Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

ST. LOUIS BLUES

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Tak dneska od vás očakávam výhru ikeď sa Edmontonu v celku darí. Všetci tipéri si dnes na Blues vsadili tak nás nesklamte a rozložte Oilers na kusy :wink: . Gól by som prial Kariyovi :good:
a ešte som nedal našu predpokladanú zostavu na dnešný zápas. Zatiaľ to je neoficiálna, podľa mojich predpokladov z toho čo som sa dočítal na našej stránke. Mali by sme dnes troška pozmeniť hru a hrať viac do tela, čiže tvrdšie a tak tréner zrejme stiahne Winchestera a nasadí Janssena, ktorý pôjde do 4. útoku, čo by svojim spôsobom mohlo pomôcť, ale to by musel Janssen stráviť na ľade viac času, ako obvyklých 2 až 3 min. ice-timu :? V obrane bez zmien a v bránke by sa mal znova objaviť Chris Mason.
Takže tá zostava by presunutím Perrona do prvej lajny mohla vyzerať nejako takto :

David Perron - Andy McDonald - Brad Boyes

Paul Kariya - David Backes - T.J. Oshie

Alex Steen - Jay McClement - B.J. Crombeen

Keith Tkachuk - Patrik Berglund - Cam Janssen

Darryl Sydor - Erik Johnson

Barret Jackman - Roman Polak

Carlo Colaiacovo - Mike Weaver

G - Chris Mason

tak nech sa vám dnes darí páni, neskutočne verím, že dnes to víťazstvo bude... :povzbudzovanie: :fan: :povzbudzovanie:

LETS GO BLUES..!
Dnes ste mali vitazstvo na dosah najme po presnej trafe Backesa i ked trochu so stastim na 3:0.Ale v zavere 2.tretiny len 11 sekund dokonca prisiel gol do satni,ktorý taktiez Olejarov vratil do zapasu.Podla mna ak by neinkasovali Bluesmani tak by ich hra v 3.tretine nebola taka nekoncentrovana a pohodlne by udrzali 3 brankove vedenia.Ale domaci mali slabsie chvile najme v strede zaverecnej tretiny ked v rozmedi 6min inkasovali 3goly a najmne pri vyrovnavajucom mali prezmenu mensie stastie hostia.Definitivnu bodku za zapasom dal Penner ktory odohral vyborny zapas a nebodoval len pri jednom gole (1+3) a aj Brule (2+1)
Tak dnes prehra 3:5 opäť doma !!! :evil: . Toto je už neuveriteľné ! Takýmto štýlom pomôžu Blues k zaplneniu štadiónov Rams a Cardinals pretože na hokej už nikto nebude chcieť chodiť :evil: . S týmto sa už niečo kua musí spraviť ! Viesť 2:0 a potom aj 3:1 po 2. tretinách a nakoniec prehrať o triedu, to dokážeme snáď len my :? . Jediná pozitívna vec na dnešnom zápase sú hráči, ktorí dávali góly teda Backes a Oshie.

