Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

ST. LOUIS BLUES

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Po sezoně odejde Demitra,který uvolní celé 4 miliony ...

Ale máš pravdu,ten strop je tedy děsný.Ovšem nemyslím si,že by odchod Keslera nějak výrazně pomohl.Po sezoně sice podepíše asi za trojnásobek toho,co bere letos.Ale nechat si utéct tak kvalitního a talentovaného hráče ''jen'' kvůli stropu :hmm: Demitra je jistý a dále to vidím na někoho z obrany.Bieksa,Salo či Edler.Dávalo by to větší smysl než Kesler ...

Ještě jsem zapomněl na Schneidera s Lukowichem,kteří dohromady uleví stropu něco málo přes 2 miliony ...
no v ich obrane to vidím skôr na Lukowicha a ak chcú podpísať aj Mitchella, tak sa im tie Demitrove miliony zídu... :smile03:
Ale ak sa rozhodnú pustiť práve Mitchella, potom môže Kesler v pohode zostať. Netuším čo chcú urobiť, mňa ale skôr zaujíma, kto odíde od nás a kto naopak príde, preto ma myšlienka možného príchodu Keslera nadchla. :yes:
To je jasné,Keslera bych v Tampě taky vřele rád uvítal :yes: uvidíme jak se to nakonec všechno vyvine.TDL,popřípadě konec sezony bude ze strany Kosatek co se týče obchodů/podpisů hráčů jistě zajímavý ...
No, tak tu je ďalší dôvod prečo Backes do VAN nepôjde. :D
pozrime sa troška na dnešný zápas : STL - ANA

- Ducks hrajú doma slušne, ale vonku majú bilanciu 7 - 13 - 5, pričom z posledných 10 zápasov je to 2 - 7 - 1 a to sú celkom zaujímavé čísla. V tomto mesiaci sa im síce podarilo vyhrať v NSH a CHIC, keď tam predtým prehrali, ale znova prehrali v LAK 4:0 a v SJ 3:1. Majú vonku dosť kolísavé výkony a tak ťažko očakávať ako zahrajú dnes.
- pokiaľ ide o bilanciu našich vzájomných zápasov, tam sme v tejto sezóne vyhrali u nich najprv 5:0 a posledne v ANA prehrali 4:2, keď sme po dvoch tretinách držali stav 1:1, potom dokonca viedli 2:1, ale kačičky stav otočili a v závere rozhodli gólom do prázdnej brány.
- po príchode nového trénera Payna máme bilanciu 5 -4 -1, tak by bolo dobré ju troška vylepšiť a spraviť náladu dnes určite vypredanej hale.
- v súvislosti s otázkou, kto bude dnes v bráne by to malo byť asi jasné. Mason má s ANA bilanciu nepriaznivú 1 - 7 - 0 a Conklin parádnu 4 - 0. Ak už sme pri brankároch Hillerovi sa tiež proti nám darí, vyhral v troch zo 4 zápasov s nami.
- Zranenia : STL - D.J. KIng, Backes a ANA Selenne, Lupul, S. Koivu

Nás môže tešiť, že sa zlepšila hra Boyesa, taktiež je skvelá súhra dvojice Perron - McDonald. V druhom útoku sa na mieste Backesa objaví Berglund a tak dnešné zloženie útokov by malo byť takéto :

McDonald - Tkachuk - Perron
Kariya - Berglund - Oshie
Steen - McClement - Crombeen
Winchester - Boyes - Janssen

Brewer - Johnson
Jackman - Polák
Sydor - Colaiacovo

G - Ty Conklin

Asi zaujalo postavenia Boyesa v 4. lajne, ide len o to, aby sa zvýšila údernosť tohto útoku, ako sa vyjadril tréner, súhra Winchester - Boyes je fajn a ochrankár Janssen dohliadne, aby to šľapalo bez "problémov" :D
Dnes môžme očakávať skvelé výkony oboch brankárov a myslím si, že zaujímavý a vyrovnaný zápas. Ak si mám tipnúť, očakávam, že kačičkám vrátime nedávnu porážku 4:2 (Boyes, McDonald, Perron, Steen)
Tak na ten dnešný súboj s kačkami sa aj ja teším, treba to už konečne rozprúdiť a vyhrať. Najlepšie by bolo aspoň o 3 góly. Ale môj tip je skromných 4:3 ( strelca tipnem len jedného - Steen :D ).
hmm, tak to je nepríjemné hodnotenie pre nás. Na stránke nhlpro.cz bol náš tím zaradený medzi 5 najväčších prepadákov sezóny... :?

http://www.nhlpro.cz/clanek/16422-top-5 ... kov-sezony
Myslím si, že prepadák určite nie. S nami tento ročník nikto ešte výraznejšie nepočítal. Ale o to nejde. Určite sú sklamaní všetci fanúšikovia, no šanca na PO stále je a treba sa o ňu pobiť. Za posledný mesiac sa veci pohli tak pomaličky by sme mohli ísť hore. Veď nie sme totálne na dne konferencie nemáme 20 bodovú stratu tak prečo prepadák. Kolísavé výkony mužstva a mizerná produktivita našich TOP hráčov. To sú 2 najväčšie problémy.

