Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

ST. LOUIS BLUES

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

pekný článok k odhaleniu sochy Bretta Hulla a jeho vyjadrenia k nášmu tímu...

"Brankár predstavuje základ. Bez neho nemôžete víťaziť," hovorí Hull. "Preto bolo vedenie Blues ochotné obetovať mladý talent (útočníka Larsa Ellera) a získalo Haláka. Tento krok poukazuje na to, že bez dobrého brankára sa vyhrávať nedá a vedenie si to uvedomuje."

"St. Louis má niekoľko výborných mladých obrancov a poriadne talentovaných útočníkov. Nechajte ich zohrať sa, nazbierať potrebné skúsenosti a máte víťazné mužstvo," dodal Brett Hull.

http://www.hokej.sk/clanok77647-V_St_Lo ... encial.htm

a ešte na margo tej eufórie po našom prvom víťazstve, je jasné, že na nejaké hodnotenia je priskoro, hrali sme fajn a vyhrali, to je zatiaľ naozaj všetko. Náš tréner sa pred začiatkom sezóny vyjadril v tom zmysle, že najdôležitejšie pre túto sezónu budú prvé dva mesiace. Ak na tom budeme dobre v čase pred sviatkami, tak môžme začať hovoriť o tom, na čo reálne náš team v tejto sezóne má.
yzy19 píše:Neveril som, že by z neho mohol vyrásť brankár NO 1. v NHL, ktorý by bol stálou jednotkou a ktorý by vedel dosahovať také výkony pravidelne.
:shock:
Obrázek
paradny uvod, s tymi zostrihmy mate uplnu pravdu, ale bolo citit aj z toho mala, ze fanusikovia su nabudeni, vyse 19.000 ludi, mna osobne velmi potesil zaber na Keitha ako si s detmi pozrel dobry zapas a tesil sa z vitazstva...super :good:
tak dnes som sa dozvedel, že náš Janssen mal nepríjemnú zrážku v zápase proti Philke s tímovým kolegom Winchestrom, keď sa obaja išli v jednej chvíli naviezť do Bartulisa. Skončilo to nepríjemne pre Janssena, ktorý schytal lakťom od Winchestra a ešte klepol hlavou o ľad. Zápas už nedohral a skončil v nemocnici, kde mu diagnostikovali otras mozgu, kvôli ktorému bude pauzovať minimálne 2 týždne. Tu som našiel ten moment, keď sa to stalo :
http://www.hockeyfights.com/fights/97428 je vidieť, že Janssen bol riadne otrasený a hodnú chvíľu nevedel o svete.

- v tejto súvislosti sa dnes uskutoční malá zmena v našej zostave a do 4. útoku bol z farmy povolaný útočník Ryan Reaves, ktorý v predsezónnej príprave celkom zaujal.
Toto je veľmi zvláštne zranenie. No a ešte aj pri takej príležitosti a okolnostiach :) . Nič každopádne dúfam, že Cam sa dá čo najskôr dokopy a opäť bude baviť publikum :good: .

Takže už o chvíľu nás čakaju v priamom prenose kačičky z Anaheimu :) . Osobne sa na zápas veľmi teším a celý deň sa naň hecujem. Náš výkon a výsledok proti Phille a pražský dvojzápas ma maximálne nabudili. Dúfam, že zopakujeme minimálne rovnaký výsledok ale potešila by aj väčšia výhra s dobrým výkonom. Keď nám vypadol Cam zo zostavy tak som zvedavý, kto si to dnes zmeria s Parrosom :twisted: . Adeptov sa pár určite nájde :) .

Tak poďme vyhrať, Let´s go Blues !!! :good:
Na Parrosa mal jedine D.J. :cry:

Na Reavesa si posvietim, v akcii som nevidel poriadne ani jedného nášho mladíka, preto dnes pozor :) Samozrejme hlavné bude získať plný počet bodov, takže let´s go blues. Ak podáme výkon spred dvoch dní, môže sa nám to podariť. Opäť som veľmi zvedavý n presilovky, vyzerá to celkom zaujímavo, na Boyesa pred bránkou si budem dlho zvykať. :smile03:
V presilovke to nebolo moc dobré. Ale dobre ich bránime a snažíme sa útočiť čo sa mi páči :good: . Mali sme síce aj trochu šťastia, Anaheim trafil 2X tyčku ale myslím si, že vedieme zaslúžene :yes: . Ak budeme pokračovať takto aj vo zvyšku zápasu neobávam sa, že dnes stratíme body.
Hoši, bol som šokovaný, čo ste spravili s tým Anaheimom v prvej tretine. Vybehli ste na nich ako na mäso, normálne som sa aj ja zľakol. Pekne. Ďalej to už nebudem pozerať, lebo mi klipkajú oči, ale ten tlak, čo ste vytvorili bol parádny. A tyčky. To svedčí o tom, že Jaro je kvalitný gólman a vie si postaviť bránu. Dúfam, že vyhráte.
Parádny výkon. Zaslúžené víťazstvo :good: . Výsledok je pre Anaheim ešte veľmi prijateľný :) . Môj názor na zápas napíšem zajtra.
Tak tohle sem dlouho neviděl... naprostá dominace Blues. Na střely ste Kachny drtivě přestříleli 53:14 :shock: Ducks můžou být rádi za takový výsledek.
Ja sa nudim v praci tak napisem uz dnes nieco k zapasu :) V prvom rade som (ako urcite my vsetci) nadseny z vysledku, ten je vynikajuci...doma sa vyhravat musi, to nam minuly rok neslo...ale...

Tie presilovky :hroza: :hroza: :hroza: To je nieco strasne...snazim sa utesovat tym ze je len zaciatok sezony a my sa potrebujeme zohrat...aj ked dobre vsetci vieme ze uz aspon ako-tak mali tie presilovky ist...nehovoriac o tom ze coach to prizvukoval, ze pokial chceme hrat play off MUSIME vediet hrat presilovky...na zapade mali vsetky timy v PO vybornu presilovku...

Som ale rad ze sme hrali velmi dobre smerom dopredu a aj dozadu az na tu Backesovu chybicku po ktorej Jaro dostal gol, skoda ho lebo keby torsku bol pozornejsi mohol mat SO, ale stava sa, prepadlo mu to, nevadi. A este tam bol unik Perryho (nemam ho rad) ktory vychytal..aj ked bolo to trosku diskutabilne, ale nemal to byt gol :)

Ale dalsie minus...tie bitky :hroza: (inac sa mi tento smajlik naramne hodi) Jediny Reaves to tam ustal ale inac...jedna nakladacka za druhou, bili nas jak zito...Dano velmi dobre poznamenal ze nam chyba King. Ale mne osobne chybal Jackman, nezapojila sa tam moc aj kd naznaky tam boli...Cakal som ze si nenech brnkat po nose...Od Brewera bolo sympaticke ze sa zastal Polaka, ale tiez ziadna slava veru...

Suma sumarum, Anaheimu to vobec nejde, pomer striel hovori absolutne za vsetko...Ale ani to nie je zaruka vyhry, takze som rad ze nam to dnes vyslo, na presilovkach snad popracujeme a Cam nech sa rychlo uzdravi lebo inac to bude bieda s nami co sa tyka bitiek...GO BLUES :wawe:
Ja len pridám štruktúrované postrehy pred konverzáciou:

1. presilovky :hroza:
2. presilovky :scare:
3. presilovky :x
4. dobrý zápas, totálna dominancia, pekný výsledok
5. streľba? 53 striel a 5 gólov? To je naozaj slabota.
6. D´Agostiny - parádička, dnes mu to šlo.
7. Steen dnes asi vystrelil zo všetkých striel polovicu a v držaní puku podobne
8. bitky :hroza: tak toto je neskutočné, tím pustil môjho miláčika k vode, Cam sa zranil a za Blues sa bije Perron, Boyes, McDonald ... Parros si vybehol na Jackmana (všimli ste si ako mu brnkal po brade? kkt jeden), Perry je gadžo nech sa teší na Janssena! Naopak Reaves, klobúk dolu, debut za Blues a ja by som ho hodnotil ako vydarený, pekná bitka.
9. Všimli ste si ako si Perron s Johnsonom menia pozície? V hre 5 na 5 útočil viac E.J. ako Perron
10. Forčeking!!! Ten je z našej strany famózny, napádanie v útočnom pásme pri rozohrávke, na risk s dvomi tromi hráčmi a vysunutou obranou (pri nájazde Perryho sme na to skoro doplatili), ale vychádzalo nám to a strelili sme z toho góly.
11. Pietrangelo - salut, dnes bol v rozohrávke z obrancov najlepší.
12. Brewer, nechcem ho zbytočne haniť, ale Bože, ten chlap má na viac, ešte aj v bitke sa "pokakal" :-(
13. Halák a gól Anaheimu. Toto mal chytať, ale odpustím mu to. Mimochodom, to vylúčenie bola riadna blbosť, lebo Perron tú hokejku nedržal, len si bránil tvár pred ňou, čiže prinajlepšom mai ísť von obaja alebo nikto.
14. Ak to pôjde s Anaheimom takto ďalej, vypadú z ligy!

