Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

ST. LOUIS BLUES

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

tusim bolo pol 8 ked som sem pisal prispevok, a o 11 pozeram ze ziva diskusia :) Dano prosim ta hod mi do PM tvoje tel. cislo urcite sa ti ozvem dame aspon to jedno, ked stihneme tak aj viac :) Co nestihneme v Prahe dobehneme v Kosiciach, Ivan tam pozna same dobre podniky :good:

a nechcem sa moc pripajat k debatam o tom aka bude sezona, lebo som na youtube prave doopozeral video Blues Decades o historii nasho klubu a taky som z toho nabudeny ze by som sem napisal ze urcite vyhrame Stanley Cup :wawe: Ale bolo pekne od ne-bluesmana citat ze mame skoro vystavny team :wink:
Pekne vystavaný, nie výstavný...to bude tým DVD čo pozeráš :D Každopádne kompliment to bol. Len ho treba časom pretaviť na úspechy, i keď len postupne, čiastočné.
vidis to, vedel som preco nechcem pisat nazory :D prepac asi som to fakt v tom nadseni ako nas chvalis, prehliadol :) a s uspechmi mas absolutnu pravdu, uz bolo niekolko sezon kedy sme ocakavali velke veci, navrat medzi elitu a pod, a skoncilo to sklamanim...Takze naozaj bude lepsie ostat pri zemi a radsej skromne dufat v dobre vysledky...

v kazdom pripade ale treba povedat ze sme silnejsi ako posledne dva-tri roky...Oshie nabral na sile, z backesa sa postupne stava novy lider...a tajne dufam ze Brewer aspon v tejto poslednej sezone bude chciet ukazat co v nom je...a takto by sa dalo v podstate menovat jeden hrac po druhom...ale naozaj dufajme ze do Play off sa pri dobrych vysledkoch a troche stastia dostaneme, a tam sa uz uvidi co dalej :)
Oshie nabral na sile? To je už z bazuky rovno tank? :lol2: Lebo inak sa to chápať nedá, ten chlapec je proste valec.
Getzo5 píše:Oshie nabral na sile? To je už z bazuky rovno tank? :lol2: Lebo inak sa to chápať nedá, ten chlapec je proste valec.
Nezabudnuteľné momenty s Rickom Nashom :D
Skôr tento - čistý tank :D TJ je jeden z mála hráčov, ktorým to na Ricka odpustím.

nuz, ja som sa tiez nad tym pousmial ale v predsezonnej analyze sa spominalo ze T.J. je "este silnejsi"...vyzera to ze tento rok utocime silnymi zbranami =)))
Oshie ma nábeh na výborného komplexného hráča. V St. Louis je aj dosť obľúbený. No okrem toho, že je na tom dobre silovo očakávam aj výrazný bodový prídel :) .

Inak mám obavy z Backesa :hmm: . Je to líder, veľmi dobrý power forward ale v minulej sezóne nič moc. Príprava taktiež na môj vkus nevýrazná. Má potenciál nastrieľať do 30 golóv, uvidíme či sa chytí cez sezónu :ja_neviem: .
k Oshiemu zbytočne niečo dodávať, ja dúfam, že očakávania naplní do bodky a bude možno naším najlepšie bodujúcim hráčom v tejto sezóne (aspoň tak som to tipoval, keď sme to s Martinom posledne rozoberali) Ja v ňom vidím obrovský potenciál a som rád, že to potvrdzoval už v príprave.
K tomu Backesovi by som tak v obavách nebol. On je totiž veľmi platným hráčom pre náš team, ale nie je to ten pravý zakončovateľ, skôr tvorca hry. V poslednej sezóne dal iba 17 gólov a dokonca sa nedostal ani cez hranicu 50 bodov. To je naozaj málo na takého hráča, ale to sme sa neskutočne trápili s koncovkou - celý team (ako tak vynikali McDonald a Steen). Ja ale verím (vzhľadom na fakt, že mužstvo zostalo v podstate pokope), že všetci sú o niečo skúsenejší, viac zohratí a tak očakávam lepšiu sezónu, kde viacero hráčov prelomí tú hranicu 50 bodov. Potenciál na to majú McDonald, Oshie, Perron, Boyes, Steen, ale aj spomínaný Backes a ja verím, že túto hranicu bude schopný prekonať aj Erik Johnson.
Aj preto sa na túto sezónu veľmi teším, verím tomu, že bude pre nás naozaj úspešná. :yes: :good:
Novosibirsk - Novokuzneck 3:2 (1:0, 1:1, 0:1, 0:0, 1:0)

Góly NVSB:
1:0 - 14:18 - K.Bogdanovsky (I.Heikkinen)
2:0 - 25:28 - I.Mirnov (A.Kutuzov)
3:2 - rozhodujúci samost. nájazd: V.Tarasenko :good:
Góly NVKZ:
2:1 - 32:07 - R.Khasanshin (D.Orlov)
2:2 - 58:58 - A.Golovin (N.Angell)

- ani to nepotrebuje komentár, som rád, že mu tak darí, len nech sa mu vyhýbajú zranenia...
fajn článok, tak posúvam ďalej... len dúfam, že Cam tých hitov pozbiera za sezónu dostatok :D

http://bluenotezone.com/2010/10/06/home ... ctivities/
Dávam do pozornosti !