Ale na druhú stranu kritiku si určite zaslúžime, tento tím má rozhodne na viac.
No já si myslím, že vy se o PO ještě pořádně porvete a možná tam i proklouznete. Každopádně bych zatím tuto sezónu nenazval propadákem, ale spíše zklamáním.

Naopak u mého týmu se propadák dá nazvat a myslím, že tento tým co máme má rozhodně na PO.

Jinak kluci zajímavá diskuze o výměnách. Kesler by se do vašeho týmu celkem i hodil. No uvidíme kdo k vám přijde a kdo odejde.
Sklamanie, to je to najvýstižnejšie. Ako rival z divízie a fanúšik tímu, ktorý bude mať priamy boj o PO možno aj s nami, si vážim, že dopraješ :) .

Na PO určite Columbus má, skladba tímu je dosť podobná našej, nadaní mladíci na ktorích dohliadajú skúsení borci, problém Columbusu je podľa mňa v tom, že ste až moc dôverovali schopnostiam Masona. To čo predvádzal minulý ročník bolo niečo neuveriteľné, ale prirovnám to k obrovskej radosti z toho, že sa dostal do NHL a ten tipický mladícky elán. Súdim podľa toho, že ste dostali najviac gólov z konferencie a jeho zlú percentuálnu úspešnosť. jeho čas ešte len príde. No každopádne verím, že aj tak prídu časy ako minulú sezónu keď naša divízia bude najsilnejšia a polovica postupujúcich bude z nej. :)
presne tak, preto som optimista a ako som už písal, potenciál máme na to, aby sme hrali lepšie a mali postupovú pozíciu. Hádam sa to prejaví už v budúcej sezóne, podobným spôsobom, ako to teraz predvádzajú COL, PHX či NYI.
Ja verím tomu, že ak kostru tohto tímu udržíme pokope ešte aspoň dve sezóny, tak budeme časom hodne vysoko.
Súhlas, základ máme dobrý, len to udržať a vhodne doplniť.
tak jedna dosť nepríjemná správa, na dnešnom rannom tréningu chýbal aj Colaiacovo, ktorý sa zranil v polovici stetnutia s OTT a nevedelo sa, čo s ním bude. Zrejme je to niečo vážnejšie, preto že ho tréner dnes nepostavil do zápasu a nahradí ho tak Weaver. Taktiež pozmenil zostavu na dnes, Boyes nakoniec bude na krídle v prvom útoku s Kariyom na druhom krídle a centrom tohto útoku bude Oshie. Bude to naša otváracia lajna. Čo ma ale najviac prekvapilo je to, že do brány nastúpi Mason. Mám pocit, že Conklin to na kačičky vie a taktiež že je v troška lepšej forme. Tu je celá zostava :

Paul Kariya - T.J. Oshie - Brad Boyes
Andy McDonald - Keith Tkachuk - David Perron
Alex Steen - Jay McClement - B.J. Crombeen
Brad Winchester - Patrik Berglund - Cam Janssen

Eric Brewer - Erik Johnson
Barret Jackman - Roman Polak
Darryl Sydor - Mike Weaver

G - Chris Mason

útoky sú v pohode, ten štvrtý toho veľa neodohrá, možno uvidíme aj Janssena v akcii. Len dúfam, že Chris si dnes vybral ten lepší deň... :hmm:

a ešte doplním zostavu kačičiek :

Beleskey - Getzlaf - Perry
Ryan - Nokelainen - Sexton
Marchant - Chipchura - Bodie
Parros - Carter - Artyukhin

Niedermayer - Wisniewski
Eminger - Whitney
Boynton - Brookbank

G - Hiller
STL - ANA 3:4 (ts) :?

no a je to tu, prehrali sme si vyhraný zápas... znova začneme dobre, po dvoch tretinách vedieme 2:0, na začiatku tretej tretiny zvýšime na 3:0 a aj tak nevyhráme. :doh: Ja už tomu prestávam rozumieť... :ee:
Zasa sme sa v poslednej tretine po góle Niedermayera na 1:3 nepochopiteľne stiahli a začali brániť výsledok a zasa sa nám to vypomstilo. Tí diváci tam už musia byť z toho, čo doma pravidelne sledujú na prášky..!
Pomer striel v zápase znova potvrdzuje to, čo píšem :
1. tretina : 6 - 6
2. tretina : 10 - 11
3. tretina : 3 -17 :!: (je toto normálne..?)