Ohľadom Haláka. My ho určite nepotrebujeme a pochybujem, že by Habs zobrali Kariyu berie totiž 6 mega aj keď mu po sezóne končí zmluva. Radšej nech ide do Detroitu tam má určite väčšiu šancu si zachytať v NHL ako u nás.
Tak a máme tu ďalšiu domácu prehru :sad2: :doh: Na škodu veci je to, že sme si výkonom v prvých dvoch tretinách a priebehom zápasu rozhodne nezaslúžili prehrať. Tak ako píše Minnesota, ak by sme nedostali ten lacný gól v závere druhej tretiny na 3:1, bol by to iný zápas a my by sme predpokladám vyhrali.
Nechce sa mi rozoberať jednotlivé situácie, ako obvykle, pretože som tú prehru ešte vôbec nerozdýchal, len zopár detailov...
Dve tretiny to bolo naozaj v pohode, zápas to nebol tak jednoznačný, tuším nám 4x zvonila tyčka, ale hralo sa svižne a aj Conclin nás viackrát podržal. Obrana dovtedy žiaden veľký kiks nepredviedla a tak sme zaslúžene viedli 3:0 po góloch Backesa, Oshieho a uznaného gólu Winchestera, aj keď pred tým mal hokejku poriadne vysoko.
V posledných sekundách zápasu sme sa už as videli v šatni, hráči si nepostrážili Pennera, ten pekne našiel Bruleho a bolo 3:1 :?
To som ešte netušil že po poslednom hvizde ma skoro vystrie :x
V každom zápase je úlohou trénera dobre pripraviť svoj team a zvoliť správnu taktiku. Pod to spadá aj psrávne nasadzovanie útokov a eliminácia súperovej najnebezpečnejšej lajny, v našom nočnom zápase to bola ich prvá :
Brule - Gagner - Penner. No a dopadlo to tak, že sme si najviac neustrážili práve túto lajnu a v tretej tretine sme im dovolili to, čo máloktorý hostiteľ. Stačí pozrieť sumár zápasu a je každému jasné, že sme tú poslednú tretinu vôbec nezvládli. Nechápem to celkom, mali sme vedenie, psychickú výhodu, korčuliarsky aj technicky sme na tom boli v pohode, dve tretiny sme mali troška navrch a takto to po.erieme :doh: :ee:

Ešte k tej našej zostave, nakoniec tréner nechal presne tú, čo hrala v DET, v bráne s Conclinom, takže Janssen do hry nezasiahol. Pokiaľ ide o výkony hráčov, tam je to troška rozpačité, dve tretiny som mal pocit, že všetci hrajú v pohode a na konci zápasu som ten pocit mal už iba pri niektorých hráčoch. Pekný zápas zahrali Oshie, Backes, McClement, Johnson.
Škoda toho záveru, keď za stavu 3:4 sme mali skvelú šancu, keď Sydor dostal super prihrávku no z jednej nedal a hneď z protiútoku sme dostali rozhodujúci gól na 3:5. Tam však možno vytknúť zle bránenie hráča najprv McDonaldovi a potom aj Boyesovi, nechali Pennera prejsť celé ihrisko až pred Conclina a tomu to nakoniec prešlo popod betóny do brány. To bol pre mňa nekutočný pocit. Videl som odchádzať z ľadu svoj team, ktorý 40. min mal zápas jasne vo svojich rukách a nakoniec odchádzalo z ľadu so zvesenými hlavami v podstate po výprasku :sad2:

Ťažko sa mi to nejako rozumne zdôvodňuje, ale nie je mysliteľné, aby tím, ktorý nosí z vonku toľko bodov, bol v domácom prostredí takto bezmocný, je to naozaj akoby počarované.
Očakávam, že vedenie v najbližšom období pristúpi k nejakým, nie veľmi populárnym opatreniam.
len pre doplnenie ešte dám reakcie niektorých hráčov po zápase :

Perhaps Blues defenseman Barret Jackman put it in proper context. "It's embarrassing," Jackman said. "It's something that has been going on way too long and if we don't clean it up right now it's going to be a long season clawing our way back again."
"It's unacceptable," Blues defenseman Barret Jackman said. "Right after they got that goal at the end of the second period, it seemed like we flipped a switch and we were on our heels and weren't doing the things that got us success in the first two periods. We weren't skating when we got the puck, we were standing still."

"I'm never embarrassed of my teammates, because they're all great guys who play hard," said David Backes, who had two goals and a long face to show for it. "But, the effort we put in that last period. ... I hate the word embarrassing, but it's more of a disappointment, or if there is a worse word than disappointment, that's what we're feeling right now."
"We sit back and let a team skate all over us and make plays all around us while we watch (in the third period). They pretty much walked in the front door and took the two points off our kitchen counter and walked out, and we just sat at the kitchen table and watched them."

