Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

ST. LOUIS BLUES

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Ivan tak uži si Chorvátsko, som zvedavý či ti tachutí aj Ožujsko :D .

Sobotka v STL? Stále nie som spokojný :beee: .

Martin ja som vedel, že mi na tom s tým Halákom niečo nesedí. :D
Slnko, more, Karlovacko...Ivan tichucko zavidim :good:

Pravdupovediac, s tym Halakom to najskor prekvapilo aj mne, ale neslo mi to do hlavy preto som sa snazil zistit ako to je a tak som sa dostal k tomu clanku o tych kvalifikacnych ponukach kde to bolo cele vysvetlene :)
Bluesfane: ze Sobotkou spokojený buď je to velký bojovník a má i myšlení. Letos jsem ho parkrat viděl a moc se mi líbí
Jinak Tarasenka co jsem měl možnost vidět tak to je talent jak prase...výtečný technik, v 1 na 1 perfektní, uvidíme jak se mu povede na užším kluzišti za mořem
Jinak u Bluesmanů to zatim vypadá moc pěkně :thumbsup:
Jo tak zde se to, ale opravdu pěkně buduje. Sobotka je dobrý a perspektivní hráč. Je to typický dříč a hokej rozhodně umí. Být fanda tak jsem celkově těmi změnami co jste porobili v posledních dnech spokojen.
tak tak, suhlasim s chalanmi, mne sa obaja hraci pozdavaju, majma ten Tarasenko vyzera slubne, na Sobotku som nesmierne zvedavy. Dnes som na nete na plazi Zlaty Rog v Boli a je tu super, Karlovacko nema chybu a voda uzasna, vsetkych pozdravujem. :wawe:
Ok, ja nehovorím, že Sobotka je zlý. Ale ruku na srdce, bojovníkov máme v tíme dosť. Odišiel nám Tkachuk, je dosť možné, že odíde Kariya, Winchester. Podpísali sme síce Hensicka, Sobotku a D´ Agostiniho ale stále to je málo. Títo traja hráči su typologicky ako Crombeen, McClement možno King. Čiže ich tam máme pretlak. No a vzhľadom k možným odchodom by sme sa v ofenzíve určite oslabili. A to ani nevravím, že aj s Kariyom a Tkachukom bola naša koncovka veľmi slabá. Ja sa takýmto typom hráčov nebránim, mám rád bojovníkov ale skutočne si myslím, že teraz treba hľadať kreativitu a pokiaľ sa dá tak strelca. Rozbíjačov a makačov už máme.

Inak k draftom, som rád, že sme konečne brali útočníkov a nie obráncov :D . Tarasenka museli pozorne sledovať, keďže obetovali kvôli nemu Rundblada, čo je podľa mňa obranár s veľkou budúcnosťou v NHL.

Ivan tak úžívaj dovolenku aj naďalej, nech ti teda Karlovačko ešte padne dobre :) . Pozdravujem aj ja.
no...Paul Martin k nam nepride...ide do PIT...a Gonchar k Senators...ale podpisali sme Sobotku (750 tis/ 1 rok) a Jozko to teba asi najviac potesi, ale koniec koncov nas vsetkych, Alex Steen podpisal na 4 roky :good:

Tak sledujme ako to pojde dalej...
Škoda toho Martina, má taký blbý pocit, že nás opustia aj Colaiacovo s Weaverom. Náhrada je síce Pietrangelo ale stále 1 chýba. Všetci ´´hviezdni´´ obráncovia už podpísali iným. Zlatý Junland, škoda ho :modlenie: .

Ale samozrejme my potrebujeme najmä útočníkov. Podpísanie dlhodobejšej zmluvy so Steenerom ma samozrejme teší, aj Sobotka za 750 000 je fajn ale dúfam, že ešte niekoho zhrabneme. Stempniak je stále voľný :angel: ...
Kovalchuk nebude, uz je to viac-menej iste, Armstrong sa vyjadril ze "Kovi" momentalne nie je hrac ktory by zapadal do koncepcie Blues, s cim sa da suhlasit, aj ked pravdou stale ostava fakt, ze strlec nam chyba aj nadalej...Osobne to s Kovalchukom vidim tak, ze ide najskor po peniazoch, az tak mu nezalezi kde bude hrat...takze, tesilo by ma keby je u nas taky strelec, ale asi nie za take peniaze a s takymto pristupom...Samozrejme tymto nechcem spochybnovat jeho kvality ani nic podobne.