V predlžení gól nepadol a na nájazdy sme prehrali v siedmej sérii, keď rozhodol Wisniewski.
Z našich premenili : Boyes, Oshie (to bol prvý a druhý nájazd)
Nedali : Steen, Perron, Tkachuk, Kariya

tu je všetko podstatné k zápasu, nemám už ani chuť viac sa k zápasu vyjadrovať... :thumbsdown: :? :-(
http://www.nhl.com/ice/boxscore.htm?id=2009020768
Včera som asi zakríkol, že sa veci pohli. Tipický zápas St. Louis. :evil: . Totálne mi skazili náladu. Už mi to fakt pripadá trápno smiešne, veď nevedia dať viac ako 3 góly a keď si spravia ako taký náskok stiahnu sa. X X X zápasov sme už takto stratili a pokračuje to aj naďalej. Posledná tretina? Nesklamali. Opäť to kráľovským spôsobom posrali :nervy: . Toto ma už fakt nebaví. Ak to takto bude pokračovať, budem mať názor, že zmena trénera nebola nutná. Ja už tomu nechápem, nech už je radšej po sezóne :-( .
ľúto nám môže byť tej šance, keď sa dostali do protiútoku Boyes s Oshiem, to bola polovica 3. tretiny a my sme viedli 3:1, Ak by tento nájazd premenili, bolo by po zápase. Takto sme v podstate z protiútoku dostali po veľkej chybe za Masonom na 3:2 a už to bolo zlé. Inak ten Oshieho gól na 3:0 sa mi páčil asi najviac.
Škoda absolútne nezvládnutého záveru, keď Hiller odchádzal z brány, mal som pocit, že to nemajú šancu vyrovnať, no ten chaos čo sme mali v našom pásme, škoda hovoriť, stačilo vyhodiť jeden krát puk a bolo by, no my to asi nevieme... :?
My toho nevieme viac, ja už neviem čo mám na to povedať. Je to dookola to isté. Asi okopčím moje reakcie z predošlých zápasov lebo vždy je to o tom istom len zmením názov súpera.
teraz už aj p. Davidson spolus našim GM konečne dúfam pochopili, že chyba je predovšetkým v hlavách hráčov a bude nutné niečo urobiť aj s týmto problémom. Očakávam, že sa zdravo naserú a pritiahnu niekoho, kto nemá problém strieľať a hlavne dávať góly, má dostatok skúseností a vie team v ktorom pôsobí potiahnuť. Lebo takýto typ hráča nám jednoducho v tejto sezóne veľmi chýba... :sad2:
Hej chýba a pri tom to vôbec nemuselo takto ďaleko zájsť pretože tento tím je dobrý a nejaké výraznejšie zásahy do kádra nepotreboval. Preto som aj tak trochu chápal, keď sme nikoho výraznejšieho nepriniesli, Davidson skratka tomu tímu verí alebo veril, tak ako každý fanúšik. Problém je v hlavách hráčov. Nemuseli by sme zháňať nejakú hviezdu, keby sme mali tie atribúty čo nás zdobili minulý ročník. Kde je ten tímový duch? , Kde je to odhodlanie? Kde je tá ochota pobiť sa jeden za druhého a makať na doraz? Prečo sa zrazu nevieme ako mužstvo zomknúť? :sad2: Absolútne tomu nechápem...
ak si pozrieš reakcie na fóre STL, tak tam je to rozčarovanie zo včerajšieho zápasu brutálne. Viedli sme 15. min. pred koncom zápasu 3:0 a aj tak to nestačilo..? Nuž teraz bude zasa veľmi horúco v kabíne, lebo tlak na team je obrovský a svoje miesto v kabíne, nemá takmer nik isté, čiže môžme očakávať v trejdoch asi čokoľvek.
Nejdem do pesimistických odhadov, to nepotrebujeme. Skôr mi ich je ľúto. Veľmi som im prial, aby dnes vyhrali. Za výkon v dvoch tretinách si to víťazstvo jednoznačne zaslúžili. To neskutočné trápenie v záveroch zápasov je niečo, čomu nerozumiem a neviem ani ako je také niečo možné. Raz alebo aj 3x za sezónu, sa takýto skrat pritrafí každému tímu, no nám sa toto stáva príliš často a už si to všímajú aj naši súperi. Dúfam, že tá Olympijská prestávka nám príde vhod.