The Blues had a wreck on their hands, the Oilers had their record. "I actually thought the early part of the third period was back and forth," said Blues coach Andy Murray, "so it looked like we had ourselves in order. Then they got the 3-2 goal."
At that point, with 11:29 to play, Murray called a timeout and told his team it simply had to win the next 11 and a half minutes. "I wanted to make sure we were focused on what we wanted to do, just to be calm and play with composure," Murray said. "I asked that of them, but obviously we didn't."

a tento rozhočený fanúšik prežíva vlastne podobné pocity, ako ja v košiciach ak idem do Steel Arény na hokej :
"Do something. I am getting tired of wasting $$ for tickets, $$$ for snax for the kids and beer for me to watch this fiasco. Change something and fix this mess..."

Čo dodať, treba to rozdýchať a veriť, že možno ešte dôjde k podobnému zázraku, ako minulú sezónu. No ja sa skôr stotožňujem s myšlienkou, že ak sa nič podstatné nestane, tak tento rok môžme na PO zabudnúť. :? Nejako mi v tom tíme chýba akási iskra, či zápal pre hru. V poslednom období mám pocit, že to nehrajú s radosťou a ľahkosťou, ale akosi na silu, akoby z povinnosti. :sad2:
Nuž ja sa fanúšikom ani nečudujem lebo majú pravdu. Mňa by to hnevalo tiež. Vzhľadom na kvalitu kádra je toto naozaj zlé. Áno, NHL je po výluke nesmierne vyrovnaná v podstate môže hrať každý s každým ale aby sme doma prehrávali jeden duel za druhým je silná káva. Keďže po anglicky neviem využívam prekladač na to info, ktoré sem pridávaš a ohľadom toho čo hovorí Jackman, Backes a ostatní...len reči nestačia. Neospravedlní ich keď si budú sústavne sypať popol na hlavu a hľadať chyby v sebe. Sebakritika je pekná ale stále dookola im to už málokto zožerie. Prehrať sa dá ale po boji, nehľadím na dnešný zápas ale celkovo prejav mužstva a ako Ivan vravíš je to totálne bez iskry. Tento tím je vo viacerých smeroch dosť nenápadný či už je to hrou, prestupovou politikou, neúspechmi v PO a pod. a možno aj to je príčinou prečo ma Blues tak málo fanúšikov v EÚ. Ja už prosím po zmenách či už na trénerskom poste alebo aj nejaký pohyb v kádri pretože keď minulú sezónu bol postup do PO zázrak dnes je to povinnosť a my sme od toho dosť ďaleko.
Presne tak, dobre si to vystihol... Po poslednej porážke sme klesli v našej konferencii ešte nižšie a sme momentálne na 14. mieste s 31 bodmi, len 2 bodíky od posledného ANAHEIMU :!:
Čo z toho, že máme 7 najlepšiu obranu v celej NHL, keď v počte strelených gólov sme na samom konci, keďže sme v 30 zápasoch dali iba 74 gólov, čo je v priemere necelého 2.5 gólu na zápas :sad2:
Bilancia v domácich zápasoch sa nám nelichotivo upravila na hrôzostrašnú : 5 - 10 - 2 :-O :? Keď iba v dvoch domácich zápasoch sme zvíťazili výraznejšie a dali viac ako 3 góly (s VAN 6:1 a s NYI 4:1) a okrem toho sme doma vyhrali už iba v dvoch zápasoch (s MIN 3:1 a s PHX 3:2pp - zápas s DET sa hral vo SWE. )
Až v troch domácich zápasoch sme nadali ani gól (s PHX 0:2, FLO 0:4 a COL 0:4) :!:
V piatich zápasoch iba jeden :? (LAK 1:2, DAL 1:4, CGY 1:2pp, NSH 1:3, SJ 1:3 ) :doh:

Aj tieto čísla hovoria dosť jasne, čiže potom čo v minulom týždni navštívíl hráčov v šatni majiteľ tímu p. Dave Checkets a očakával, že jeho príhovor prinesie nejakú zmenu, si myslím, že dnes už pochopil, že najaká zmena bude nutná. Toto nie sú naší Blues, team je totálne bez ducha, mnohí hrajú pod svoje možnosti, chýba tomu ozajstný vodca a hlavne tímový duch, aký bolo vidieť ku koncu minulej sezóny. To všetko sa niekam vytratilo a aj niektoré naozaj prekvapivé výsledky, idú skôr na vrub skvelých brankárov a obrany, ako hry celého tímu.
Tak tieto čísla su alarmujúce a v podstate hovoria za všetko. Niečo sa musí zmeniť ! Ak si to kompetentní uvedomia čím skôr tým lepšie. Veru strieľame málo gólov a to tam máme borcov ako Boyes, Backes, Oshie, McDonald. Veľmi som sa pred sezónou tešil na spoluprácu Boyes-Kariya, ktorá fungovala v sezóne 07/08. Opäť som dúfal, že Boyes môže nastrieľať cez 40 gólov a na drvivú väčšinu z nich mu nabije Kariya. No nie je z toho nič, čo je veľká škoda :-( . Skratka myslel som si, že ak znova zafunguje táto dvojka, vráti sa Johnson asi náš jediný ofenzívnejšie ladený obránca, ktorý je v tejto sezóne vynikajúci, do toho dobrá strelecká forma Backesa, Masona a čaro Kid Line tak nás čaká super sezóna žiaľ je to všetko inak :-(. Na bilancovanie je ešte priskoro, strata na osmičku minimálna no ak to takto pôjde ďalej tak sa to bude viac a viac prehlbovať a PO nás tento rok minie. Bude aj olympijska prestávka a po nej to môže byť všelijaké. Treba zabrať čo najskôr !
Tak som sa troška popozeral po článkoch k poslednému zápasu a hlavne k vyjadreniam hráčov a dal som si tú námahu a preložil ich, nech si to pracne nemusíš hádať cez prekladač (blusfan :smile03: ) Tu je výsledok :

Po tom čo v poslednom zápase s Edmontonom súper znížil na 2:3 vypýtal si náš tréner oddychový čas. Na otázku čo hráčom prízvukoval počas tých 30 sekúnd odpovedal takto :
Time-out bol len pripomienkou toho, o čom všetkom som im hovoril, na predzápasovej porade. "Máme 11. minút zápasu na ceste k víťazstvu, vedieme v našej hale 3:2, súper zvýšil obrátky a úroveň hry. Teraz nie je čas len o tom hovoriť. . . ale teraz je čas na to, aby sme to realizovali na ľade, dostali to do hláv a hrali naplno.!" Bolo to len o otázke (hovorí tréner), či veríme tomu, čo robíme? Nebolo potrebné kričať alebo kričať na niektorého konkrétneho hráča, bolo potrebné im povedať :
"Tu je to, čo som vravel pred zápasom, teraz to musíte urobiť, máme na to..!"
Bolo to 3:2 a mali sme hrať hokej ešte 11 minút. "Musíme hrať 11 minút a musíme vyhrať 11-minútový hokejový zápas, to bolo celé. Nemôžme ísť do obranného režimu a iba vyčkávať..!" vraví Murray. Možno som mal hovoriť, aby sme boli agresívni a forčekovali, možno sme to mali urobiť, pretože som o tom hovoril pred treťou tretinou, že musíme hrať naplno, musíme hrať v ich pásme a musíme zostať agresívni a forčekovať súpera. Verím, že sme si povedali všetko, čo je správne.
"Boli sme úspešní v zápase proti San Jose, pretože sme jednoducho išli do nich. To je to, čo sme chceli urobiť včera. Hráči Edmontonu vycítili, že musíme urobiť niečo s tým stavom a to ako ťažko sme hrali ale aj fakt, že sme neboli dosť dôrazní . Môžme povedať čokoľvek, ale my sme nehrali dosť tvrdo. "

Ak Blues boli poučení, aby boli agresívni proti Edmontonu, tak prečo to neurobili..?