11.10 pondelok o 20:00 priamy prenos STV3/Sport2, St. Louis Blues - Anaheim Ducks :) .
Bluesfan píše:Dávam do pozornosti !

11.10 pondelok o 20:00 priamy prenos STV3/Sport2, St. Louis Blues - Anaheim Ducks :) .
Super čas, fajn tímy. Neexistuje si to nepozrieť, pochvala za výber. :thumbsup:
Hej hej. Zápasy na STV 3 a Sport 2 su celkovo v dobrých časoch. Od 12. 10. začne vysielať aj Nova Sport.

Momentálne mám zapnutý zápas CRL - MIN na ESPN America :D .
parádny článok vyšiel k nášmu Jarovi, veľmi dobre sa to čítalo...

http://www.stltoday.com/sports/hockey/p ... 64c39.html

Federko indicated that Halak's style in net should keep him fresh.
"When I watch him, he doesn't expend any energy," Federko said. "He's not one of those guys flopping around, making these great saves. He's not fancy at all, which is the key to being a good goalie. The puck hits him, and he controls the rebound. And he's not a big guy, but yet the puck hits him all the time."

"I'm a quiet person," he said Jaro. "I don't like the limelight ... it's just not my style. Even in Montreal, I never wanted to be on TV all the time. If I saw myself, I just changed the channel. It's about the team. That's why you play hockey. I just want to keep it quiet and do my talking on the ice." :good:
Všetko staré známe veci o Jarovi, ale tak pre niektorých miestnych možno aj niečo nové. Jaro je hviezda už len pre svoj prístup a nezameniteľnú osobnosť. Ten štýl, ktorý má, nie je síce pre diváka najatraktívnejší, ale vzhľadom na jeho výšku je celkom určite jeden z najefektívnejších. Osobne som zvedavý ako ešte dokáže zapracovať na passingu, stickhandlingu najmä za bránou, tečovaných pukoch a na strelách z medzikružia nad lapačku. To sú veci, v ktorých ešte má podľa mňa rezervy. Na rozpätí roznožky pri blafáku nezmení nič, to je fyzicky nie je možné...ale takých gólov zatiaľ dostal pramálo, zväčša to vykryje.

Prajem mu len to najlepšie v St.Louis. Keď som pred viac než 8 mesiacmi môjmu známemu, českému fanúšikovi Blues nadhodil tému "čo spojenie St.Louis a Halák" ani sám som netušil, ako veľkú budem mať hneď niekoľko mesiacov neskôr pravdu. Gauthier mne osobne urobil tým trejdom veľkú radosť, preto dúfam že mi/nám ju bude Jaro rozdávať aj naďalej tak ako v MTL. Nepotrebujete ho vo forme len vy, ale aj my, všetci Slováci. :good:
suhalism, nema vyznam opakovat to, vystihol si to uplne do bodky s tym Jarom :) Mne sa pacilo v clanku o "obnovenej" rivalite medzi St.Louis a Philly, kde jaro povedal ze ma extra motivaciu chytat, kvoli minulorocnemu play off, a kvoli novemu klubu..samozrejme s usmevom na tvari co je pre neho typicke...A tie slova pochvaly od Federka...vzhladom na to ze ide o jednu z najvacsich legiend klubu tak to moze len a len tesit...

PS: videli ste gol Jordana Eberleho? Jaaj ze ho nemame v time :D Ale Ivan mal si pravdu s tym Edmontonom si myslim, ti ich mladici to budu tahat, prvy zapas ukazal co v nich je...A to este ked sa uchyti Omark...http://www.youtube.com/watch?v=s7uCLxJW1bQ...ale zase aby ste si nemysleli, ostavam verny Blunotes :)
Tak dnes to vypukne konečne aj nám :box: .

Máme za sebou len pár zápasov nového ročníka a už sme boli svedkami zaujímavých momentov. Niektoré boli pekné iné nie.
Napríklad spomínaný Eberleho gól alebo dnes takmer tragická udalosť v Atlante. Verím, že sa Pavelec čoskoro uzdraví a vráti sa späť.

