Steen - Crombeen - Hinote (nechápem prečo ho dávajú hrať s Tkachukom, nepasuje mi tam, ale budiž. )

Jackman - Polák :cool:
Colaiacovo - McKee
Woywitka - Weaver

Chris Mason :cool:
hmm tak neviem, mne sa to pozdávalo tak, ako to bolo doteraz najmä obranu by som nemenil, načo..?

Chris Mason

Jackman - Polák
McKee - Woywitka
Colaiacovo - Weaver

útoky sa v podstate utriasli takto, ale na neustále zmeny pri našom trénerovi som už zvyknutý :

Backes - McDonald - Boyes
Tkachuk - Berglund - Perron
Steen - McClement - Crombeen
Winchester - Oshie - Hinote

príchodom Kariyu, by pravdepodobne zo zostavy vypadol Winchester, čo by až tak veľmi nevadilo podľa mňa...
Jasnééé, obranu som zmenil, ani som si to nevšimol. Dával som to z hlavy a po pamäti, takže jasné, Colaiacovo s Weaverom.
Tkachuk - Berglund - Perron v poslených zápasoch spolu nehrali, resp minimálne proti COL hrala kids line pokope.
posledné zápasy veľmi prehľad nemám, ale podľa zápisov to aj tak tréner prehadzoval, zrejme podľa vývoja situácie v zápase. Najviac zmien zažíval asi Tkachuk, ale to je tak univerzálny hráč, že u neho to robil asi účelovo. Tento chlapík dokáže hrať všade. Keď k nám prišiel bol to krídelník, u nás hral dlho na centri a teraz hráva znova krídlo. Je to pán hráč a teraz som nesmierne rád, že takého v tíme máme. Mladým dokáže odovzdať veľa. Napríklad taký Perron, ten začal hrávať s Weightom a Stempniakom, teraz hráva čast v útoku s Keithom, čo mu dáva nesmierne veľa. Aj preto je v tejto sezóne tretí najlepšie bodujúci hráč Blues, čo je v jeho veku skvelá vizitka. :good:
... pritom v minulom roku bol úplným nováčikom v našej zostave. (je 26. z 1. kola draftu 2007)
ObrázekObrázekObrázek