"Je to dosť ťažké, na takú otázku odpovedať," vraví BJ Crombeen. "Myslím, že každý z nášho tímu vedel, že sme museli zostať agresívni, museli sme sa dostať s pukom hlboko do ich pásma a ďalej ísť do nich. Je to jedna z prvých vecí, ktoré sa naučíte, keď hráte hokej. . . Ak budete vyčkávať, tak to nie je dobrá vec, súper to vycíti a začne na vás útočiť, a to najmä v tejto lige.“
"Na striedačke sme si to hovorili : 'Poďme do nich. Vedeli sme, že máme byť agresívni na pobyte v ich pásme, v šatni pred tretinou sme si to povedali, že to máme robiť. Z nejakého dôvodu - ja neviem, či sme boli nervózni, alebo kde bol problém, sme sa k tomu nedostali a nie je sa na čo vyhovárať, berieme vinu na seba. "
Ostatní hráči sa tiež škrabali za hlavu :
- obranca Darryl Sydor. "Neviem prečo je to tak. Hovoríme, čo je správne, ako to urobiť, ale ideme na ľad a psychicky sa zložíme. "

Kvôli posledným výkonom, bol sobotný ranný tréning o niečo intenzívnejší ako obvykle a tréner sa viac zameral na tvrdšiu prípravu, čiže hráči dostali viac do tela :

"Bolo to jednoduché, tréner chcel, aby sme sa dostávali do správnych pozícii a pracovali trocha bez puku," povedal obranca Erik Johnson. "Bez puku sa môžete viac sústrediť na svoje úlohy, a na to, kde počas hry máš byť."

Murray, keď odpískal posledný hvizd dňa, hráči sa prihnali k nemu, čo je obvyklé. Je tiež tradíciou, že hráč, ktorý dokorčuľuje posledný si dá ešte ďalšie kolo okolo štadióna. Na posledný hvizd dnes prišli poslední Barret Jackman, Darryl Sydor a T.J. Oshie všetci korčuľovali extra kolo a urobili bez ohľadu na to, aby skúmali, ktorí z nich bol posledný.

Po hodine tréningu na viac sa hráči vrátili do šatne, je zaujímavé, že pripustili, že si tento „bonus“ zaslúžili...

BJ Crombeen povedal. "Všetci v tejto šatni hrajú hokej dosť dlho na to, aby vedeli, že sme zodpovední za svoje činy a posledná noc bola jednoducho neprijateľná. Naša hrať na domácom ľade bola neprijateľná po celý rok. Musíme sa vrátiť na zem, začať od bodu nula, robiť si svoju prácu a pokúsiť sa zamerať sa na našu ďalšiu hru."

Murray ich oboznámil s časmi tréningov na zajtra (v nedeľu) a potom v pondelok, pred stretnutím, ktoré bude v utorok večer s Calgary v Scottrade Center.