Podla rozhovoru z Armstrongom (na stltoday.com) je zrejme ze sa asi velkych prichodov ani nedockame, nas GM sa spolieha na to, co mame v time, a na to ze tato partia uz ma co-to odohrate...osobne si nemozem pomoct ale mne tam urcite niekto chyba...pri odchode Keitha, pravdepodobnom odchode Karyiu nam tam vznika dost velka diera...Sobotka aj Hensick su sice fajn, alepresne tak ako spominal Jozo, podobne typy hracov sme tam mali uz aj teraz...a Steen s McDonaldom to samy nepotiahnu...ak nepride ziadna nova tvar do utoku, ostava dufat ze Oshie s Perronom si nasliapnu na velmi solidnu sezonu. Predpoklady na to urcite maju...

Co sa tyka obrany tam to tiez nevyzera ruzovo...Weaver a Colaiacovo su zatial FA, GM im obom povedal ze pokial budu chciet podpisat s Blues, dvere maju otvorene...ostava nam ale otazka, ci sa nenajde iny tim pre oboch...bez nich nasa obrana vyzera nasledovne:

Eric Brewer, Barret Jackman, Erik Johnson, Roman Polak, Tyson Strachan, Ian Cole and Alex Pietrangelo

A ako sa vyjadril aj JR, posledny piati spolu, dokopy odohrali 375 zapasov...z coho vyplyva ze potrebujeme minimalne jedneho, dvoch obrancov-veteranov...Nasi mladici na modrej su super, maju potencial ale su pomerne neskuseni na co mozme doplatit. Ale ked pozeram na ten trh...no neviem...ale snad Doug Armstrong vie co robi...a snad, snad si je vedomy aj toho ze asi kazdy fanusik Blues tento rok ocakava Play off...minimalne.

No a stale sa caka na hracov ktori dostali QO...spominal sa tam E.J., vraj je to na dobrej ceste k novej zmluve, ale ta cesta je este pomerne dlha. No a posledna vec, Jaro Halak sa vyjadril ze by rad viac ako dvojrocny kontrakt, v klube sa s nim tiez pocita na dlhsie, tak dufam ze sa najde spolocna rec a snou aj dobra zmluva vyhodna pre obe strany...GO BLUES!!! :good:
Myslím, že sa všetci zhodneme, že Kovalchuk by nám tu nepasoval. Aj keď pred pár mesiacmi som ho veľmi chcel :roll: .

Uvidíme, ja dúfam, že aj napriek vyjadreniam nášho GM sa ešte dočkáme nejakej posily. Či už to bude hráč UFA alebo v rámci výmeny. Škoda, že sme niečo nepodnikli s Chicagom, keď tak o dušu púšťajú :D . V hre sú stále zaujímavé mená tak počkáme. A keď sa nič nepodarí, budeme spoliehať na káder, ktorý momentálne máme. S podobným sme to predminulú sezónu zvládli výborne :) .

Obrana by mala byť v pohode, tá bola vždy naša silná stránka. A je jedno či tam bude Cola, Weaver, obaja alebo ani jeden. Ja jej verím, aj keď niekto skúsený by sa zišiel aj sem.
Flyers asi budú chcieť vymeniť Cartera alebo Gagneho :32: .
no...zatial sa stale drzime mimo obchodov...ale mna zaujal Sheldon Souray ktory by pre nas bol urcite prinosom...je sice drahy, ale povedzme si uprimne, je Eric Brewer lacny? A podava vykony za ktore dostava tolko zaplatene? Vsetci vieme ze NIE.

Co sa tyka utoku, zacinam mat pocit ze na ten velky podpis sme cakali zbytocne. Ak vobec k nejakemu podpisu FA pride, nebude to take meno ako Martin alebo Gonchar...a je jedno ci chceme utocnika alebo obrancu. Armstrong sa drzi toho ze chce budovat na zaklade toho co mame. Schvalujem, len sa bojim aby to stacilo na PO. Ako som uz spomenul, bude zalezat od toho ako konkretnym hracom vyjde sezona, ako budu zdravy resp zraneny a pod.