Ešte si na niečo spomeniem?
vystihli ste to dobre, až ma niečo napadne, tak zajtra dám moju reakciu, dnes už sa mi nece....

ale potešilo víťazstvo, body sú doma a to je podstatné :good:
tak som si urobil chvíľku, nechal si to preležať v hlave, prečítal ohlasy a môžem tiež zareagovať...
Zápas to bol vcelku zaujímavý (až na zbytočne veľa šarvátiek, zväčša vyvolávaných hráčmi Ducks) Páčila sa mi naša hra v útočnom pásme, prechod do pásma a najmä napádanie súpera pri zakladaní ich akcií. V tomto smere vynikal najmä náš druhý a tretí útok. V obrane to bolo tiež pomerne v pohode, aj keď chyby sa objavili, no to by asi u každého v tak rozháranom zápase. Rozhodcovia to ale podľa mňa zvládali dobre a patrí im pochvala. Bolo vidieť že frustrácia hráčov Ducks naberala s blížiacim sa záverom na intenzite a niekde si to chceli kompenzovať. Naši sa ale nedali veľmi strhnúť do nejak extrémnych prejavov :box: a hlavne na to ani moc nemali. Ale kvitujem istý nadhľad v tomto smere, nakoľko ďalšie zranenia by nám dosť skomplikovali situáciu.
Herne sa mi páčilo viacero hráčov no asi najviac už spomínaní Steen, McClement, McDonald, Oshie a samozrejme D Agostini, ktorý ma naozaj včera prekvapoval. Potešil výkon Haláka, Pietrangela, Johnsona, Boyesa, Berglunda ale aj Crombeena. Zaujal aj Reaves, no chcelo by to, aby takýto výkon potvrdil. No sklamal ma Winchester, Brewer ale asi najviac Backes :thumbsdown:
Celkovo ma ten zápas bavil a samozrejme potešil, najmä výsledok. Dúfam, že nezaspíme na vavrínoch a budeme ho čo najviac potvrdzovať a to nás čakajú naozaj ťažké zápasy teraz.

Dnes ma napadlo, že až sa uzdraví Sobotka a začne hrávať, tak môže vzniknúť veľmi zaujímavá a platná 3. formácia : Steen - Sobotka - D Agostini
A ešte jedna vec, v prípade, že by sa Winchestrovi naďalej takto "darilo", tak dúfam tréner povolá Della Rovereho, ktorý v príprave pôsobil veľmi dobre. V lajne s McClementom a Crombeenom by to mohlo byť zaujímavé.

ešte zopár zaujímavosti :
- 2 góly za 6 s, to je nový klubový rekord, ktorý je už pekne bradatý, predošlý bol 7 s a trvá od januára 1968 - čiže 42 rokov!
- taktiež rozdiel v počte striel v jednom zápase, ktorý je 39 striel (53 - 14) je najlepším v histórii klubu!
- inak len Steen a McDonald vystrelili spolu 16 striel, čo je viac, ako všetci hráči Ducks (kde mimochodom až 11 hráčov vôbec neohrozilo Haláka! )
Dá sa povedať, že History was made yesterday :yes:
Ja sa vrátim ešte k situácii s našími bitkármi. Minulú sezónu sme mali dve extra triedy. King toho veľa neodohral, ale keď bol na ľade a šiel do bitky, tak zametal. Samozrejme sa zranil a bolo hotovo, vedenie nemohlo ináč ako ho po sezóne pustiť. Ale za akú cenu? S tým, že ostaneme s jediným Janssenom, sem tam pridavším sa B.J. a Winchestrom? To je slabota, z mladých hráčov veľmi pochybujem že sa ten Reaves do toho dostane takto rýchlo. Winchester bol včera nejnevýraznejšia postava v zápase, ani som si nevšimol, že by hral a bez Janssena sme ako ovečky. Reavesa by som prirovnal ku Kingovi, zohraje dobrú bitku, ale za ten spôsob dostane v 8 prípadoch z 10 misconduct a show is over. Ťažko si vybuduje tím rešpekt a pokoj pre strelcov, keď sa budú musieť zapájať aj do šarvátiek ako včera. Teraz keď nie je v hre Cam, v tomto ohľade by sa mali B.J. a Winchester oveľa viac zapájať do bitiek a na druhej strane to čo nám parádne chýba je policajt v obrane. Prvý druhý útok, tam by mal byť v obrane chlap ktorý by to vedel chladiť päsťami. Dosť som bol prekvapený aj z Backesa ako bol v tých situáciach chladný. Teraz musí Reaves hrať, min. kým sa nedolieči Cam. So Sobotkom by som moc nepočítal, najprv si ho treba overiť, predsa len je tu nový.
tak nový tu je v podstate aj Reaves... ale v tých 2 minútkach čistého ice-timu ťažko ohodnotiť nakoľko bude pre tento team lepším. Sobotka už niečo v NHL odohral a tak si myslím, že bude lepšou voľbou, naviac D Agostini teraz hrával na poste centra a pritom jeho flek je RW, aj preto ma jeho hra včera prekvapila. Každopádne som za myšlienku, že Reavesa by sme si tu do príchodu Janssena mali nechať aspoň na "vybavovanie" :box: v čom sa vcelku dobre osvedčil... :good:
Inak mnou spomínaný Della Rovere, ktorý hráva LW je nielen dobrý hráč, ale tiež sa vie slušne pobiť... :cinka:

http://www.youtube.com/watch?v=c1qa1fQHQNY

http://www.youtube.com/watch?v=tpJFsk2e ... re=related
Ja by som zhodnotil ten zápas kladne. Vyhrali sme presvedčivo, súpera sme do ničoho nepustili, herne sme ich vo všetkom niekoľkonásobne prevýšili. Proste včera hralo jedno mužstvo. Najviac oceňujem výkon. Lietalo sa hore dole, streľba všetko bolo. Myslím si, že tu je vidieť rukopis Paynea, ktorý sa dokonale zžil s mužstvom a začali sme pod ním naplňovať náš potenciál. Mladí tréneri všeobecne preferujú ofenzívny hokej a ten sme včera v podaní Blues videli. K tomu teda nemám čo vytknúť. Každý jeden hráč včera odviedol kus roboty avšak nejaké zápory sa nájdu. Nechcem vyzerať ako zakomplexovaný ale naozaj Brewer mi tu vôbec nepasuje ! A ešte je aj kapitán. Myslím si, že snáď každý jeden obránca v mužstve je lepší. Ako keby ani nemal záujem o hru, nulový výber miesta, v hre dopredu absolútne bezradný. Toto bol snáď jediný hráč u ktorého sa dá niečo vytknúť. Samozrejme aj Jaro mohol ten puk chytiť ale o ňom je všeobecne známe, že najlepší je vtedy, keď na neho letí jedna za druhou. Pri našej dobrej obrane to je trošku paradox. Iným hráčom nemám čo vytknúť každý drel a výkon ako som už spomenul sa mi páčil. Najmä na formáciu Oshie-McDonald-Berglund sa bola radosť pozerať.

Osobitnou kapitolou zápasu boli už spomínané presilové hry a bitky. Je neakceptovateľné, že v zápase, v ktorom máme obrovskú prevahu a množstvo presiloviek nevyužijeme ani 7 minút ! Samozrejme 1 gól sme dali ale to bolo už v podstate za rozhodnutého stavu. Kolotoč sme vedeli robiť pekný aj pohyb by bol ale musí to tam začať padať. Presilové hry dosť často rozhodujú zápasy a nám sa v ich premieňaní už dlhodobo nedarí a toto musíme jednoznačne odstrániť. Mužstvo musí na to klásť ešte väčší dôraz lebo včera to bola katastrofa.
V tomto zápase sme veľmi citeľne trepli stratou Cama Janssena. Zápas bol veľmi nervózny a sám som sa veľmi čudoval, že kto sa to z našich všetko zapája. No vidieť v bitke Perrona, Boyesa a ďaľších, úprimne, to nie je to po čom túžim. Ano Reaves sa zhostil tejto úlohy dobre ale predsa len má nulový rešpekt a minimálne skúsenosti. A to proti teamu, ktorý má v kádri Parrosa, Suttona, Vorosa a ďaľších treba ! Verím, že keby Cam hral vyzeralo by to inak. Inak neviem ako vy ale ja som už bol z tých šarvátiek úplne otrávený. Rád si síce pozriem pästný súboj ale ak proti sebe idú hráči, ktorí tam na to sú. A stačí mi 1-2X, nie celý zápas. Tieto mely úplne kúskovali zápas a to ma nahnevalo.