"Určite sme si to všetko zaslúžili, čo teraz absolvujeme za tieto štyri dni," hovorí Sydor. "Je to naša práca a ak nie ste schopní urobiť viac v hre, musíte byť pripravený nahradiť to na tréningu"
Ivan ďakujem za ochotu :) . No každopádne hráči v podstate vedia v čom je problém. Je to o psychike. Ten zápas sa sa vyvíjal veľmi dobre a zbabrali sme ho. Tréner im jednoducho nakázal dohrať v kľude zápas a hráči to zbabrali. Myslím, že v prohokeji som to čítal, spomenul to Oshie v jednom rozhovore po Štokholmskej premiére, vyjadril sa, že v minulej sezóne keď sme boli v koncoch to bolo podobné, absolútne sa im nedarilo plniť pokyny trénera a boli zdecimovaní a potom sa zomkli a prišiel obrat. Čiže hráči paradoxne možu čerpať aj z tejto skúsenosti preto dúfam, že sa sitúacia čoskoro zmení.
inak na našej stránke sa veľmi živo diskutuje o možnej výmene niektorého obráncu za Petra Muellera z PHX. Zatiaľ to beriem ako nepodloženú špekuláciu, ale ktovie, už dlhšie sa vraví, že sa snažíme vymeniť Colaiacova za nejakého hráča do útoku, predsa len Winchester alebo Janssen nenaplňajú predstavy trénera. Mueller je podľa mňa veľmi šikovný mladý hráč, veľmi perspektívny, tak by som si ho u nás vedel predstaviť... :hmm:
Budem to pozorne sledovať a hned ako sa dozviem viac o tom budem informovať... :smile03:
ivan23 píše:inak na našej stránke sa veľmi živo diskutuje o možnej výmene niektorého obráncu za Petra Muellera z PHX. Zatiaľ to beriem ako nepodloženú špekuláciu, ale ktovie, už dlhšie sa vraví, že sa snažíme vymeniť Colaiacova za nejakého hráča do útoku, predsa len Winchester alebo Janssen nenaplňajú predstavy trénera. Mueller je podľa mňa veľmi šikovný mladý hráč, veľmi perspektívny, tak by som si ho u nás vedel predstaviť... :hmm:
Budem to pozorne sledovať a hned ako sa dozviem viac o tom budem informovať... :smile03:
Podľa mňa úplný nezmysel, môže sa to objaviť, no priam mi pichá do srdca, že by sme sa zbavovali útočníka, ktorý je dôležitou súčasťou našého útoku. A do obrany, to už tobôž nechápem, kam by ho chceli dať. Obranné dvojice máme poskladané ako nikdy predtým a ja osobne si myslím, že obrancov nám fakt netreba, svedčia o tom aj počty inkasovaných gólov a Bryzgaloove štatistiky. Dúfam, že takáto výmena sa nikdy neuskutoční. Je mi fakt zle pri srdci. :D
ivan23 píše:inak na našej stránke sa veľmi živo diskutuje o možnej výmene niektorého obráncu za Petra Muellera z PHX.
Na jakých přesně stránkách?
Na poslednom tréningu skúšal tréner poprehadzovať útoky a zrejme sa v pozmenenej zostave hráči objavia aj v zápase s CGY. Na poslednom tréningu jednotlivé útoky vyzerali takto :

Andy McDonald - Keith Tkachuk - Brad Boyes (veľmi šikovný ťah, Keith je dravý a oživí ten útok, naviac má najviac skúseností)

Paul Kariya - David Backes - T.J. Oshie (tiež dobre poskladaný útok, Kariya by už mohol konečne doma skórovať)

David Perron - Jay McClement - B.J. Crombeen (tak na to som zvedavý, rozhodiť najviac zohratý útok a dať preč Steena :hmm: :sad2: , no uvidíme)

Brad Winchester - Patrik Berglund - Alex Steen (očakávam, že tento zliepanec bude mať veľmi malý ice-time, Berglundovi to moc nejde, Winchester tiež nežiari, no počkám si na to, skór by som stiahol z farmy Ellera k Berglundovi a k nim Oshieho)
Ale nie je isté, či takto nastúpime aj v zápase proti CGY.

D pairings : (obrana vlastne bez zmien a tak by mala hrať aj v zápase)

Barret Jackman - Roman Polak

Darryl Sydor - Erik Johnson

Carlo Colaiacovo - Mike Weaver

V bráne sa už takmer na 100% objaví Chris Mason. :yes:

Na posledných trénigoch si už veselo korčuľoval aj D.J. King, jeho ruka je už v poriadku a tak len doháňa kondičku, objaviť by sa mal niekedy okolo sviatkov, zrejme budúci týždeň. S Brewerom je to na dlhšie :?
Inak sa nášmu trénerovi podarilo urobiť menší incident s novinárom Andym Striklandom, ktorý píše blogy pre STL Post Dispach a pekne si tam "naložili" Údajne má tento novinár stopku do šatne, za nepodložené informácie v jednom blogu o problémoch medzi trénerom a niektorými hráčmi. Sme tak odkázaný na správy od Jeremyho Rutheforda, ktorý má aj najlepšie info o dianí v našom klube.
na margo tých zmien v jednotlivých útokoch, keď vlastne žiaden nezostal pokope, sa rozbehla diskusia, kde to fans Blues veľmi kritizujú a v niektorých príspevkoch to dostáva Murray pekne "vyžrať"
Tento je tiež celkom výstižný :
"I sometimes feel that Murray is pulling names out of a hat to decide the line combinations. Can we leave the guys together to try to build some chemistry? These guys have to start feeling like a cheap hookers by now as much as they have been changing partners."
voľný preklad : Ja mám niekedy pocit, že Murray tie názvy ťahá z klobúka pri rozhodovaní kombinácii v útokoch. Mohol by nechať hráčov pohromade, aby sa pokúsili vytvoriť nejakú chémiu? Títo chlapci sa začnú cítiť, ako lacné šľapky, keď tak ako oni, často menia partnerov.