Na stltoday je cely tim rozanalyzovany, jeden hrac po druhom...a za zmienku tu stoji par veci...Armstrong chce stavat na tom co mame. Da sa to? Ano.
Andy McDonald ma za sebou sezony s 85 resp 78 bodmi. Brad Boyes spadol zo 43 golov ktore nastrielal dve sezony dozadu, na 14 v poslednej sezone. David Backes o ktorom sa cim dalej tym viac hovori ako o nasom novom Captain-ovi, spadol z 31 golov na 17.
Perron, Berglund aj Oshie maju velky potencial, zavisi od toho ako ho dokazu vyuzit. Podla mojho nazoru, ak pristupia k veciam zodpovedne, tito traja mozu byt zakladom uspechu Blues, su to mladici, plny energie a odhodlania. Dufam ze ukazu co v nich naozaj je.

Obrana nevyzera zle, osobne mi tam vadi najma tolko krat rozoberany Brewer. Polak hral poslednu sezonu vynikajuco, Pietrangelo a Cole su (teda aspon sa javia) ako ansa scetla buducnost, Johnson sa moze stat velmi produktivnym obrancom.

Takze ked si to zhrnieme, myslim ze nas GM vie co hovori, mame na com stavat. Otazkou zostava, ci sa vsetci tito hraci dokazu dostat na svoje maximum. Ak ano, potom bolo rozhodnutie nenakupova zbytocne dobre. Ak nie... :sad2:

zdroj: stltoday.com :frajer2:

este jedna vec...klub vcera oznamil ze s Paulom Karyiom uz nepocita, dres Blues siuz Paul neoblecie.
este ceresnicka...povrava sa ze Blues rokuju s Halakom o 4-5 rocnej zmluve s platom 4 mil/ sezona. :) aby som upresnil to "povrava sa", pisal to JR na svojom blogu...
Pre mňa je to jednoznačne sklamanie, že nikto nepríde. po odchodoch Kariyu a Tkachuka nám zostala medzera v zostave, ktorú sme nevyplnili. Nepotrebujeme megahviezdu ale aspoň nejakého slušného hráča, ktorý vie dať gól. Momentálne sa v tíme nenachádza nikto skúsenejší (Brewera nerátam), kto by mužstvo potiahol, keď prídu zlé časy. Backes je predsa len ešte mladý a Mac nie je líderský typ. Ja som naozaj zvedavý ako to dopadne. So strieľaním gólov máme problémy, to je všeobecne známe. A ofenzívu máme (zatiaľ ) len priemernú.

Maťo, Souraya by som bral ak by prijal plat 700 000. Má síce dobré štatistiky, ale jeho náchylnosť na zranenia ma totálne odrádza :thumbsdown: .
Dočítal som sa, že s Carlom chceme podpísať 2. ročný kontrakt. Ak sa tak stane, do obrany už nikoho nepotrebujeme. Tá by zostala prakticky nezmenená a my máme obranu v pohode.
Verím, že Johnson výrazne pomôže ofenzíve.

Štatistiky hráčov, ktoré si nahodil v predošlom príspevku sú naozaj smutné.
Od McDonalda už nemôžeme čakať také sezóny, naozaj už má svoj svek. Na Boyesa sa už absolútne nespolieham. Hoci v predminulej sezóne nahral 72 bodov a strelil pekných 33 gólov, ide podľa mňa dolu. Každým zápasom je viac a viac nevýrazný, niekedy bohužiaľ aj zabudnem, že ho máme v mužstve :-( , čo je veľká škoda, pretože stále má podľa mňa potenciál na strielanie gólov. Možno by mu prospela zmena aj keď so mnou asi väčšina chalanov nebudete súhlasiť. Dávam mu čas do TDL ak dovtedy nebude podávať výkony aké sú jeho platu a potenciálu adekvátne, zmena je nevyhnutná.

Berglund, Perron a Oshie pôjdu každým ročníkom vyššie a vyššie, o tom som presvedčený :) . Aspoň poslední dvaja menovaní určite. Berglund už minulý ročník naznačil, že to je tak trošku rebel a manekýn :D . Na toho si posvietim :) . Uvidíme aké zážitky budeme mať z týchto hráčov.