Mimochodom, Play Off bude mať extra špecifickú príchuť pre Davida Backesa, ktorého pred sezónou chceli do Vancouveru. Ponúkli mu veľmi slušnú trojročnú zmluvu na 850 000 za rok a ak dá viac ako 13 gólov a 31 bodov, tak sa mu suma zvýši až na 2,5 milióna ročne (ak som tomu správne pochopil).
St. Louis Blues mu však ponúkli takú istú zmluvu a on ostal. Odmenil sa nie 31 bodmi, ale 31 gólmi a aj v góloch, aj v bodoch, je druhý najlepší z tímu. :cool:
Dúfam, že sa mu bude v PO dariť a bude jeden z hlavných ťahúňov, je to veľmi sympatický chlapík a na ľade to vie.
Tu je celý článok.
tak David Backes určite neľutuje, bolo by veľkým paradoxom, ak by sme práve jeho zásluhou v rozhodujúcom zápase kosatky vyradili. V produktivite išiel pekne hore, z minuloročných 31 b (13 - 18) na tohtosezónnych 54 bodov (31g a 23as) čo ho zaradilo na druhé miesto v produktivite nášho tímu po ZČ :good:
Ich hra v útoku s Boyesom a McDonaldom nemala v posledných zápasoch chybu :yes:
JJ v minulej sezóne sa ešte aj zvykol pobiť a hral parádne tvrdo, teraz sa však zameral na techniku a spravil dobre. Premieňa nájazdy v hre, prekonal tak Luonga aj Kiprusoffa :cool:
Pokiaľ dobre viem, tak v minulej sezóne ho vyhlásili za najsympatickejšieho hráča ligy a mal tuším aj jeden z najväčších, ak nie najväčší počet hitov v celej lige. Som rád že ho tu máme.
A ako si sa Ivan vyjadril ku Perronovi, tak nemám čo dodať, je mladý, má techniku a jeho prihrávky sú super. Po pár zápasoch sa mi zdal však dosť vyrypovačný. Vždy bol tam, kde sa strkalo a pred bránkou si neodpustil poznámky, alebo spachtle s hokejkou :D
ak už sme pri tých číslach, viem, že niektorí hráči sú pre tím veľmi cenný, aj keď bodov veľa nenarobia, ako to bývalo pri D.J. Kingovi napríklad. Ale v tejto sezóne som v tomto ohľade očakával troška viac od Hinota : 5 bodov z 51 odohraných zápasov, je troška málo na môj vkus. Herne nie je zlý, ale veľmi ma nepresvedčil. Mám také divné tušenie, že ak sa káder počas leta bude doplňať o mladíkov z farmy, prípadne nejakým prestupom, tak tento chalan na to asi doplatí... :sad2: Osobne by mi vôbec nechýbal.
:-O
Ani som si nevšimol jeho bodovú štatistiku.
Je to pecka a chýbať nebude ani mne. Je slabý aj herne, akurát vie robiť poriadok. Tak Hinote bude pravdepodobne najhorúcejší kandidát na odchod z tímu. :yes:
mohli by k nemu pribaliť aj Strachana, aby sa to tomu celku, ktorý ich získa nemálilo :D Bodla by výmena s PHX, napr. za takého Muellera :smile03: (ten je tiež RW a ročník 1988)
Mimochodom pred sezónou k nám prišiel z MIN nejaký Matt FoY (rok narodenia 1983), to je tiež RW, zatiaľ hrá v Peorii, budem zvedavý, či sa v ďalšej sezóne objaví v A tíme..?
pokiaľ ide o hráčov, pre ktorých táto séria bude mať zvláštnu príchuť, tak k nim môžme pokojne priradiť aj Pala Demitru, dlhoročného Bluesmana, ale najmä pre nášho Weavera a Ryana Johnsona z VAN, ktorých výmena sa uskutočnila pred začiatkom sezóny medzi týmito klubmi navzájom. Weaver sa u nás v obrane celkom udomácnil po boku skvelého Colaiacova (ktorý prišiel v priebehu sezóny, výmenou za Stempniaka)
a ešte jedna vec, minule som spomínal, že v marci má veľa našich hráčov sviatok a tak by bolo dobré, aby tie oslavy narodenín, boli zároveň oslavami postupu do PO pre všetkých hromadne... To vyšlo do bodky, aj s bonusom 6. miestom v konferencii, čo nečakal ani najväčší optimista :frajer2:
Tearz je tu znova čas pripomenúť ďalších oslávencov, ktorí majú narodeniny v tomto mesiaci, takže postupne :
15.4. Cam Janssen
17.4. Erik Brewer a Brad Boyes :pivo3:
20.4. Chris Mason
28.4. Poman Polák