Myslím, že tento fanúšik to zabil, ale v podstate aj vystihol. Koľký-krát už zmenil Murray zloženie formácii..? Ako chce potom dosiahnuť, aby v jednotlivých lajnách fungovala súhra. Neustále to tu rozoberáme dookola a tak to bolo aj v minulej sezóne, okrem jej záveru. Namiesto toho, aby hráčov, ktorí sa trápia (Winchester, Berglund) poslal na farmu a dotiahol tých, ktorým to na farme sype (Eller, Stastny, Palushaj) ich prehadzuje v útokoch. :? No neviem, ja nie som tréner, ale toto riešenie sa mi nezdá, ako najšťastnejšie. Ak to zasa nevyjde a znova po rozpačitom výkone prehráme, čo urobí potom..?
Calgary sa mi vôbec nejaví ako súper pri ktorom sa oplatí experimentovať so zostavou. Sú na tom herne veľmi dobre a každé naše zaváhanie môžu využiť. Aby to nakoniec nedopadlo katastrofálne. Cez to všetko si myslím, že Murray si aj tak kope vlastný hrob. Tento team potrebuje niečim oživiť a ak sa niečo mimoriadne nestane, tak výsledky sa zázračne nedostavia. Takže potom majiteľ klubu asi pristúpi k tomu, čo naposledy avizoval, keď si pozval celé vedenie a dal hlasovať o vyslovení dôvery trénerovi Murraymu. Vtedy to ustál, ale ak toto trápenie bude pokračovať očakávam, že pán Murray sa bude čoskoro porúčať. To očakávam niekedy začiatkom budúceho roka... a zrejem dôjde aj k nejakej hráčskej výmene. Súrne potrebujeme strelca. Taký typ hráča, ako Majo Gáborík by sa nám teraz neskutočne hodil... :yes:
Veď práve. Všetci to vidia len tréner nie. A on má ohľadom mužstva to posledné slovo. Tiež by som vymenil pár hráčov ako Berglund nech sa rozohrajú na farme. Podľa môjho názoru Eller ešte nie je pripravený hrať NHL ale Stastny, Porter alebo napríklad taký Drazenovic určite. Možno by to aj prospelo aspoň by si uvedomili, že nie sú nedotknuteľní. Dúfam, že tie správy o výmene Colaiacova sú len nejaké fámy, určite je na také tvrdenie priskoro ale Mueller mi zatiaľ prichádza ako zmarený talent. Má 21 rokov, všetko pred sebou ale neviem neviem :hmm: . Bol by to risk, ktorý sa môže kráľovsky vyplatiť ale aj naopak. Nuž strelca naozaj potrebujeme ako soľ a ako som minule spomínal nebolo by od veci niečo podniknúť napríklad s tímami CRL,TOR atď. :) . No a k tým ťahom trénera, to chápe asi len málokto preto ako vravíš Ivan, mužstvo naozaj potrebuje nový impulz, Murray tu urobil kus práce a patrí mu vďaka za minulú sezónu ale myslím si, že tomuto mužstvu už viac nemá čo dať. Podľa mňa propaguje skôr defenzívny hokej a na to my mužstvo stavané určite nemáme. Preto si myslím a ani sa tomu nebraním, že sa s ním čoskoro rozlúčime, lebo príliš sa nespolieham na to, že by mužstvo začalo zázračne biť zvyšok ligy :) .
No a môj typ na dnes. Vyhráme 3:2 či už po predĺžení alebo v riadnom hracom čase a typnem aj strelcov Berglund, Boyes, Perron :)
tak ja to dnes tak ružovo nevidím, mám pocit, že prehráme, aj to zloženie formácii hovorí za všetko, chýba nám herná pohoda a zohratosť. Môj tip na dnes - prehráme 2:4 :?
Murray asi skúša rozložiť to na 4 vyrovnané lajny, pretože v každej je nejaký hráč alebo hráči od ktorích sa očakávajú body.
to áno, ale rozhodiť najlepšie hrajúcu lajnu Steen - McClement - Crombeen nebolo najrozumnejšie z môjho pohľadu. Tá 4. mi zasa príde veľmi od veci. Aj preto očakávam, že si k nám hráči CGY prídu pre bozy a majiteľ klubu už asi prestane mať trpezlivosť...
Neviem, uvidíme mne by sa tá štvorka celkom pozdávala aj keď teda naša checking line bola najviac zohratá. Myslím si, že v budúcnosti to aj tak bude útok Crombeen-McClement-Steen. Nuž uvidíme čo sú to za pokusy, každopádne ber to tak, že horšie to už byť nemôže :D . Inak dnes som prebehol fóra niektorích tímov a podobné problémy majú napríklad v TBL alebo CBJ :) . Chalani si tiež pýtajú zmenu trénera :) .
u nás je to podľa mňa na spadnutie, to posledné sedenie, kde celé vedenie vyslovovalo trénerovi dôveru ešte prežil, ale určite to bolo podmienené zlepšenými výkonmi, ktoré neprichádzajú. Takže ak si kolektív povedal, že ho pustí k vode, tak to tak bude. No a potom príde nový tréner a uvidíme či začneme vyhrávať. Partia je podľa mňa v pohode aj hráči sú tam fajn, takto zle predsa nemôžme hrať celú sezónu a najmä doma... :?
Druhou otázkou zostáva, koho na miesto Murraya..?
Tak predsa len bude časť mojej predtuchy naplnená, dnes večer nastúpi v 4. útoku s Berglundom na pravom krídle náš bitkár Janssen, takže troška rešpektu u súpera. Hlavne by sme mohli hrať viac silovo. Ten útok by mal vyzerať takto :
Steen - Berglund - Janssen (http://twitter.com/jprutherford)

ostatné by mali hrať tak, ako sú písané vyššie...
Veď to, káder máme podľa mňa taký, aby sa v pohode hralo okolo toho 6-8 miesta s tým, že v budúcnosti by sme mohli mať vyššie ambície. Kolektív je v pohode, klub sa zapája do rôznych charitatívných akcií, utužuje sa kolektív, všetko je to pekne vidieť na oficiálnych stránkach. Žiaľ tam, kde by to malo ísť najlepšie to ide najhoršie :-( . Fanúšikovia sú skvelí a určite si nezaslúžia takéto hanebné vyhánanie zo štadióna. Potrebujeme zmenu a dúfať, že to bude lepšie.

No môj taký tichý favorit bol Laviolette. Vzhľadom na to, že je to mladý ambiciózny kouč, no ale siahla po ňom Philla tak teraz vážne neviem. Nechám sa prekvapiť až tá situácia nastane :) .
5276 příspěvků
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2008 DETROIT RED WINGS