Okolo nášho dnešného zápasu sú veľké ohlasy. Prichádza k nám niekdajší veľký rival a finalista posledného SC - Philadelphia. Zároveň sa jedná o súťažnú premiéru Jara Haláka takže očakávania su veľké a na mieste. Flyers už jeden zápas hrali a vyhrali s Pens 3:2. Ale verím, že my tento zápas zvládneme a ako u nás býva zvykom vykročíme do sezóny tou správnou nohou víťazstvom proti tomuto veľmi silnému súperovi pred našimi skvelými fans :) .
Nááádhera, tak úvod máme úspešne za sebou : Blues - Flyers 2:1

GOAL SCORERS :
PHI: D. Briere (02:15 - 3rd)
STL: B. Boyes (PPG, 15:48 - 1st) , C. Colaiacovo (01:47 - OT)

G - Boucher 2/25, Halak 1/30 :good:

Pre Jara tiež skvelý úvod, zápas som nemohol sledovať, takže len takto v skratke. Ale obrovská spokojnosť. :) :yes:
Paráda :) !

Philu sme teda tesne zdolali. Ukázalo sa, že mužstvo naozaj v príprave popracovalo na presilovkách. Jednu sme využili a pri ďalších bolo vždy rušno. Jaro Halák začal tento ročník tak, ako skončil ten minulý : 1. hviezda zápasu :good: . Snáď mu to vydrží čo najdlhšie :) . Pred našim gólom sme mali aj kus šťastia, keď Briere trafil tyčku. Zápas sa hral vo výbornej atmosfére a som rád, že sme ho vyhrali :) .
:clap:
Super, začiatok sezóny s tesným víťazstvom proti poslednému finalistovi. Zápas som nakoniec ani ja nepozeral, lebo mi nefungovalo atdhe :(
Tie highlighty sú riadne odfláknuté, nedá sa z nich poriadne nič vyčítať, ale zaujímavým postrehom by mohla byť naša presilovková formácia a rozostavenie hráčov. Steen na modrej, Boyes pred bránkou ... :)
Steen zahral výborný zápas, dve asistencie, Colaiacovo doslova v správnom čase na správnom mieste. Treba však povedať, že sme mali šťastie. Z článku na azete, alebo hp sa dá však vyčítať presne to, čo sme očakávali a to priamo zo súperových úst:
"Vôbec nás nešetrili. Sú mladí a energickí. Ide o ich otvárací domáci zápas, majú nového brankára. Každý 'štartuje's veľkým nadšením. Vyšlo im to," povedal brankár Philadelphie Brian Boucher."
Len tak ďalej. :yes:
:yahoo:
atdhe nešlo ani mne a tie highlights sa mi načítavali strašne dlho :evil:
troška som pobehal po niekoľkých stránkach na nete a takmer všade sú tie ohlasy na hru našich pozitívne, rovnako tak na premiéru Jara. Na našom fóre boli aj kritické ohlasy na hru niektorých hráčov, asi najviac sa ušlo Winchestrovi a EJ. Keďže som zápas nevidel, ťažko sa k tomu vyjadriť. Naopak veľmi pozitívne bol hodnotený výkon Pietrangela, Steena, Boyesa, McDonalda, Perrona a Crombeena.
Jaro po zápase sa vyjadril takto :
Čelil som po chvíli niekoľkým strelám, ale stále som bol v hre. Snažil som sa čo najviac sústrediť. Cítil som sa dobre a to sa aj ukázalo na konci stretnutia. Je skvelé vyhrať prvý zápas

Najbližšie nás v pondelok čaká nepríjemný Anaheim, tak to víťazstvo dúfam potvrdíme dobrou hrou a rovnako dobrým výsledkom.
Myslel som, že Halák vie zachytať len vtedy, keď ide na neho viac ako 40 striel. No hlboko som sa mýlil a verím, že bude pokračovať vo svojom trende a bude vyhlásený 1. hviezdou zápasu pravidelne.. Neveril som, že by z neho mohol vyrásť brankár NO 1. v NHL, ktorý by bol stálou jednotkou a ktorý by vedel dosahovať také výkony pravidelne. No v St. Louis vyzerá, že mu viera vedenia prospieva a chytá na to, na čo má. Klobúk dolu. :good:
yzy19 píše:Myslel som, že Halák vie zachytať len vtedy, keď ide na neho viac ako 40 striel. No hlboko som sa mýlil a verím, že bude pokračovať vo svojom trende a bude vyhlásený 1. hviezdou zápasu pravidelne.. Neveril som, že by z neho mohol vyrásť brankár NO 1. v NHL, ktorý by bol stálou jednotkou a ktorý by vedel dosahovať také výkony pravidelne. No v St. Louis vyzerá, že mu viera vedenia prospieva a chytá na to, na čo má. Klobúk dolu. :good:

Myslím, že jeden zápas je málo na hodnotenie. Halák bol spoľahlivý, St.Louis hralo dobre. Nič viac, nič menej. Uviidíme sa aspoň po 20 zápaoch, ako mu to pôjde.

inak, ale súhlasím, že tie zostrihy sú riadne odfláknuté. Sekajú, hocikedy sa zastavia... :thumbsdown:
5276 příspěvků
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2008 DETROIT RED WINGS