Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

ST. LOUIS BLUES

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

leo píše:
ivan23 píše:za Masona..?

inak Janssen je slabota a Hinota zrejme nepodpíšeme (aj v to dúfam, nepozdáva sa mi)
no jako dvojku myslim....vsak Janssen je taky bitkar :smile03:
ach tak, nuž to uvidíme, ale dobrá dvojka by sa zišla :yes:
Pokiaľ ide o tie bitky, tam je na tom troška lepšie D.J. king a ešte to pomerne slušne zvládne aj v hre, takže nie je čo riešiť.
Chlapi celkom súhlasím, že vykúpením McKeeho, sme si spravili celkom slušný priestor pod platovým stropom. Je ťažko povedať, či tento priestor využijeme na kúpu nejakého dobrého hráča, alebo je to len ťah v rámci krízy na odľahčenie rozpočtu.

Ak je to naozaj tá prvá možnosť, potom si neviem predstaviť lepšiu voľbu, ako Cammalleriho. Už neraz som sa vyjadril, žeby som ho bral všetkými desiatimi. K tej lajne zloženej z Boyesa, Karyiu a Cammalleriho nieje čo dodať, to by bola sila ako hrom. Ja osobne by som bol z toho taký nadšený, že sa to ani nemôže stať. Mali by sme milinmálne dve prvé lajny, pretože k dispozícii by ďalej boli aj McDonald, Perron, Berglund, Oshie, Tkachuk ... Ja by som ale pravdupovediac nechal prvú lajnu hrať trio Boyes-McDonald-Karyia. Taký Cammalleri by si asi viac sedel s Tkachukom, alebo Berglundom, vzhľadom k typom hráčov s ktorými hral v Kanade. Radšej by som ale uzavrel tému Cammalleri, aspoň nateraz. Budeme sklamaní.

Teraz môj osobný názor:
Nepochybujem o kvalite Hossu ani Gáboríka Bluesfan, ale ja osobne, by som si v Blues neželal ani jedného, ani druhého. :beee: Stempniaka by som už asi nechcel, jedine, žeby sa vrátil k výkonom spred roku. ;-)

Čo sa týka brankárov, Mason je jednotka ako hrom, myslím, že momentálne na podobne neotrasiteľnej pozícii ako Brodeur, alebo Kipprusoff. Ja by som si za dvojku ešte stále želal Manyho. Nemôžem si pomôcť, ale je to sympaťák, mám toho chlapíka rád a určite by som miesto neho do tímu neťahal nikoho nového, no uvidíme. Dvojka Bishop-Holt je taktiež sľubná do budúcnosti. Dúfam, že keď dostanú šancu, nechytia sa jej ala Toivonen (ktorému som to veľmi prial, aby sa presadil) ale skôr ala Mason :yes: Aby sme mali istotu do budúcnosti.

K podpisu Weavera. Nikdy som sa netajil tým, že sa mi moc nepozdáva a vždy som si želal ice time pre Wagnera na jeho úkor, ale v poslednej dobe si začínal na svoju stranu nakláňať aj mňa, preto spokojnosť. Čo sa týka obrany, tam je to aj po Jayovom odchode stále mimoriadne slušné, tak ako si ivan písal, by to bolo skvelé. Ešte budem čakať na podpis Poláka, ak by sme ho nepodpísali, stratili by sme mnoho a neviem si predstaviť, žeby sme potom tím nedoplnili o spoľahlivého skúseného obrancu. Predsa len, mladíci sa musia rozohrať, Brewer s Johnsonom asi tiež prvú štvrťku minimálne nebudú celkom vo svojej koži. Dokonca by som povedal, že to nebudú na začiatku obrancovia č. 1 a 2 ako sme si zvykli ;-)

Winchester, to je ukážka sily v tíme, je to podobný hráč ako Crombeen, obaja sú silní a vedia hrať slušný hokej, preto nechápem ten rozdiel v cene. Crombeen mi príde ešte o čosi viac,predsa len je to aj bitkár nie len policajt :D.
Winchester je zasa veľmi univerzálny, vedel zahrať aj s Boyesom, aj s mladými, bráni, blokuje, som rád že ostane.
Hinote môže ísť domov, Janssena držať v tíme po uzdravení Kinga by bol asi zbytočný luxus, keĎže tvrdých chlapíkov tam máme viacero. Ale aj tak si myslím, že na rok ostane.