Mne ich naopak nie je vôbec ľúto. Sú to profesionáli, ktorí berú peniaze o ktorých sa mne ani nesníva a je ich psia povinnosť robiť všetko pre to aby sa to zmenilo pretože to je jedna z náplní ich práce. Mne je skôr ľúto ľudí, ktorí si kupujú drahé dresy svojich obľúbencov, vyhadzujú peniaze za lístky a chodia na štadión s nádejou, že uvidia poctivý výkon od začiatku až do konca. Miesto toho vida neuveriteľne trápiaci sa tím, ktorý nevie dať viac ako 3 góly a hrá totálne ustráchane, bojazlivo a opatrnne a vždy na to doplatí. Čo z toho, že vieme hrať 2 tretiny skvele keď v poslednej všetko zbabreme behom pár minút. No a tá naša efektivita to už je o inom. Neviem možno sa z toho vyspím ale momentálne mám toho plné zuby :evil: .
A ešte ma zaráža jedna vec. Vždy keď sa prehrá alebo ťaháme nejakú šnúru prehier, odskáče si to Johnson, ktorý je vzhľadom na ´´pohodu´´ v tíme aj tak dobrý, ďalej Perron, chlapec, ktorý sa naozaj veľmi snaží, ktorý ma v rukách neuveriteľný cit a skvelú techniku, Oshie, ktorý sa skrátka vezie na tímovej nepohode atď. Kdežto páni Kariya, Jackman a Brewer nič. Kariya je nám prd platný, Jackman je v tejto sezóne neuveriteľný zmätkár a sám žasnem čo sa s ním robí no a Brewer? Je to kapitán o ktorom ani neviem, že je v tíme. Tak potom aký kapitán to je?
Po prehratých zápasoch čítam, ako si naši mladíci plus pár ďalších sypú popol na hlavu. Tí skúsenejší? Oni sa tvária, že sa ich to netýka ( s vínimkou Tkachuka ), veď prečo aj.
nuž môžem ti povedať, že dnes jednoznačne náš najlepší útok bol Kariya - Oshie - Boyes, dobre hral aj Perron s Tkachukom a McDonaldom, ale sklamali ma troška McClement so Steenom.
Sršia z teba emócie a v niečom máš aj pravdu. Na jednej strane ich v produkcii tak nevidno, no na druhej strane robia kopec roboty, ktorú až tak nevidno. Je pravdou, že Kariya by mal dávať viac gólov, tak isto Boyes, no ak to vezmem v globále, nedarí sa tímu, ako celku. Tak kto je potom zodpovedný..? Ténera sme vymenili, prišiel rad na hráčov. PánDavidson má svoju pozíciu zatiaľ istú a doteraz sa v svojich rozhodnutiach veľmi nemýlil (asi až na ten obchod s Kariyom), tak verím, že aj v tejto sezóne bude mať v TDL, draftu a počas letných nákupov šťastnú ruku...
Hej hej mňa to časom aj tak prejde :D. K Davidsonovej práci nemôžem povedať krivého slova, ja mu tiež absolútne verím. Čo sa týka draftov máme kvalitných hráčov v zálohe. Nuž uvidíme či sa teda ešte vedenie klubu pokúsi vzkriesiť nádej na PO nejakými zmenami. A ak k tomu príde tak som naozaj veľmi zvedavý kto si to odskáče. Ja by som momentalne vedel vymenovať full zoznam :D.
Čo sa týka Boyesa, ten je v tejto sezónu úplne nenápadný. Moc sa zatiaľ nemusel nadreť aby vyhrával bodovanie klubu :D. Ibaže každý rok zbiera menej a menej bodov. On mal byť ten strelec lenže nie je nikto kto by mu nabíjal. A aj keď ho berieme kvázi za strelca nie je to úplne taký tip ako napríklad Ovechkin alebo Gáborik, že to vie trhnúť aj sám. On potrebuje parťáka. Berie relatívne veľa a dajme tomu, že je ešte mladší. Ak teda príde k zmenám a my budeme chcieť ozajstného strelca tak podľa mňa zamávame práve Boyesovi.
5276 příspěvků
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2018 WASHINGTON CAPITALS