COLORADO AVALANCHE

Diskuze o jednotlivých týmech nejkvalitnější hokejové ligy na světě.

Tak lavoruky obranca je uz skutocnost. Do AVS prichadza Brad Hunt.
Takze hit Barbashyeva je pravdepodobne posledny krat, co sme videli Girarda v hre na lade v drese Avalanche.

Kadri odpovedal na ponuku z Calgary, ze nema zaujem. Z toho citam, ze Nazem uprednostnuje nielen financnu ponuku, ale aj moznost byt v time kde nieco uhra.
Kto vie, ci este stedrejsia ponuka od Kraken ho nakoniec nepresvedcia.

McFarland sa vyjadril, ze su v kontakte s Kadri team, a ze ten teraz vyhodnocuje svoje moznosti. Sam som celkom zvedavy ako sa rozhodne, ako to s nim nakoniec dopadne.

Kazdopadne odchod Girarda je nevyhnutnost, ci ostane Kadri, alebo sa bude hladat 2C cez vymenu. Alebo mozno niekoho ineho, ale koho ? Byram urcite nie, ze by Toews ? Ale to fakt nepredpokladam, ze by jeho poslali prec. To by ma fakt prekvapili.
Ja sa s tym akosi neviem stotoznit aby sme kvoli 32r kadrimu pustali ovela mladsieho obrancu s dobrou zmluvou... Ked uz tak by som ho radsej vymenil za nejakeho mladsieho centra :neviem:

Kadriho by som asi radsej vobec nepodpisoval, o rok alebo dva budu tie prachy chybat na mladsich a perspektivnejsich hracov
zaujimava statistika nasich 2nd round pickov od r.2010:
(2009 bol ROR, ten by sa tam nehodil :giggle: )

vybery Avs v druhom kole:
2010 - Calvin Pickard
2012 - Mitchell Heard
2013 - Chris Bigras
2015 - AJ Greer, Nicolas Meloche
2016 - Cameron Morrison
2017 - Connor Timmins
2019 - Drew Helleson
2021 - Sean Behrens

vymenene vybery v druhom kole:
2011 - EJ trade
2014 - Berra trade
2018 - Grubauer trade
2020 - Burakovsky trade
2021 - Toews trade
2022 - Toews trade
2023 - Manson trade
2024 - Lehkonen trade

vzhladom k tymto zoznamom by mi vobec nevadilo keby sme v najblizsich rokoch pokracovali vo vymenach 2nd round pickov... zjavne sa to oplati viac :D (az na ten brainfart s Berrom, ale to uz bolo daaavno)
Co sa tyka Kadriho, zacinam mat pocit ze to s tym UFA trhom prekaučoval... chcel dobru zmluvu od dobreho timu, ale asi na nu cakal az prilis dlho a neviem ci sa takej este docka... cim dalej viac to vyzera ze bud podpise lepsiu zmluvu s horsim timom, alebo sa bude musiet vzdat dost vela penazi ak bude chciet hrat v lepsom time – tie uz nanho jednoducho nemaju cap space a nezda sa ze by sa niekto hrnul do toho aby pre kadriho urobil miesto pod stropom...

Takmer to vyzera akoby NHL GMs zacali dostavat rozum a uvedomovat si ze velka zmluva pre 32r hraca mozno nie je prave najlepsi napad. Cim dalej viac top hracov dostava tie “velke“ zmluvy hned po ELC a pomalicky sa upusta od toho ze tie naozaj velke prachy si hrac zarobi az na UFA trhu... praveze tam zda sa zacinaju byt GMs viac opatrni hlavne pri hracoch po tridsiatke.
Ti najlepsi hraci sa teda mozu tesit na 2 velke zmluvy – prvu hned po ELC a druhu ako UFAs tesne pred tridsiatkou... naopak z pohladu top hraca by som po ELC urcite nechcel podpisat napr. 2-3yr bridge, lebo po takej zmluve ich ta dalsia ocakavana velka zmluva dostane na UFA trh az po tridsiatke co uz moze byt pri tej dalsej UFA zmluve problem (vid Kadri). Idealne pre hraca je dostat sa na UFA trh vo veku 26-29 rokov

No ale spat k Avs – ak teda nechame Kadriho ist, ocakaval by som este podpis minimalne jedneho UFA F do 3mil (niekto ako rodrigues?)

Obrana moze este minimalne 1 sezonu zostat takto naslapana, nejako poriesit to bude treba najneskor v buducej off-season. To uz bude potrebovat novu zmluvu byram a aj toews bude mat iba 1 rok do UFA a girard bude mat stale zmluvu na dalsie 4 roky. Je asi nerealne ocakavat ze ich aj do sezony 2023-24 dokazeme v time udrzat vsetkych 3... dilema bude koho z nich vymenit? To este bude zalezat od viacerych faktorov. Aku zmluvu podpise Byram? Ako bude Byram v najblizsej sezone vyzerat po zdravotnej stranke? (o jeho vykony ak bude zdravy obavy nemam) ake bude mat poziadavky na dalsiu zmluvu Toews?

Vymenit teraz Girarda by mohlo byt velmi kratkozrake rozhodnutie... ak napriklad Byram podpise long term zmluvu s vysokym cap hitom a Toews bude mat nesplnitelne poziadavky tak v lete 2024 by nam z trojice LD Toews-Girard-Byram zostal iba Byram s velkou zmluvou a znepokojivou concussion history...

Keby som bol GM, skusim to uhrat nejako takto:
Predlzit Byrama este toto leto na 5yrs s co najrozumnejsim cap hitom. To by z neho urobilo UFA v roku 2028 vo veku 27r – idealnom na dalsiu velku zmluvu
V off-season 2023 zistit ake su Toewsove poziadavky na novu zmluvu. Bude uz aj lepsia predstava o zvysovani capu do dalsich rokov. Ak by to davalo zmysel tak ho predzit a nasledne vymenit Girarda. Top4 obrana by pre sezonu 2023-24 zostala v zlozeni Toews-Makar a Byram-Manson
Ak Toewsove poziadavky budu prislis vysoke, vymenit ho v lete 2023 pred poslednou sezonou zmluvy. Do sezony 2023-24 ist s top4 obranou Byram-Makar a Girard-Manson
zaujimave perlicky z interview s nichuskinom:

1. Apparently, Frankie and Nuke played together in the KHL, which I didn't know before. Francouz is more or less fluent in Russian and Nuke speaks the most with Frankie out of any of the teammates.
2. MacKinnon's approach to training and will to win had a big effect on Nichushkin. After watching how Nate practices and always works on his game, Nichushkin couldn't justify to himself as a professional why he wasn't doing the same. He credits this for the improvement in his shot since coming to Colorado.
3. Islanders were in on him after being released from Dallas and he was going to sign, but Joe Sakic called him from a lake vacation and said don't sign anything until I'm back and the rest is history.
4. Says the issues in Dallas were with Montgomery and not the front office. In fact, Jim Nill gave him a strong recommendation when Sakic reached out as part of due diligence.
5. In the context of hardest defensemen to play against (he says he has no trouble with anyone now, but a couple years ago Burns and Doughty gave him fits), he dumped on Adam Fox specifically: "Everyone talks about Fox, but when we played against the Rangers, he didn't show anything out of the ordinary."
6. Nuke thinks highly of Bednar. That Jared earned more respect in the locker room in the last couple of years. Says that he is crazy good psychologist and fair coach.
“Even 4th line players feel happy playing for him”

zaujali ma hlavne body c. 2, 3 a 5 :lol2:
4755 příspěvků
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2017 PITTSBURGH PENGUINS