Mimochodom ivan, o odchode Steena nič neviem :sad2:
Nasi chcu podpisat Mckeeho ,hral by u nas skoro zadarmo,veteran... :?
Bluesman píše:Mimochodom ivan, o odchode Steena nič neviem :sad2:
to bol taký malý škriatok z klávesnice (čiže omyl, myslel som iné a iné som písal) :D , neber to teda vážne... sorry :oops:
Ty Conklin u nás za 2,6 mega na 2 roky. Nuž chlapcovi asi ozaj nie je súdené hrať v tíme kde by bol čistá jednotka :D . Každopádne je to určite dobrá posila a ja verím, že ak nebude môcť Chris tak ho Conklin dobre nahradí. Mne sa tento ťah celkom pozdáva tak VITAJ :good:. A tým zrejme u nás končí kapitola jedného veľkého hráča. Mannymu len jedno veľké ĎAKUJEM a veľa štastia. Verím, že ešte má na to aby podával také výkony na aké radi spomíname aj keď už asi nie v St.Louis.
A sen o Cammallerim sa nám veľmi rýchlo rozplynul :D
Bluesfan píše:A sen o Cammallerim sa nám veľmi rýchlo rozplynul :D
toto ma troška štve, vsádzal som na to, že buď Cammalleriho alebo Giontu získame, ale nevyšlo to. MTL má lepšie finančné možnosti a tak sme na tejto úrovni nemohli uspieť. Doteraz ani neviem, či sa naše vedenie vôbec pokúšalo získať niektorého z nich..?
Každopádne neverím, že príchodom Conklina, je to u nás - čo sa týka zmien, všetko :hmm:
Tým som si 100% istý aj ja. Verím, že príde nejaká výraznejšia ofenzívna posila. Davidson nám spôsobí šok :D .
dobrý článok na stránke STL Blues s Erikom Johnsonom :

http://blues.nhl.com/team/app/?service= ... eid=432250

je z neho cítiť ohromný entuziazmus, nadšenie a chuť hrať a to je dobré... :good:
tak ma napadlo, že po tom, čo sa rozobrali tí lepší hráči na poste RW a nám sa pomerne dobre obchoduje s DET, či náhodou nesiahneme nakoniec po J. Hudlerovi. Nie je drahý (terajší plat cca 1.9 mil.) , takže ak by sme mu vedeli ponúknuť slušnú zmluvu, (priestor pod platovým stropom po odchode McKeeho máme cca 12.5 mil) tak by z toho mohlo niečo byť... :smile03: Len čo by na to povedal Murray, ten tých Čechov veľmi nemusí :?
:arrow: Samozrejme za predpokladu, že mu samotný DETROIT neponúkne predlženie kontraktu.
ivan23 píše:tak ma napadlo, že po tom, čo sa rozobrali tí lepší hráči na poste RW a nám sa pomerne dobre obchoduje s DET, či náhodou nesiahneme nakoniec po J. Hudlerovi. Nie je drahý (terajší plat cca 1.9 mil.) , takže ak by sme mu vedeli ponúknuť slušnú zmluvu, (priestor pod platovým stropom po odchode McKeeho máme cca 12.5 mil) tak by z toho mohlo niečo byť... :smile03: Len čo by na to povedal Murray, ten tých Čechov veľmi nemusí :?
:arrow: Samozrejme za predpokladu, že mu samotný DETROIT neponúkne predlženie kontraktu.
DET na nej momentalne nemaji ani dolar takze to je realne :wink:
a hlavne berie ešte menej ako som pred chvíľkou pozrel, údajne iba 1.150 tis. dolárov! Tak tomu fakt nerozumiem, hráč ktorý je na 7. mieste v produktivite teamu. Ja by som ho bral okamžite.
Tak Hudler by bola urcite dobra investicia,ale sa dokaze tiez aj na dlhsiu dobu vytratit,dat mu viac zodpovednosti v prvych 2 lajnach by stalo za pokus,je to velmi sikovny hrac...