Verím, že aj Backes pôjde hore, aj keď z neho možno nebude hráč, ktorý bude strieľať množstvo gólov. Je to vodcovský typ, už teraz je jeden z najlepších power forwardov v lige. Ak splní tie veci, ktoré sa od neho očakávajú a strelí do 25 gólov, nebudem mať pochyb o najlepšom hráčovi Blues :frajer2: .

Veľmi rád by som si po sezóne priznal chybu za ten môj pesimizmus. Ale momentálne skôr dúfam ako verím.

Ak sa však od začiatku pustíme do toho aj s týmto kádrom, ktorý máme a Payne z nich vyžmýka všetko čo je v nich tak sa môžme tešiť na vydarenú sezónu :) .

Maťo a ešte k Halákovi. Ak by sa tieto špekulácie potvrdili, podpisom tejto zmluvy, bude to obrovský risk, nemôžem si pomôcť.
Možno ak dostane naozaj šancu ako čistá jednotka s vysokým platom s viac ročnou zmluvou a nebude na neho vyvíjaný taký tlak aký bol skrz Pricea tak vyhorí. Aj keď tomu moc neverím ale možné to je. Predsa len vyšla mu 1. sezóna. Len pre zaujímavosť, Brodeur zarába 5,2 mil :) . Ja by som Haláka ohodnitl zatiaľ na takých 2,8 mega a 2 roky. Aj keď by s takýmito podmienkami určite nesúhlasil, stále má čo dokazovať.
Oprava. Carla sme už podpísali na 2 roky :) . (spokojnosť)
zacnem od konca...do urcitej miery mas pravdu...mozno je to risk...je to jedna sezona....ale vies preco ja Jarovi verim? Lebo je to makac...skromny chalan, bojovnik...nema talent..am priam neuveritelnu pracovnu moralku, preto sm si isty ze sa mu bude darit...nie je to ziadna fajnova primadona, je to profik...preto som si isty ze tato sezona nebola nahoda...mozno ten tlak naozaj bude chybat...ale pozri na play off..tam uz bol jasnou jednotkou..nebol pod tlakom...a dokazal vela...a aj podla hodnoteni odbornikov bude patrit dvojica Halak - Conklin jednou z najlepsich brankarskych dvojic...a aj toto ma dve strany...ano, 4 mil na rok mozu byt pre Jara vela...lenze druha vec...dame mu zmluvu na dva roky...a on uhra dve uzasne sezony...a potom ho za 4 mil neudrzime...ako som povedal, nebojim sa ze by ho to pokazilo, to co v zivote dosiahol ma odmakane, dosiahol to svojou tvrdou pracou...

Souray tiez nebude...ma paradnu strelu ale opat si dobre poznamenal...casto byva zraneny...horsie je ze sa nevieme zbavit Brewera...precenili sme ho...a teraz nevieme co s nim...Chyba nam sikovny obranca s dobrou rozohravkou...E.J. to sa mnepotiahne...je sikovny ale mlady...Tak sa mi to zacina podobat, ako keby Brewer bol ako Souray, drahy, preceneny, hrac ktory neplni to co sa od neho ocakava...

ja neviem...cakal som nejake velke meno a neprislo..a asi ani nepride...neostava nam nic ine len cakat a dufat ze aspon niektorych osvieti a zlepsia sa...inac nas caka dalsia "klasicka" sezona, ako posledne (s vynimkou jednej kedy sa hralo PO, ale aj to len prve kolo)...Co sa tyka Perrona, Oshieho a Berglunda...modlime sa bratia a sestry, nech im to tento rok sype..Amen.

btw nic nove ohladom dvojice Janssen - King, iste je len to ze jeden z nich urcite oblecie modry dres...
Práve pre toto všetko je to podľa mňa risk. Buď alebo. Buď sa mu u nás zadarí a budeme nadmieru spokojní, alebo až tak nie.
Viem, že tie atribúty, ktoré si povedal ho zdobia. A aj sa na ne spolieham. Ale zasa zbytočne, preplácať...chápeš moje obavy nie? :D

S tým, že nebol pod tlakom cez PO až tak celkom nesúhlasím. Ak chytáš za Montreal a za sebou máš číhajúceho frankofónneho kanaďana si pod tlakom prakticky nonstop :D .