tak všetkým naraz všetko naj... a pri všetkej skromnosti im prajem postup do 2. kola PO :fan: :povzbudzovanie: .
To by boli oslavy, myslím, že takýto darček by si priali všetci oslavujúci, tak nech im to vyjde... :modlenie:
nuž tak prvé dva zápasy nám nevyšli vôbec, v tom prvom ešte ako tak, v tom druhom sme dokonca boli o niečo lepší, ale máme veľké problémy prekonať skvelého Luonga. Klobúk dole pred týmto chlapíkom, je to čarodejník...
Aj tak je tu ešte nejaká nádej, tak dúfam, že domáce prostredie urobí svoje a niečo s touto sériou ešte dokážemem urobiť. Ak by sa podarilo vyrovnať stav v sérii na 2:2 bolo by to skvelé a verím, že v tom najbližšom zápase vo VAN niečo konečne uhráme. Stále verím a nemôžem sa zbaviť pocitu, že to ešte otočíme :fan: :povzbudzovanie:
Tak zasa nám to nevyšlo :( . Začínam mať pocit, že toto Play Off je nám zakliate. Ako vravím, Luongo v bránke je skvelý, ja som vravel, že Vancouver je pre nás najnepríjemnejší súper z trojky DET, SJS, VAN. Ešte máme jeden pokus, mali by sme sa posnažiť a napraviť si mienku, lebo nikto nepovie, že sme prehrali všetky zápasy tesne, vyrovnane a v niektorom sme možno mali prevahu :? . Všetci povedia, že sme prehrali 4:0 na zápasy. :|
Zatiaľ to fakt vyzerá, že pre nás sezóna končí už zajtra ... ale povedzme si na rovinu, aj tak sme nečakali, že bude taká dlhá. :) Budúci rok ak sa dostaneme do PO, tak budeme mať skúsených borcov aj z mladíkov, každý ochutná play off a to je hlavné. Je jasné, že teraz dieru do NHL nespravíme, ale ešte zamakajme, veď niet čo stratiť.