Je este pod zmluvou?,ked nie,urcite bude pytat okolo 3 mil na sezonu ..
Popradcan píše:Tak Hudler by bola urcite dobra investicia,ale sa dokaze tiez aj na dlhsiu dobu vytratit,dat mu viac zodpovednosti v prvych 2 lajnach by stalo za pokus,je to velmi sikovny hrac...

Je este pod zmluvou?,ked nie,urcite bude pytat okolo 3 mil na sezonu ..
Hudler je RFA
jj ja myslim ze ty 3 mega by pro nej byli akorat :thumbsup:
A k tomu ma este bohate skusenosti z PO,vyhra SC a finale...
Hudler mieri na arbitráž. Detroit mu ponúka plat okolo 2,5 mega a Hudler si žiada 3,5 - 4. Je šanca, že zostane v Detroite. Mne by Hudler do Blues príliš nepasoval. :hmm:
Ak by sa Tanguayovi vyhýbali zranenia možno by to bola zaujímavá posila :ja_neviem:
:coucou:

Takže Conklin. Pre mňa je to sklamanie, pretože som stále dúfal v mannyho návrat. Teraz už len ostáva dúfať, že sa nám podarilo získať podobnú dvojicu brankárov, ako mal túto sezónu Boston. Ak by sa obaja výkonnostne držali na vysokej úrovni a jeden z tej dvojky by sa vyhol výkyvom ala Fernandez, tak by to malo byť super.

Mimochodom, včera St. Louis BLUES podpísali nový kontrakt s Toivonenom. Tento krok sa mi veľmi páči, lebo je to určite veľký prospekt a ja len dúfam, že sa Hannu ešte v drese Blues objaví :yes: Samozrejme v lepšej forme s akou sa s nami rozlúčil. Naši skauti si na neho ešte posvietili v Európe. Jeho výkony ich prinútili ísť do resignu, ale s veľkou pravdepodobnosťou sa do Ameriky nevráti tento rok. Aspoň si zachytá. Zrejme to bude podobný prípad ako Nicklas Backstrom :roll:

Takže čo sa týka brankárov, Mason, Conklin v Blues, Bishop a Holt v Peorii plus ďalšie dva prospekty v EÚ, teda Toivonen a Schwartz

Cammalleri tou hviezdou teda nebude, nebude ňou ani Tanguay, toho by som ani moc nechcel a Hudler je sympaťák, ale keďže všetci dobre vieme ako to u nás chodí, v jeho príchod by som ani predtým, ani teraz neveril. Moc nám toho na vybratie neostáva. Už začínam mať pocit, že je to predsa len koniec, aj keď nechať si taký priestor pod stropom, by bola naozaj smola.

Na nete som našiel predpokladané ideálne útočné trojky Blues pre nasledujúcu sezónu. Minimálne jedno meno je tam pre mňa veľkým prekvapením.

Kariya/Berglund/Boyes
McDonald/Backes/Perron
Tkachuk/Eller/Oshie
Steen/McClement/Winchester

Crombeen? King/Janssen?