Maťo vonkoncom, máme dosť veľkú rezervu pod platovým stropom. Zažil som 4. miliónového McKeeho, 6 mil. Kariyu a momentálne tu máme 4,5. mil. Brewera, tak ma majú nasrať nejaké 4 mega pre Haláka? :D
Navyše tu je asi najväčšia šanca, že tá investícia sa naozaj vyplatí, tak uvidíme.

Ja tak trošku dúfam, že k tej podpore ofenzívy by sa zozadu mohol ujať popri Johnsonovi Pietrangelo.

Od Brewera už okrem hltania peňazí neočakávam absolútne nič 8) . Vystupuje ako mumák, hrá ako mumák :D .
haloo :ahoj:
tak vás tu všetkých zdravím, dnes som konečne dorazil z dovolenky (ktorá bola super, až neskutočná :good: )
Troška sa dám dokopy, porozhliadam a môžme tých pár noviniek v klube rozobrať. Ako pozerám, ide vám to tu skvele, tak len tak ďalej :)
Momentálne sa ešte cítim poriadne rozbitý po dlhej ceste autom, tak to musím dospať :sleep2: , ale večer to hádam bude v pohode.
Zdravím ťa :ahoj:

Akurát som tak rozmýšľal, kedy sa konečne ozveš :) .

V pohode, keď sa ti dovolenka vydarila, normálne závidím. Ja tento rok nejdem k moru :-( . Iba na výlet do Prahy.
Jasné, ťaháme ako sa dá :D .
ahoj, nuž bolo naozaj super, neskutočne som si to užíval, 2x na raftingu, výlety loďou a pod. Išlo to samozrejme do peňazí, ale tak žijeme len raz, nie..? :)
Pozerám, že Mason už má nové miestečko, tak budem veľmi zvedavý, ako sa mu na novom pôsobisku bude dariť :?:
To ti verím :D . Aj ja som bol minulý rok na výlete s loďou, na Makarskej :) a bolo dobre.

Myslím si, že s ním budú v Atlante spokojný, minimálne tak, ako my keď bol v Blues :) .
hádam áno, stále sa nevie, kde skončí Kariya, čo s Weavrom, ako s dovjicou King - Janssen a hlavne, asi už môžme zabudnúť, na nejakého strelca na LW :hmm:
Ako ste rozoberali tú zmluvu s Halákom, ja si tiež myslím, že dostane aspoň 4r. kontrakt a za slušné peniaze, v tomto PO jasne ukázal čo v ňom je. Ale s učinkovaním Colea v obrane to ešte v tejto sezóne nejako ružovo nevidím (možno zopár zápasov) to skôr dostane priestor Strachan.
Vie sa len to, že Kariya u nás končí. S Weaverom sa možno nakoniec ešte podpíše.
King, Janssen to je silná dilema aj pre vedenie klubu :D .
So strelcom sa môžme už asi naozaj rozlúčiť. Podľa vyjadrení Armstronga môžme na nejaké podpisy zabudnúť.
asi aj preto sme re-podpísali Winchestra, čo ma dosť prekvapilo, ale tak svoje stále odohrá. V obrane by sa už ale mal objaviť Nikitin a na neho som celkom zabudol, posledné dve sezóny v KHL mal vraj skvelé, tak som zvedavý, ako mu to pôjde tu.
Ale stále podľa mňa potrebujeme strelca. Odišiel nám Kariya a Tkachuk. Hoci ich produktivita nebola až taká vysoká, dovolím si povedať a spomenul som to aj minule, Sobotka s Hensickom nie sú náhrada.
Podpis Winchestra mi nevadí, ako si spomenul, svoje si odohrá. Ale momentálne tu podľa mňa máme pretlak hráčov do checking line. V balíku je ešte pár šikovných Rusov, plus ďaľší v pohode hráči.

Nikitin? Toto meno mi nejak uniklo... :?
5276 příspěvků
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2012 LOS ANGELES KINGS