To čo som chcel teraz napísať, je sklamanie, ale neskutočne veľké sklamanie až hnev z výkonov Alexa Steena. :x Nikto ma už neprehovorí, že odvádza pre tím dobrú prácu, ktorú nieje vidieť a podobne. Možno to je pravda, ale také tutovky, ako mal v treťom zápase PO s VAN a aj počas sezóny ... neschopný strelec a zakončovateľ. Hnev a mráz ma ovláda keĎ vidím, ako nieje schopný dať gól, ani z vyložených šancí a v tomto zápase to zasa potvrdil. Mal minimálne dve veľmi sľubné šance a prd. Určite je tam mnoho hráčov, ktorí by svoju prácu pre tím urobili podobne dobre ako Steen, ale ak sa dostanú do šance, tak z času na čas aj skórujú. :bitka3:
81 zápasov = 8 gólov (zo 148 striel!!!) 5,4% úspešnosť streľby. To sa na neho už pomaly doťahuje aj dvojka obrancov Jackman s Colaiacovom. :evil:
O a ešte som zabudol k tomuto. Murray si povolal z Peorie Yanika Stastnyho, tak dúfam, že to je náhrada za Steena!
Ja ešte nezhadzujem Steena. Aj ja som od neho čakal väčší bodový prídel žiaľ je to tak ako to je. Takisto si myslím, že Stempniak by nahral viac bodov ale čo už. Zmena mu zrejme neprospela aj keď ani v Toronte nemal podľa mňa oslnivé štatistiky. No ja stále verím, že je to hráč schopný nahrať 40-60 bodov z toho aspoň 20 gólov. Má na to potenciál. Ale ja osobne si naňho posvietim až v budúcej sezóne kde by sa už mal konečne ukázať ako adekvátny hráč hodný NHL a to najmä bodovo. Tam už potom nemožno hľadať dôvody ako sú napríklad rotovanie zostavy, prestup z iného tímu, iný herný štýl, škaredé mesto atď. Ako vraví Bluesman snahu mu nemožno uprieť ale bodovo a hlavne gólovo slabé.
ja si zasa myslím, že hráč je to dobrý. Mne tiež vadí, že nestrieľa tak potrebné góly (hlavne pri jeho príjme sa to očakáva), ale svoje miesto si zastane a páči sa mi jeho čierna robota. Hrá v dobrom útoku s Crombeenom a McClementom, kde si celkom rozumejú. Je pravda, že od hráča jeho formátu sa teda očakáva ďaleko viac, to ale nechajme na trénera, nakoľko s ním bude alebo nebude spokojný. Momentálne na jeho poste nemáme lepšieho v zálohe, kto by ho mohol nahradiť, čo sa ale môže zmeniť príchodom Paula Kariyu. Aj tak si ale myslím, že zo zostavy v takom prípade vypadne zrejme Brad Winchester, ale to je iba môj názor na vec. Pokiaľ viem v TOR tiež nerobil veľké body, v priemere okolo 30, takže od neho nemohli očakávať zázraky. Myslím si ale, že ak sa viac títo chalani zohrajú, tak budú robiť viac bodov a budú dobrou lajnou Blues. Chce to podľa mňa čas. Ono ak si vezmete takmer celú ZČ tréner miešal zostavu a hľadal to optimálne riešenie, pri tom našom dlhodobom lazarete, čo sme viackrát brali ako nie najlepšie riešenie. Zohratosť jednotlivých formácií nebola najlepšia. Zlepšilo sa to až po novom roku a podľa toho aj vyzerali výsledky. Dúfam, že si to náš tréner všimol a nezopakuje to v tej najbližšej sezóne.
Ak sa tento tím udrží ešte aspoň tri roky pokope a vhodne sa doplní šikovnými mladíkmi z farmy, prípadne nejakou dobrou kúpou (chýba nám elitný strelec a dobré PK), tak po letnom kempe môžme hrať dobrý hokej a pohybovať sa na postupových priečkach počas celej sezóny. Myslím si, že tento team na to rozhodne má.
Ja to vidím tiež tak. A presne ako tebe Ivan chýba aj mne strelec a PK a možno aj brankár aspoň solídna dvojka kým bude chytať dobre Mason a dozreje Bishop. Ak sa nám teda samozrejme budú vyhýbať zranenia tak verím, že nás čaká veľmi solídny ročník. Aj keď ešte nie je koniec ani tomuto :D . Hej Steen hrá v NHL myslím 4. rok a má štatistiky: 2005/2006 18G,27A-45 bodov, 2006/2007 15G,20A-35 bodov a 2007/2008 15G,27A-42 bodov. Zrejme je to teda typovo podobný hráč ako jeho parťáci z lajny Crombeen a McClement. Aj keď ja som ho mal vždy za hráča ktorý podporuje ofenzívu a zbiera body.
ahoj... aj preto očakávam, že v lete k nám v rámci výmien príde niekto šikovný na pravé krídlo, tam je to priam nutné a verím, že tento post posilníme o niekoho veľmi solídneho. Pokiaľ ide o strelca, tak v budúcej sezóne sa už bude viac očakávať od Berglunda i Backesa, no a samozrejme pri dobrom zdraví tam bude robiť body aj Kariya. Ja očakávam lepšie body aj od Oshieho, je to môj čierny kôň z nášho tímu pre budúci ročník :smile03:
No a chýbajú mi efektné góly od obráncov, najmä tie strely do skrumáže od modrej, to by mohla byť parketa pre Erika Johnsona v najbližšej sezóne. Veď nikto z našich obráncov neprekonal hranicu 5 gólov :sad2:
Tak to je žalostné. Ja by som sa asi predsa len posilnil aj o kvalitného strelca. A mohol by byť rovno PK :wink: . Od Kariyu očakávam to čo predviedol minulú sezónu a to hlavne prihrávky. Oshie a Berglund pôjdu určite hore po všetkých stránkach. Pomôže im k tomu aj učasť v playoff už v prvej sezóne aj keď to na dieru do sveta nevyzerá predsa len :) . Backes je vynikajúci hráč momentálne najlepši v St.Louis podľa mňa ale nespoliehal by som sa na to, že bude mať opäť 30 gólovú sezónu. Pevne verím, že to zopakuje ale nie som si až taký istý. Aj Stempniak dal 27 gólov a na druhý rok 13. Ja verím, že sa strelecky nabudúci rok chytí McDonald. A ako vravíš podporu ofenzívy zozadu čakám aj ja od Johnsona. Síce to nebude také niečo ako Green ale verím, že to bude slušné.Preto dúfam, že budú všetci zdravotne v poriadku na ďalší ročník.
5276 příspěvků
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2006 CAROLINA HURRICANES