Od Ellera sa v zámorí veľa očakáva, nielen od fanúšikov a náško vedenia, ale aj od širšej hokejovej verejnosti.
Crombeen ešte nepodpísal kvalifikačný kontrakt, avšak ja si myslím, že sa tak predsa len stane.
King alebo Janssen? To je otázka. Najväčšie predpoklady sú tie, že King bude našou jednotkou a Janssen sa zabýva v Peorii. Kto vie? :)

Pravdupovediac sa mi vidí naša možná druhá lajna ešte lepšia ako tá prvá :-D
joj ludia ani neviete ako som rad že Hannu sa vracia do NHL-ky.. moj velmi oblubeny brankar nie nadarmo mam po nom nick.. tie jeho šnury ... paradička... aj ked do zakladnej sa podla mna nedostane ale na par zapasov sa snad dostane do prveho timu... dufam v to.. minuly rok chytal za Ilves Tampere som rad že tam neostal.. dokazal že ma na viac pravdepodobne...
The line of the future:

Obrázek
B.J. Crombeen podpísal nový kontrakt :arrow: http://blues.nhl.com/team/app/?service= ... eid=433527
kanter píše:B.J. Crombeen podpísal nový kontrakt :arrow: http://blues.nhl.com/team/app/?service= ... eid=433527
JJ už na obed vyšli správy, že sa B.J. rozhodol v Blues ostať a schyľuje sa k podpisu. Ešte chvíľu trvalo, kým to zoficiálnelo, ale hlavné je že ostáva. Neostalo zrejme pri kvalifikačnej zmluve, myslím, že tá jeho terajšia má hodnoty 2 roky a nejaký necelý milión, možno 875 000$ :)

Obrázek

S týmto ťahom som opäť raz spokojný, v podstate nás po tejto sezóne neopustil nikto, čo sa mi páči, lebo to vyzerá, že tím ozaj budujeme, aj keď väčšina zmlúv majú len ročné-dvojročné trvania. Najväčšou zmenou v nasledujúcej sezóne bude pravdepodobne náhradný brankársky post a zapojenie dlhodobo zranených hráčov. Neviem neviem, ohľadom príchodu pravého krídla, resp. akéhokoľvek slušného útočníka som už v tomto čase skeptický. :eek2:
Tím máme už tak celkom slušný. Veľa bude záležať od toho, či naše mladé trio bude schopné zvýšiť svoj bodový prínos a Boyes s Backesom ostanú minimálne na minulosezónnej úrovni. :)
Bluesman píše:Na nete som našiel predpokladané ideálne útočné trojky Blues pre nasledujúcu sezónu. Minimálne jedno meno je tam pre mňa veľkým prekvapením.

Kariya/Berglund/Boyes
McDonald/Backes/Perron
Tkachuk/Eller/Oshie
Steen/McClement/Winchester
predpokladám, že centra v druhej lajne bude hrať McDonald. Zaradenie mladého Dána - Ellera som tiež nečakal, to už skôr Švéda Junlanda, ale v obrane je teraz celkom slušná tlačenica.
Z podpisu Crombeena sa teším, je to dobrý hráč a to sme si ho stiahli minulý rok z Weaver listu, kde ho šupol Dallas, takže to bol dobrý ťah.
K tej posile... asi to bude tak, že nepodpíšeme už žiadnu hviezdu. No v prípade, že Hudler nepodpíše DET, čo predpokladám, lebo také peniaze pre neho nemajú, tak bude zaujímavé sledovať, či sa ho nepokúsime predsa len získať, resp. kde nakoniec zakotví...
Ten ťah, že sme udržali starú partiu pokope sa mi celkom pozdáva. Aj keď predpokladám, že Janssen si zahrá max na farme a hrávať bude King. Veľmi sa teším na našich v zostave s Kariyom, Kingom, Erikom Johnsonom a Pietrangelom. Ak bude hrávať aj Eller tak na neho budem nesmierne zvedavý. Podľa mňa by ešte rok mal počkať a vyhrať sa na farme, ale možno nás všetkých prekvapí (kiež by :) )
tak Hudler do KHL, normálne nechápem :ee: :sad2:
5276 příspěvků
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2006 CAROLINA HURRICANES