Vyzdvihujem teda kolektívny, energický výkon, mínusom sú presilovky a tá nervozita.
A ešte jedna zvlášť pochvala pre Matta D´Agostiniho. Takto sa bojuje o stály flek :good: .
tu je vyjadrenie Janssena, ktorý pozeral zápas doma v obývačke a pri tých bitkách si asi prežil svoje :

"I was ready to jump through the TV," Janssen said in a text message. "Great game. Wow." :)

- tiež som presvedčený o tom, že ak by ho poniektorí hráči Ducks iba cítili na striedačke, tak by si toľko k našim nedovolili. Ten náš pitbul by tam bol v sekunde zárodku nejakých problémov a bol by to riešil... :box: Už len nech sa dá čo najviac do poriadku, nech ho na tej lavičke aspoň vidím.
Walt píše:"I was ready to jump through the TV," Janssen said
:wowo:

Tak to sa mi páči, zlatý pitbull Janssen. :smutok:

Ešte k tým presilovkám. Počas Murraya sme tu s Ivanom plakali, že nemáme žiadneho dobre strieľajúceho obrancu najmä na presilovky. Vtedy to naši všetko hrali s E.J. rozohrávkou na Boyesa na ľavej strane, ale zakončenie z modrej nikdy neprichádzalo.
Teraz je to akoby presne naopak. Všetko čo naša presilovková formácia č.1 ukázala, boli strely Steena, či Colu z modrej a opäť nula bodov. Trebalo by nám nájsť nejaký dobrý stred, lebo ideme z extrému do extrému. :hroza:
a ešte v krátkosti niektoré ohlasy z našej šatne po zápase :

"Prejavili sa osobnosti nášho tímu. Tím pochopil, čo znamená prísť do práce a vydať tam maximum. Je to pre nás skvelý základ," vyslovil sa spokojný tréner Blues David Payne.

"Vedeli sme, že Anaheim strelil vo dvoch zápasoch iba gól a tak sme si povedali, že na nich vyletíme," konštatuje útočník David Perron. "Ešte sme si len usadali na lavičku po prvom góle a už sme mohli oslavovať aj druhý presný zásah. Pripravená na to nebola ešte ani kocka v hale."

"Neviem, či sme si pred rokom zaslúžili vyhrať obe úvodné stretnutia," hovorí David Backes. "Vtedy sme ich vyhrali a mysleli sme si, že tak to pôjde počas celej sezóny. Potom ale prišlo k strate formy. Tento rok to musíme zvládnuť lepšie."

Barret Jackman: "Sú to len dva zápasy. Aj pred rokom sme vstúpili do sezóny víťazne, ale potom sme už skôr prehrávali. Ak chceme byť úspešní, tak musíme hrať aj naďalej tak, ako sme hrali proti Ducks."
Hej neviem v čom je problém. Naozaj to hráme len na Steena na modrú. Niečo musí prísť nejaký moment prekvapenia alebo nacvičiť nejaký signál, tlačiť v dvoch do brány, neviem už fakt :scare:
Keď už si spomenul Murraya :) . So strýkom sme sa pri zápase bavili, že ak by bol ešte tréner určite by sme nevystrelili 53X a po 2. tretinách kedy sme viedli 4:1, by sme boli schopní prehrať 4:5 :D . Stiahli by sme sa a bránili, prestali hrať svoju hru.
podľa mňa to chce ešte tvrdšie makať tie presilovky na tréningoch a ono to pôjde, chalani to hrajú ako sršni, miešajú puk, idú dobre do tela, točia súperových hráčov v ich pásme, ale aj včera bolo vidieť že to až príliš nechávali na strely od modrej. Steen sa včera mohol aj pokrájať a nešlo to. Mne tam tiež chýbal akýsi moment prekvapenia, také tri rýchle prihrávky a strela z jednej, niečo viac prekvapivé, strelu, ktorá ide od modrej a hráč si ju ešte pripraví, to už nie je ono. presne ako to šlo v časoch, keď sa to hralo na Boysieho, ten to pálil z jednej a bolo to dostatočne rýchle, ak sa trafil, bol z toho zväčša gól. Dobre to včera skúšal aj EJ, no tiež nemal šťastie a to sme aj dobre clonili pred brankárom. Nuž máme čo zlepšovať, s tak žalostnou úspešnosťou v PP to budeme mať inak ťažké... :hmm:
5276 příspěvků
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2008 DETROIT RED WINGS